Danışmanlık Hizmeti

inkadiyet yaşam koçluğuİnka Sağlıklı Yaşam Kürü ile yardımcı olmaya çalışıyor olmamızın yanı sıra, hayatın daha başka alanlarında da yardımcı olmaya çalışarak Yaşam Koçluğu desteği vermekteyiz. Zaten uygulamakta olduğumuz İnka Kürü ile hayatlarının bir noktasında yardımcı olduğumuz danışanlarımız ile kurduğumuz sağlıklı ilişkiler üzerinden temellenen ve hayatınızın diğer alanlarında da yanınızda olmaya çalışacağımız bir Yaşam Koçluğu desteği vermekteyiz.

Hepimizin ortak sorunu olan motivasyonsuzluk, çalışan zihinlerimizi tembelleştirmiş ve kararsızlaştırmış durumdadır. Bu motivasyonsuzluk yüzünden çoğu kez önemli durumlarda yanlış kararlar vermekten veya kritik süreçlerde yanlış adımları atmaktan usanan bünyelerimiz bir süre sonra bütün potansiyelini içine gömüp, hedeflerinden vazgeçiyor. İşte tam olarak bu ortak soruna aranan çözümlerin en başarılısı kendini Yaşam Koçluğu adı altında göstermektedir.

Çoğumuzun aklında yaşam koçluğuna dair bir iki fikir olmasına rağmen, çok azımız Yaşam Koçluğu’nun ne olduğunun tam olarak farkındadır; dolayısı ile akıllarda ki soru işaretlerini gidermek adına İnka Beauty ve İnka Kürü olarak vermekte olduğumuz Yaşam Koçluğu danışmanlık hizmetimizden biraz daha bahsetmekte yarar olduğunu düşünüyoruz.

İnka Diyet için Yaşam Koçluğu ne demektir?

yaşam koçluğuİnka Beauty olarak bizim için yaşam koçluğu bir danışmanlık hizmetidir ve Yaşam Koçlarını psikologtan ayıran temel nokta da budur. Maalesef ki hakkında, psikolojik terapiye benzer bir şey olduğuna dair genel bir yakıştırma geliştirilmiş olduğundan ülkemizde henüz fazla rağbet gören bir çözüm olarak görülmemektedir Yaşam koçları ile beraber atacağınız adımları planlarsınız ama psikolog atmış ve hala atmakta olduğunuz adımları neden attığınızla ilgilenir; dolayısı ile yaşam koçluğu danışmanlık hizmeti ve psikolojik yardımlar kesinlikle birbirine karıştırılmamalıdır.

Yaşam Koçluğu hizmetinin danışmanlık yaptığı alanlar genellikle kendini hayatta yapıyor olduğunuz şeylerin yapmak istediklerinize evrilebilmesine imkan sağlayan alanlardır. Mesela İnka Sağlıklı Yaşam Kürümüzde olduğu gibi, danışanlarımız bize;

“Ben sağlıklı kilo vermek istiyorum ve verdiğim kiloları geri almak istemiyorum”

diye bir karar verip geliyor. Böyle bir kararı verdikten sonra uygulayabilmek için gerekli adımları dışarıdan bir destek ile beraber atabilirsek, o zaman istikrarlı bir çalışma ve uygulama programını içselleştirip hayatımızın bir parçası haline getirebiliriz. Örneğimize geri dönecek olursak; kilo vermek konusunda kesin kararını vermiş bir insanın sağlıklı kilo kaybı için bir diyet programına başvurmasının temel nedeni, günümüz yaşantısının körüklediği motivasyonsuzluktan kaynaklanan disiplin eksikliğidir. Dolayısı ile biz İnka olarak, insan bünyesinin motivasyonsuzluğa eğilimini göz önünde bulundurarak bize danışanları dinleyip, onlarla beraber kişinin kendi özelliklerine uygun bir sağlıklı yaşam programı hazırlıyoruz ve İnka zayıflama programına devam eden danışanlarımızın hazırlamış olduğumuz programı uygulayıp uygulamadıklarını adım adım yakından takip edip gerektiğinde gerekli uyarılarda bulunarak ve rahat iletişim imkanı sağlayarak size “kilo vermek istiyorum” kararınızı gerçekleştirmenizle ilgili elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Yani İnka kürümüz ile beslenme alışkanlıklarınızla ilgili bir nevi yaşam koçluğu desteği verdiğimiz alanın sınırlarını Yaşam Koçluğu danışmanlık hizmetimiz ile genişletiyoruz.

Eğer ne istediğinizi biliyor fakat nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız bize danışabilirsiniz. Hedeflerinize ulaşmak için atacağınız adımları beraber  belirleyip, onları bizim de desteğimizle uygulamaya geçirmeye başlayın. Akıl dağınıklığı ve motivasyonsuzluğunuzun potansiyelini bastırmasına izin vermeyin. Yaşam Koçluğu danışmanlık hizmetimizle ilgili daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir