Zayıflama Yöntemleri

Posted by on Nisan 11, 2013 in Makaleler | 0 comments

Zayıflama YöntemleriSıcak yaz günleri yavaş yavaş kapımızı çalmaya başlamışken, kış mevsiminin rehavetiyle aldığımız fazla kilolar da saklandıkları kalın kıyafetlerin altından gün yüzüne çıkmaya başladı. Şimdi ise düşündüğümüz tek şey bu kilolardan nasıl kurtulacağımızın planlarını yapmaktır. Kilo verme düşünceleri içinde olduğumuzda; kısa sürede nasıl kilo verilir veya kesin sonuçlar veren zayıflama yöntemleri nereden nasıl bulunur soruları aklımızı devamlı meşgul etmektedir. Kilo vermeyi başaran çevremizdeki kişilere, hangi kilo verme yöntemleri ile fazla kilolarından kurtuldular diye hemen sorarız ve kendimizce kilo verme yöntemleri aramaya başlarız.

Hormon bozuklukları, şeker hastalığı, troid bezinin az çalışması, kan şekeri düşüklüğü gibi sorunlar fazla kilolara sebep olabilir. Öncelikle bunun araştırılması ve uygun şekilde doktor gözetiminde ele alınması gerekir. Zayıflama ihtiyacının sağlık problemlerinden ziyade estetik kaygılardan kaynaklandığını göz önünde bulundurursak, çoğu insan güzellik uğruna bilinçsizce bir çok yöntem deniyor olduğu tartışmasız bir gerçek olarak karşımızda durur. Peki bu yöntemlerden hangileri sağlıklıdır veya sağlıklı bir şekilde zayıflama yöntemleri nelerdir?  Kısaca sıralayalım.

 • Diyet Programları
 • Zayıflama Çayları
 • LPG yöntemi
 • Liposuction
 • Mezoterapi
 • Lipoliz
 • Karboksiterapi
 • Ultrashape
 • Radyo Frekans

Sıraladığımız bu yöntemler, ülkemizde ve dünyada kadınların zayıflamak için başvurduğu popüler yöntemler arasındadır. Fakat maalesef ki zayıflamak o kadar kolay değildir. Bazen sadece güzel görünmek için bazen de sağlık sorunları nedeniyle çok da fazla araştırmadan hızlı sonuç almak için kapısını çaldığımız bu zayıflama yöntemleri, kilolarımızı vermeye yardımcı olmaktadır. Bilim adamları zayıflamak için her gün yeni ürünler ve teknikler geliştirmektedir. Biz de bazen bu yeni teknikler hakkında pek bilgimiz olmamasına rağmen sadece hızlı sonuçlar almak için bıçak altına bile yatmayı kafamızdan geçirmişsinizdir. İnka Diyet olarak uygulanan bu zayıflama yöntemlerini kısaca açıklayacak olursak;

 • Diyet programları

Zayıflamaya karar verdiyseniz öncelikle tebrikler. Zayıflama sürecinde diyet programıyla kilo vermeyi düşünüyorsanız bunu öncelikle bir diyetisyen desteğiyle yapın. Bu sayede hem etkili sonuçlar alır hem de diyet stresini diyetisyen desteğiyle biraz da olsa hafifletmiş olursunuz. Diyetle zayıflama bazen uzun vadede sıkıcı olabilir. Bundan kaçınmak için öncelikle diyet menüsünün çeşitli olması gerekir. Diyet ve egzersiz birlikte yürütüldüğünde sonuç almamak imkansız diyebiliriz.

 • Zayıflama çayları

Sağlık Bakanlığı ve Tarım Bakanlığı onaylı olan hazır zayıflama çayları ciddi şekilde işe yarayabilir ve zayıflama tedavisine pozitif  bir yön katmaktadır. Zayıflatan bitkilerin içerisinde zayıflama konusunda işe yarayan beş ya da altı bitki vardır. Bu beş altı bitki teknolojinin yardımı ile kullanımı kolay ambalajlarda hazırlanırlar. Zayıflama çayları vücuttaki toplanmış yağların parçalanmasını sağlar ve zayıflama sürecine olumlu katkı sağlar.

 • LPG yöntemi

LPG sistemi deri altındaki dokulara negatif basınç uygulayan bir sistemdir. Böylece o bölgelere masaj yaparak etkisini gösterir. Bir çok alanda kullanılan LPG, özellikle selülitlerin giderilmesi, bölgesel olarak incelme, liposuction sonrasında iyileşme dönemini hızlandırma, sarkık deri kısımlarını sıkıştırma gibi alanlarda kullanılmaktadır. LPG yöntemi, cildin mikro dolaşımını etkili bir şekilde düzenleyerek deri altı bağ dokusunun kendi kendisini onarmasını sağlar. Bağ dokusu masajı yaparak dokunun elastikiyetini arttırmak ve dokuyu sıkılaştırmak ciddi anlamda kan dolaşımını arttırmak ve vücudunun daha sıkı bir yapıya sahip olmasını sağlamaktadır. Özellikle vücutta oluşan ödemi atmak için çok iyi bir yöntemdir.

 • Liposuction

Özel bir yöntem kullanılarak yağların alınması yöntemidir. Bu girişim ile vücudun diğer bölgelerine göre daha fazla yağ toplanması olan yerlerden yağlar alınarak  vücuda daha orantılı bir şekil kazandırılmaktadır. Bu işlem göbek, kalça (basenler), bacaklar, diz, bel yanları, sırt bölgesi, ayak bilekleri, kollar ve çene altı gibi bölgelerde özellikle uygulama alanı bulmaktadır.

 • Mezoterapi

Mezoterapi tedavisi gerek sağlık açısından gerekse estetik görünüm açısından birçok soruna çözüm olabiliyor. Mezoterapi günümüzde estetik tıp dalında selülit tedavisinde en sık kullanılan yöntem sayılır. Amaç selülit ve bölgesel zayıflama ise istenilen bölgelerde yan bacak, karın, kalça, diz çevresi, mide, yan, sırt, kol bölgesi gibi bölgelere ince uçlu bir iğne ile ilaç enjekte edilir. Bu ilaçlar o bölgedeki yağ bloklarını yıkıp, kan dolaşımının artmasına neden olduğundan seanslara düzenli bir şekilde devam edildiğinde bölgedeki selülitlerde azalma gözlenir ve tedavi uygulanan bölgede 10- 20 cm arasında hızlı incelme ve zayıfama meydana gelir.

 • Lipoliz

İzmir'de Zayıflama YöntemleriLipoliz ameliyat gerektirmeden yağlardan kurtulma olanağı sağlar. Bu tedavi yöntemi vücuttaki bölgesel yağ birikimlerini deride gevşemeye yol açmadan yok edebilmektedir. Lipoliz etkisini yağ hücresinin zarının geçirgenliğini artırarak gösterir ve böylece yağların hücre dışına çıkışını kolaylaştırır. Bu durum bazen yağ hücrelerin tamamen deforme edip yok olmasını sağlıyor, bazen ise yağ içeriğinin dışarıya çıkartılması ile ilgili yağ hücresini normal boyuta getiriyor.

 • Karboksiterapi

Bölgesel yağlanmaların olduğu yerlere uygulanan bir zayıflatma metodudur. Vücudun, karbondioksit verilen bölgede bol oksijen pompalayıp yağları parçalaması ve eritmesi esasına dayanan bu sistem günümüzde sıkça kullanılmaktadır. Deri altına istenilen miktarda ve hızda verilen gaz bu bölgede yağların parçalanmasını sağlar. Öte yandan vücut derhal bu bölgeye oksijen göndermeye başlar. Bu oksijen mevcut kılcal damarlar ile taşındığı gibi, az çalışan ya da çalışmayan kılcal damarlar ile de taşınmaktadır. Böylelikle bu bölgedeki oksijen miktarı artar, artan oksijen yağların daha çabuk erimesini sağlar.

 • Ultrashape

Ses dalgaları ile bölgesel incelme sağlayan özgün bir yağ azaltma yöntemidir.Özellikle diyet ve spora dirençli yağ birikimlerini parçalayarak bölgeyi inceltir. Deri yüzeyinden gönderilen ses dalgaları, 0.5-1.5 cm derinlikteki deri altı yağ dokuya odaklanır, oluşan güçlü titreşim yağ hücre zarlarını parçalar ve yağ dokuyu sıvılaştırır. Sıvılaşan yağ, vücut tarafından emilir, metabolize edilerek atılır. İki hafta sonra sonra bölgede incelme gerçekleşir. Ortalama 2-4 cm. çevresel incelme sağlar. Seans sonrası, iki hafta kadar hafif yürüyüş yapılması önerilir.

 • Radyo Frekans

Radyofrekans ısı kontrollü zayıflama yöntemidir. Radyofrekans selülit, bölgesel yağlanma ve yüz bölgesinde sarkma problemlerine karşı kullanılan bir tedavi yöntemidir.

Yukarıda bahsettiğimiz zayıflama yöntemlerinin bir çoğu olumlu sonuçlar verebilir. Kilo verme sürecinde en önemli ve dikkat edilmesi gereken nokta sistemli ve düzenli bir şekilde kilo verme sürecine devam etmektir. Zayıflama yöntemlerinden hangisini denerseniz deneyin öncelikli olan kesinlikle diyet yaptıktan ve belirli kilo kaybı olduktan sonra diğer zayıflamaya yardımcı yöntemlerine geçiş yapın.

Uygulanan bir çok yöntem zayıflamak için değil bölgesel incelmeye odaklıdır. Zayıflama yöntemleri, kilo vermek için hızlı yöntemler gibi olsa da kilo sorunu uzun vadeli düşünülmesi gereken ve verilen kiloların geriye alınmamasının sağlıklı olduğu bir tedavi sürecidir de denilebilir. Zayıflama yöntemlerine başvurmadan önce kapsamlı bir hastane kontrolü ve kan tahlilleri yaptırmak izlemeniz gereken sağlıklı yolu uzman yardımıyla göstermiş olacaktır.

İnka Diyet sizlere ameliyatsız, ağrılı ve acılı yöntemler denemenize izin vermeden sağlıklı ve ölçülü kilo vermenize yardımcı olmaktadır. Siz de en kısa sürede sağlıklı kilo vermek istiyorsanız İnka Diyet’ in kapısını çalmadan diyet sürecine girmeyin. İnka Diyet Sağlıklı Yaşam Kürü ile ilgili daha fazla bilgi almak için hemen sizde en yakın İnka Diyet Kliniği ile irtibata geçin.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir