Sağlıklı Kilo Nasıl Verilir?

Posted by on Eylül 30, 2013 in Makaleler | 0 comments

Sağlıklı Kilo Nasıl VerilirSağlıklı kilo vermek maalesef ki günümüzde artık neredeyse unutulmuş bir olgudur. Bunun sebebi ise son 10 yılda türemiş olan kısa yoldan zayıflama pratikleri ve uygulamalarıdır. Bu kısa yoldan zayıflama pratikleri, vücudu aç bırakıp zayıflatmaya yönelik olan sağlıksız diyet programlarına artı olarak kimyasal içerikten oluşmuş ve sağlık için tamamen zararlı olan kilo verdirmeye yönelik ilaçlardır. Bu iki yöntem de kısa sürede hızlı bir kilo kaybı sağlıyor olsa da, sonrasında vücut açısında inanılmaz sağlıksız sonuçlar doğurmaktadır. Bunun nedeni ise; her iki yöntemde de vücudun doğal dengesine aykırı bazı dış etmenler veya metabolizmasını bozmaya yönelik yoksunluklar söz konusudur. Bu yöntemlerde hızlı kilo verilmesinin nedeni; sağlıksız olma durumudur. Nasıl hasta olduğumuz zaman –en basitinden grip olduğumuzu bile varsayabiliriz- hastalığın süresine bağlı olmakla beraber her defasında kilo vermiş bir şekilde iyileşme sürecine geçiyorsak; bu zararlı kilo verme pratiklerinin vücuttaki etkisi de bu şekildedir. Vücudun direncini düşürerek kilo vermek, hem işleyişin doğal dengesini bozduğu hem de başka hastalıkların üremesine fırsat verdiği için son derece zararlıdır.

Peki, sağlıklı kilo nasıl verilir diye soracak olursak cevabı doğal yollar ve yöntemlerde bulabilmek mümkündür. Doğal yöntemler her şeyden öte vücudun kendi kendine oluşturduğu sistemini etkilemedikleri için sağlık açısından herhangi bir tehlike arz etmezler. Hatta doğal yollardan size en uygun olanı tercih ederseniz ve bu tercih ettiğiniz yöntem vücut sisteminizle ahenk içinde işlerse, işte o zaman vereceğiniz kilolar asla alınmamak üzere verilmiş olanlardan sayılabilir. Sağlıklı kilo vermek her şeyden öte, hayat kalitemiz açısından çok önemlidir. Fazla kiloların ağırlığını her geçen yıl omuzlarımızda daha fazla hissederiz. Yaş ilerledikçe bu kilolarla başa çıkmak hem irade bakımından hem de vücudun kendini yenileme hızı bakımından çok daha zorlaşacaktır. Dolayısıyla yaşınız ilerlemeden kilo probleminizi halletmeniz sağlığınız için atacağınız çok önemli bir adım sayılabilir.

Sağlıklı kilo vermek için doğallıktan şaşmamız gerektiğinden bahsettikten sonra hangi doğal yöntemlerin bize yardımcı olabileceğinden bahsedecek olursak öncelikle spordan başlamakta fayda olacaktır.

Sağlıklı Kilo Nasıl VerilirEğer hayatınızın bir döneminde ciddi olarak bir sporla ilgilenirseniz, vücudunuz bütün ömrü boyunca bunun olumlu etkilerinden yararlanır. Bir dönem sıkı bir biçimde spor yapmış bir vücut diğerlerine kıyasla daha geç yıpranır ve daha zor yağ tutar. Daha zor yağ tutmasının sebebi, kas oranının yüksek olmasıdır. Bildiğimiz üzere kaslar sürekli çalıştıkları için yağ tutmazlar ve vücudunuzdaki kas oranınız ne kadar yüksek olursa, yağların saklanacakları veya depolanacakları yerler o kadar az kalır. Sağlıklı kilo vermenin en önemli bileşeni kaslardır. Kas oranı yüksek olan bir insan, kas oranı düşük olan bir insana göre çok daha hızlı ve fazla kilo verebilir. Dolayısıyla vücudumuzdaki kas oranını bir ömür boyunca yüksek tutmaya çalışmak, sadece kilo vermek açısından değil sağlıkla ilgili her konuda önemlidir.

Kas oranı ve kilo vermek arasındaki sıkı bağdan bahsettikten sonra sağlıklı kilo nasıl verilir sorusuna bir diğer cevabı da doğada bulmamız mümkündür. Sağlık ile ilgili her konuda doğanın faydaları saymakla bitmez ve kilo verme konusunda da doğanın önemli bir rolü vardır. Doğal bitkiler, kürler, çaylar ve karışımlar vücudunuz için eşsiz bir arınma fırsatı sunabilir. Ama doğaya başvurduğunuz zaman hangi bitkinin ne için yardımcı olabileceğini, ne oranda kullanılması gerektiğini ve hazırlanış yöntemini bilmek önemlidir çünkü her bitki her işe yaramamaktadır.

İşte İnka Diyet, bu kilo vermeye yardımcı en doğru bitkileri bulma arayışından doğmuştur. Hangi bitkinin kilo verdirme konusunda en iyi olduğu ve diğer bitkilerle olan etkileşimleri bilimsel bir çalışma gerektirmektedir. Tabi ki de hepimiz aktarlardaki doğal bitkiler ve çaylardan faydalanıyoruz ama bu bitkilerin verdiği sonuçla bilimsel çalışma sonucu oluşmuş bitkisel bir kürün sonucu bir değildir. Hem sağlıktan hiçbir ödün vermemek hem tamamen doğal olmaktan vazgeçmemek için yapılan uzun çalışmalar sonucu İnka Diyet Sağlıklı Yaşam Kürü oluşmuş ve bir bitkisel formül, sağlık oranlarında sürekli bir yükseliş sağlayarak kısa sürede geri alınmamak üzere yüksek miktarlarda kilolar nasıl verdirir sorusunu yanıtlamıştır.

Sağlıklı Kilo Nasıl Verilir

Sağlıklı kilo verme konusunda bir diğer önemli nokta aç kalmamaktır. Şunu asla unutmayın ki, eğer uyguladığınız diyet sizi aç bırakıyorsa işe yaramıyor demektir; çünkü vücudunuz, açlık hissettiği zaman ve bu açlık bir süre sonra doyurulmazsa kıtlık var diye düşünüp aktivite hızını minimuma indirir ve mevcut yağları tutmaya başlar. Vücut kendini bir kere kapadığı zaman artık kilo vermek çok zor hale gelir çünkü kendi vücudunuzla karşı karşıya kalırsınız. Siz onu zorladıkça o da sizi zorlar ve daha fazla yağ tutmaya başlar, siz de hem aç kalıp hem de kilo vermediğinizden ötürü kilo verme konusundaki motivasyonunuzu yitirirsiniz. Dolayısıyla kilo vermek için vücudunuzla tam bir ittifak halinde çalışmanız gerekmektedir. Az ve öz yiyerek hem vücudunuzu aç bırakmamış olur hem de kilo verme yolunda önemli bir adım atmış olursunuz.

Aç kalarak kilo vermek demek, verilen kiloların çok ama çok kısa bir süre içerisinde geri alınacak olması demektir. Kısa sürede fazla kilo alıp vermek de sağlık anlayışına pek uymamaktadır. Verdiğiniz kiloları bir daha geri almak istemiyor ve aynı zamanda sağlıklı kilo nasıl verilir sorunuza bir yanıt arıyorsanız doğru yazıyı okuyorsunuz demektir. Doğal yollardan sağlıklı kilo vermek için siz de bizimle iletişime geçin ve İnka Diyet’in farkına kendi gözlerinizle tanıklık edin.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir