Zayıflama Önerileri

Posted by on Temmuz 19, 2013 in Makaleler | 0 comments

Zayıflama ÖnerileriZayıflamak, birçok insanın çok sevmediği ve uygulama aşamasında zorlandığı bir durumdur. Diyet yapmanın oluşturduğu bu zorluğun sebebi ise açlık hissi, sosyal çevre veya yeme bozuklukları olabilir. Zayıflama önerileri ve kilo verme hakkında genel bilgileri sizler için daha önceki yazılarımızda sıralamıştık bu yazımızda da zayıflamanıza destek olabilecek önerileri bulabilirsiniz.

Zayıflamak ve diyet yapmak aslında sıkıntılı bir durum olarak düşünülse de diyet yapmak sağlıklı ve düzenli beslenmek için birçok insanın zayıflama düşüncesi olmadan hayata geçirdiği bir süreçtir. Aslında diyetisyenlerin asıl amaçları beslenme alışkanlığının kazandırılması ve hayatının geri kalanında sağlıklı beslenme alışkanlığı edinmesidir. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için öncelikle beslenmenize dikkat etmelisiniz sağlıksız bir şekilde beslenen kişilerde aşırı kilo ile birlikte çeşitli sağlık sorunları da gözlenmektedir. Sağlıklı zayıflamak için önceliğiniz mutlaka beslenmeye önem vermek olmalıdır. Sağlıklı beslenmek için öncelikle yediklerinize dikkat etmelisiniz. Kilo almanın en büyük nedeni sağlıksız ve fazla tüketmektir. Kilo vermek istiyorsanız her türlü yağdan uzak durmalısınız ve mutlaka sebze tüketmelisiniz. Yağlardan ne kadar uzak durursanız o kadar az kalori alırsınız ve kilo vermeniz o kadar kolaylaşır.

Lifli sebzeler ve meyveler tüketerek midenize doygunluk hissi verebilirsiniz ve daha az yemek yeme ihtiyacı duyarsınız bu sayede kilo vermeniz kolaylaşır.
Zayıflamak istiyorsanız mutlaka 3 ana öğün 2 ara öğün yapmalısınız. Öğün asla atlamayın, bu durumda zayıflamaktan fazla vücudu yağ depolamaya yönelttiğiniz için daha fazla kilo bile alabilirsiniz. Ara öğünlerinizi yaparken mutlaka meyvelerden yana kullanın, günde 3–4 porsiyon kalorisi düşük meyvelerden tüketirseniz çabuk kilo verirsiniz. Çünkü meyve yemek tokluk hissi verir ve meyveler içerdikleri şekerle günlük şeker ihtiyacınızı karşılamış olur bu sebeple meyve yiyerek şekere ihtiyacınızı meyvelerle bastırmış olursunuz. Ayrıca meyve yemek kilo vermenin yanında vücudu da sıkılaştırır ve içerisinde vitaminler sayesinde insana enerji kazandırır.
Zayıflama Önerileri-MeyveKilo vermek için üç beyaz olarak adlandırdıklarımı tuz, şeker ve unu tamamen bırakmalısınız çünkü şeker ve un, yağlar ile birlikte kilo aldıran başlıca gıdalardır. Şeker ve un yerseniz sürekli bir şeyler yemek istersiniz dolayısıyla da kilo alırsınız yani kilo vermek için mutlaka tuz, şeker ve unu bırakmalısınız. Unutmayın ki ne kadar çok şekerli şeyler yerseniz o kadar çok canınız şeker ister. Zayıflamak ve sağlıklı kalmak istiyorsanız tuzu azaltın, tuz hem iştah açar hem de vücutta su tutulmasına neden olur.
Toplum olarak hepimizin yaptığı en büyük hata neredeyse her öğünde beyaz ekmek tüketmektir. Kilo vermek için tam buğday ekmeğiyle beslenmelisiniz. Tam buğday ekmeği hem lif bakımından oldukça zengindir hem de beyaz ekmekten daha sağlıklıdır. Bu yüzden beyaz ekmek yerine tam buğday ekmeği tüketmelisiniz.

Zayıflama önerileri verirken en önemli zayıflama önerilerinden birisi de günlük su ihtiyacını yeteri kadar karşılamaktır. Günlük su ihtiyacı iyi karşılanmazsa, sağlıklı bir şekilde kilo vermek çok zor olabilir bu yüzden en önemli zayıflama önerilerinden birisi de su tüketimine dikkat etmektir. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için asla günlük su ihtiyacının altına inmemelisiniz. Günde en az 2 litre su içmelisiniz günlük en az 2 litre su içmek çok önemli zayıflama önerilerindendir. Su ihtiyacını tükettiğiniz çay, kahve, meyve sularından aldığımızı düşünürüz fakat asla bunların hiç biri suyun yerini tutmaz. Günde en az 2,5 litre su içmek, hem sağlıklı olmanızı sağlar hem de midenizi doldurarak tokluk hissi verir.

Başka bir zayıflama önerisi sıralayacak olursak sadece protein ağırlıklı diyet yaparak sağlıklı zayıflama
sağlanabilir. Proteinin metabolizmayı hızlandırdığını hepimiz biliyoruz aynı zamanda protein ağırlıklı beslenmek uzun süreli açlık hissi verir ve kas yoğunluğunu korur. Geç saatlerde yemek yemeyin. Aç olduğunuzu hissettiğinizde düşük kalorili yiyecekleri tercih etmeye çalışın. Stresten uzak durun birçok insan stresli olduğunda yemek yiyerek ya da abur cubur yiyerek kendini motive ediyor. Siz yemek yerine temiz hava almaya çalışın kendiniz bu yönde rahatlatmayı deneyin.

Bol bol hareket edin. İş yerinde, evde ya da okulda işlerinizi başkasına yaptırmayın. Mümkünse ufak tefek işlerinizi kendiniz yapın. Kısa mesafelerde araba kullanmak yerine yürüyerek gidin, merdiven kullanmak için kendinizi bu konuda şartlayın. Spor yapmak için herkes spor salonuna gidemeyebilir bunun için hayatınıza biraz hareket katmak sizin için yeterli olacaktır.

Zayıflama Önerileri-SuLimon ve sirkeyi yiyeceklerinize bol miktarda eklemeyi ihmal etmeyin. Sirke ve limon glisemik yükü azaltarak, kilo alımını yavaşlatır.

Zayıflamak isteyenler söyleyebileceğimiz bir diğer öneri ise diyet ürünler hakkında, tehlikesiz ve masum göründükleri için aşırı tüketime oldukça müsaittir. Unutmayın ki, bir ürünün ambalajında light etiketi bulunması demek, istediğiniz kadar tüketebileceğiniz anlamına gelmez diyet ürünlerinde kalori değerleri vardır.

Soğuk, buzlu su içmek kilo verdirir. Vücut sıcaklığı 36,5 derecedir ve 8 derece sıcaklığında su içtiğinizde midenin ısısı düşer ve büzüşür. Aç karna öğlen ve akşam yemekten önce soğuk su içmek, yemekte daha az yemenizi sağlar. Aralarda da soğuk su içmek, vücut için uyarı gibidir. Mide ve bağırsakları daha çok çalıştırdığı için kilo vermenize yardımcı olur. Her yemek öncesinde 2–3 bardak su içmek mide hacminin artmasına neden olacağından doyma hissine daha çabuk ulaşırsınız.

Sıraladığımız zayıflama önerilerini uygulayabilirsiniz fakat öncelikle yaşam tarzı haline gelmeyecek hiçbir diyeti ve egzersizi yapmamalısınız.

Zayıflamak sadece kilo kaybı demek değildir hayat ve beslenme alışkanlığını da değiştirmektir. Zayıflayan birçok insan yeni bir görüntüyle yeni bir hayata başlar önemli olan kısa bir süreliğine değil hayatının kalanında da aynı beslenme alışkanlıklarına devam etmesidir.

İnka Diyet, sağlıklı ve formda olmanız için zayıflama önerileri sunuyor size kalan tek şey tercih yapmak ve İnka Diyetle iletişime geçerek yeni bir hayatın kapılarını aralamak.

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir