Nasıl Hızlı Kilo Verilir

Posted by on Haziran 7, 2013 in Makaleler | 0 comments

Nasıl Hızlı Kilo VerilirKilosundan memnun olan kişi sayısı pek azdır, birçok kişi kilosunu beğenmez ve kiloları sebebiyle sağlık sorunları yaşar. Birçoğumuz ya çocukluğumuzda ya da ergenlik dönemiyle birlikte kilolu insanlar olmaya başlarız. Aslında hepimiz bu kilolara nasıl sahip olduğumuza hiç anlam verememekle birlikte, az yediğimizi sürekli hareket ettiğimizi fakat yinede kilo aldığımızı söyler dururuz. İşte size fırsat sunuyoruz nasıl hızlı kilo verebilirim diyorsanız ve zayıflamak için yapmadığım diyet yöntemi ve egzersiz kalmadı diyenlerdenseniz bir de bu yazıyı okuyun.

Şişmanlığın tek sebebi asla fazla yemek değildir. Troid ve diyabet gibi rahatsızlıklarınız varsa kilo problemi görülebilir ve buna bağlı olarak da tansiyon ve kalp hastalıkları riski de ortaya çıkabilir. Troid hastası olmak zaten size kilo aldırabileceği gibi hızlı kilo vermek gibi bir durumu ortaya çıkarmaz. Bunun yanında genetik yatkınlık, stres, uykusuzluk, düzensiz yaşam, alkol gibi durumlarda kilo alımına sebep olabilir.

Hızlı kilo vermek istiyorsanız bu dikkat etmeniz ve ciddiye almanız gereken bir   bdiyet sürecidir, öncelikle şu unutulmamalı hızlı alınan kilo hızlı verileceği gibi hızlı verilen kilo da hızlı alınır. Doğru olmayan günde tek öğün beslenerek yaptığınız diyet sadece kas ve su kaybıdır. Hızlı Zayıflama sürecinde eğer doğru şekilde davranılmazsa, kalp kaslarının erimesinden, kemik yoğunluğunun azalmasına, böbrek ve karaciğer fonksiyon bozukluklarına kadar hayatı tehdit edici birçok durumla karşılaşılabilir. Yanlış ve bilinçsizce yapılan diyetler, kişileri hayat boyu diyaliz makinesine bağlı kılmak gibi kalıcı sağlık sorunlarına yol açabilir.

Öncelikle hızlı kilo vermek zorundaysanız bunu uzman yardımı almadan yapmayın bir doktor ya da diyetisyen desteği mutlaka alın.

Nasıl hızlı kilo verebilirim diyorsanız, İnka Diyet olarak sizler için hazırladığımız yazıyı uygulayacağınız diyetin yanına yardımcı olarak ekleyip diyet sürecinize katkı sağlayabilirsiniz.

Hızlı Kilo Vermeye Destek Yöntemler

1. Yemeği pişirirken ölçü kullanın
Severek tükettiğiniz besinleri yerken, miktarı kaçırıp daha çok yiyebilirsiniz. Oysa baştan yemeniz gereken kadarını ölçüp pişirirseniz, bu sorun ortadan kalkmış olur. Hem porsiyon belirlemiş hem de açlık durumlarında ölçüyü kaçırmamış olursunuz.

2. Yemeğinizi evden getirin
Dışarıda yemek genellikle daha çok kalori almanıza neden olur çünkü dışarıda üretilen yemekler hem daha yağlı hem de tuzlu besinlerdir. Dışarıya çıkmak zorunda kaldığınız durumlarda, evde hazırlayıp yanınızda götürebilirsiniz. Nasıl hızlı kilo verilirin en iyi cevabı budur aslında yani ne yediğinizin içerisindekini bilmek.

3. Suyu Bol için
Yemeklerinizden önce mutlaka su için diyet yapıyorsanız sizin en büyük yardımcınız yine su olacaktır. Arkadaşlarınızla dışarıda buluştuysanız meşrubat tercihinizi sudan yana kullanın. Yanınızda şişe bulundurun, gözünüzün önüne su şişeleri koymanız size sürekli su içmeniz gerektiğini hatırlatacaktır.

Hızlı Kilo Nasıl Verilir4. Abur cuburlardan uzak durmanın yollarını bulun
Ne zaman biri size çikolata, cips ya da yememeniz gereken bir şey önerdiğinde kabul etmemek için yanınızda meyve taşıyın. Canınız ne isterse istesin elinizi ilk attığınız şey meyve olsun.

Yapılan bazı araştırmalara göre, şekersiz sakızları çiğnemek metabolizma hızınızı yüzde 20 oranında arttırdığı söyleniyor ne kadar doğru olduğu bilinmez ama sonuçta cips yemekten daha iyidir.

5. Baharatları kullanın
Diyet yemeklerinizi tuzsuz ve yağsız yaptığınız için yemesi pek güzel gelmeyebilir. Fakat siz yediklerinize baharat eklerseniz biraz daha keyifli yemek yemiş olursunuz ayrıca acı yemek metabolizmayı hızlandırıyor aklınızda olsun mide sorununuz varsa bu öneriyi dikkate almayın.

6. Hareket etmek için bahaneler üretin
Arkadaşınızla telefonda konuşmak yerine kendiniz için bir spor günü belirleyip beraber yürüyüş yapın ve günü paylaşın. Kumanda kullanma devrini kapatın her ihtiyaç duyduğunuzda kalkın hareket edin, çiçekleri sulayın, kendiniz için bitkiler yetiştirin, alışverişe çıkın, marketlerin fiyatlarını karşılaştırın ki bu sayede bütçenize de katkı sağlamış olursunuz.

Hızlı Kilo Verilir7. Yürüyüşe çıkmadan önce bol sıvı tüketin
Yürüyüşe çıkmadan önce bol su tüketin terlemenizi kolaylaştıracağı gibi su kaybınınsa önüne geçecektir. Kahve için kafein yağ asitlerinin açığa çıkmasını sağlar. Böylece daha kolay yağ yakarsınız. Ayrıca yeşil çayda bulunan antioksidan bileşikler, kafeinle birleşerek yakacağınız kalori miktarını artırırlar. Fakat sağlık sorunlarınız varsa kalp, tansiyon gibi kafein oranına dikkat etmeniz gerekir hızlı kilo verirken sağlığınızı da bozmayın.

8. Kendiniz sürekli motive edin
Bazen ihtiyacınız olan motivasyonu yine kendiniz sağlayabilirsiniz. Örneğin; daha zayıf resimlerinizi göz önünüze asmak ya da kedinize günlük notlar yazmak ”bir gün daha bitti, bugünde zaaflarına yenilmedin” gibi sözlerle diyete bağlayacak yöntemler keşfedin. Hırs yapmaktan geri kalmayın, “zayıflayınca bu elbiseye girerim” diyip de çok beğendiğiniz ama üzerinize olmayan bir giysiyi satın alın bu sizin hedefe ulaşmanızı sağlar ve her isteksizliğinizde ya da motivasyonunuz düştüğü anlarda sizi tekrar yeniler.

9. Ambalaja dikkat edin
Aldığınız her ambalajların üzerlerini iyice okuyun. Çünkü kalori değerleri genellikle 100 gram üzerinden bildirilir. Oysa yediğiniz şey, 100 gramdan fazlaysa çok daha fazla kalori alıyorsunuz demektir. Diyet ürünlerin masumluğuna inanmayın onlarında içeriklerini gözden geçirin. Aldığınız tüm ürünlerin gramajı az olanlarını tercih edin. Örneğin aldığınız ürünlerin çoklu paketlerini almak yerine özellikle tek ürün alın böylece daha fazla yeme riskini ortadan kaldırmış olursunuz.

10. Salata malzemelerini bıçakla doğramayın
Salatanıza katacağınız bütün malzemeyi asla bıçakla doğramayın, elinizle büyük parçalar halinde bölün. Hem yemesi daha uzun sürer, hem de daha çok çiğnersiniz. Bu da daha çabuk doymanızı ve ana yemekten daha az yemenizi sağlar. Elinizle parçaladığınız sebzelerin hem suyu kaçmaz hem de vitaminleri içerisinde kalır. Burada dikkat edilmesi diğer bir nokta ise salata sosları, salatanıza hazır sos kullanmayın hazır paketlerin içerisinde sıkıştırılmış yağlar bulunur. Zeytinyağı kilo aldırmaz ne de olsa diyip bol bol kullanmayın neticede o da bir yağdır. Sağlığımdan ödün vermeden nasıl hızlı kilo verebilirim diyorsanız, İnka size sağlıklı kilo vermenin yöntemlerini sunuyor. Hadi ne duruyorsunuz yeni bir götürüntüye kavuşmanız size sadece bir telefon kadar uzak, bizimle iletişime geçin ve sağlığınızı ertelemeyin.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir