Nasıl Kilo Veririm

Posted by on Ekim 4, 2013 in Makaleler | 0 comments

Nasıl Kilo VeririmYaz gelirken kilo verme telaşı almıştı bizi, şimdi ise kış geliyor ve verdiğimiz kiloları almamak için ne yapmalıyız? Her kış insanlar kilo alır, sanki alınması gerekiyormuş gibi. Oysa siz bu yazıdaki önerilere kulak verin kilo almayın hatta siz kilo verme işini kışın yapın ve yaza formda girin. Kilo vermek, zayıflamak kulağa zor geliyor ama aslında hiç de zor bir şey değildir. Tüm yapmamız gereken yediğimizden daha fazla kalori yakmamızdır. Kilo verme için öncelikle şunu anlamamız gerekir. Sonuç alabilmek için sonuna kadar kararlılıkla mücadele etmek gerekir. Özetle kilo vermedeki gerçek sır şudur. Her gün yavaşça kilo vermek, anında sonuç almayı unutmaktır.

Bir an önce forma girmek istiyorsanız, vereceğimiz küçük tüyoları dikkatlice okuyun. Çünkü bu öneriler sayesinde yaptığınız aktivite ne olursa olsun daha hızlı yağ yakabilir, istediğiniz gibi formda bir vücuda kısa sürede sahip olabilirsiniz

 • Günlük işlerinizi yaparken hareketli olun ve gideceğiniz yerlere mümkün olduğu kadar yürüyerek gidin. Örneğin markete giderken canlı ve hızlı bir tempoyla 30 dakika yürüdüğünüz zaman yaklaşık 120 kalori yakabilirsiniz. Bu, araba kullanmakla yakacağınız kalori miktarının tam iki katına eşittir. Düşünsenize bir market alışverişi size ne kadar yarar sağlıyor.
 • Sık sık her fırsatta hareketli ve aktif olun. Yapılan araştırmalar kendiliğinden gerçekleşen fiziksel aktivitelerin de kalori harcamanızı sağladığını gösteriyor. Sabit otururken bile ayaklarınızı, ellerinizi hareket ettirtin. Günlük yaptığınız hareket haricinde eklediğiniz bir iki küçük hareket sizin daha fazla kalori yakmanızı sağlayacak.
 • Ne kadar çok kasınız çalışırsa, yaktığınız kalori miktarı o kadar çok demektir, sadece oturuyor olsanız bile. Eğer amacını Nasıl Kilo Veririm-Meyveyağlarınızdan kurtulmaksa, en çok yağ yakmanızı sağlayacak kaslarınızı çalıştırmanız gerekiyor ki; bunlar baldır, kalça ve göğüs kaslarınızdır. Buradaki kasları çalıştırmayı öğrenin.
 • Egzersiz öncesi ve sonrası yapılan 5–10 dakikalık ısınma ve gevşeme hareketleri sırasında da kalori yakacağınızı biliyor musunuz?
 • Su ihtiyacını karşılamak, daha uzun süre egzersiz yapmanızı, dolayısıyla kalori yakmanızı sağlar. Egzersiz sırasında vücut ağırlığınızın yüzde1’i oranında su kaybederseniz, daha çabuk yorulup, pes edersiniz. Su nasıl kilo veririm diyenler için çok önemlidir asla susuz kalmayın.
 • Eğer sürekli yürümüyorsanız, hızlı tempolu yürüyüşünüz sırasında 5 dakikalık yürüme molası verin. Günde sekiz saat yürürseniz, ekstradan 100 kalori yakabilirsiniz Periyodik olarak yapılan yürüyüşlerde vücut yürüyen kişinin yağ rezervlerini kullanır.
 • Spor çalışmaları yaparken fazla kalori yakmak için ya yaptığınız egzersizin şiddetini ya da hızınızı aşama aşama arttırın. Örneğin koşu bandında çalışıyorsanız, yokuş çıkmak 50 kalori daha fazla yakmanızı sağlayacaktır.
 • Sabah ve akşam saatlerinde kısa egzersiz yapın, metabolizmanızın egzersizden sonraki birkaç saat içinde canlı kalmasını sağlarsınız.
 • Arkadaş toplantıları daha çok yemek sofralarında olur. Artık bunu bırakın onun yerine dans, yüzme, bowling oynamak gibi sportif aktiviteleri tercih edin. Aktif ve sosyal bir hattan vazgeçmeyin.
 • Uzun süre yemek yemezseniz, vücudunuz açlık alarmı verir ve metabolizmanız daha az kalori harcamak için yavaşlar. Kalori yakmak için yemek yemeye ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Ara öğün yaparak uzun süreli açlık durumlarından kurtulabilirsiniz.
 • Yaptığınız egzersiz ne olursa olsun, iyi sonuç almak için doğru bir şekilde yapmalısınız.
 • Asansör yerine merdiven kullanmanın kalori yaktırdığı bilinen bir gerçektir. Nasıl kilo veririm sorusuna verilecek cevaplardan biri de şudur. Sizin hareket etmenizi durduracak her türlü engeli ortadan kaldırıyoruz.
 • Kendi yemeğinizi kendiniz yapın. Dışarıdan sipariş etmek yerine kendi yaptığınız yemekleri yemenizde yarar var. İçerisindeKilo Nasıl Veririm ne olduğunu bilmediğiniz hiçbir yemeği yemeyin unutmayın dışarıda yediğimiz ızgara tavuklar da etler de bir gün önceden marine edilerek bol yağın içerisinde bekletilir. Yediğiniz bu etler masum gibi gözükse de aslında beraberinde bol miktarda da yağ yemiş olursunuz.
 • Temizlik yapmak bazen sıkıcı ve keyifsiz gibi gözükse de kalori yaktığımızı düşünürsek keyifsiz durum ortadan kalkabilir. Yaptığınız iş ne olursa olsun kendi işinizi kendiniz yapmaya özen gösterin.
 • İşten çıkıp eve gittiğimizde kendimizi hemen koltukların üzerine atıyoruz. Haklisiniz evet yoruluyorsunuz fakat bu işi daha ileri bir saate atın önce yemeğinizi yiyin ve ardından 30 dakikalık yürüyüş yapıp geri kalan saatinizi dinlenmeye bırakın.
 • Nasıl kilo veririm, öncelikle sağlıklı ve dengeli beslenerek daha sonra ise düzenli bir spor hayatı ile kilo verebilirsiniz. Kilo vermek için kendinizi aşırı yormanıza gerek yoktur aslında yapmanız gereken sağlıklı beslenmektir.
 • Kilo verirken en çok yağ yakmamıza neden olan egzersizler şöyledir: Koşma saatte yaklaşık 650 kalori, İp atlama saatte yaklaşık 590 kalori gibi öyle spor salonlarında uzun uzadıya spor yapmanıza gerek yoktur.
 • İnsan vücudu sağlıklı bir varlık olması için programlanmıştır. Eğer sıkı bir şekilde kilo verirseniz, kaloriniz düşer beyin aktiviteleriniz hızlanır ve metabolizmanız yavaş çalışır. Belirli bir noktadan sonra zayıflamanız daha çok yavaşlar. O sebeple hılı verilen kilolar genellikle hızlı alınır. Kilo verdikten sonra koruma programı yapılmamış ise verdiğiniz kiloyu geri alırsınız bunu unutmayın.
 • Tek öğünle ya da tek tip besinle kilo vermeyi düşünmeyin. Tek öğünle beslenmek vücudun alarma geçmesine neden olur ve vücut kendini korumaya çekerek içeriye giren her besini yağ olarak depolar.

Nasıl kilo veririm sorusunu gözünüz de büyütmeyin, hedefinizi belirleyin bu hedefi belirlerken uzman desteği alın ve sağlıklı kilonuzu öğrenin. Destek alarak zayıflarsanız bu size kilo vermenizde zaman ve güç kazandırır düşünün bilmediğiniz bir yolda yürümek korkutucu olabilir. İnka Diyet, danışanları öncelikle nasıl kilo veririm değil “ben kilo veririm” derler çünkü soru kısmını İnka Diyet düşünür. Sizde sağlıklı kilo vermek ve bu süreci endişe etmeden destek alarak yapmak istiyorsanız İnka Diyet ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir