Kolay Zayıflama Yöntemi

Posted by on Temmuz 5, 2013 in Makaleler | 0 comments

Kolay Zayıflama YöntemleriFazla kilolarınızdan şikayetçiyseniz ve kendiniz için en kolay zayıflama yöntemini araştırıyorsanız öncelikli olarak fark etmeniz gereken şey; kolay zayıflama diye bir şey olmadığıdır. Kilo vermeye çalışmak herkes için zorlu geçen bir süreçtir ve hiçbir vücut yapısı için kolay değildir. Fakat iradenizle ve kilo vermeye dair olan inancınızla, diyet sürecini kendiniz için daha basit hale getirmeniz mümkündür.

Toplum olarak diyet dendiği zaman aklımıza ilk olarak açlık, küçük menüler ve sıkı bir yemek listesi gelmektedir; fakat diyet kelimesinin gerçek anlamı aslında sağlıklı yaşam anlamına gelmektedir. Dolayısıyla herhangi bir zayıflama yöntemine başvurduğunuz zaman ilk olarak aklınızda bulundurmanız ve önem vermeniz gereken nokta sağlığınız olarak kendini göstermektedir. Piyasa çok miktarda bulunan kolay zayıflama yöntemlerinin birçoğu gerçekten kolay kilo vermenizi sağlarken sağlığınızdan da kolay bir şekilde çok şey götürmektedir. Dolayısıyla eğer fazla kilolarınızdan kurtulmayı kafanıza koyduysanız, kolay yerine sağlıklı ve hızlı kilo verme yollarını araştırmanız sizin için daha iyi olacaktır.

Eğer fazla kilolarınız kendi kendinize halledebileceğinizden daha çok olduğunu düşünüyor ise ve bu işi tek başınıza yürütemeyeceğinize inanıyorsanız, bu işi bilen birine danışmanızda fayda vardır. Çünkü yüksek miktarda kilolar, yüksek miktarda sağlık risklerini de beraberinde getirir ve kilo verme ile sağlığınızı ancak bir uzman bir arada götürebilir. Dolayısıyla “en kısa yol, en iyi bildiğiniz yoldur” deyişine yakın olarak biz de İnka Diyet olarak inanıyoruz ki; en kolay zayıflama yöntemi, en iyi bilenle beraber çalışmaktan geçmektedir. Söz konusu sağlığınız olduğu zaman, bunu riske atmak hiç akıllıca bir tercih olmayacaktır.

Dolayısıyla sağlıklı bir şekilde zayıflamak, kolay zayıflamaktan daha önemlidir. Peki, kilo verirken sağlığımızdan da kaybetmemek için nelere dikkat etmeliyiz?

  • Kendinizi bir diyet sürecine soktuysanız veya bir uzman desteğiyle kilo vermeye çalışıyorsanız, her iki durumda da bol miktarda su içmek, sağlıklı kilo vermenin püf noktalarındandır. Hepimizin de bildiği üzere vücudumuzun %70’i sudan oluşmaktadır ve dolayısıyla vücudumuzda sürekli olarak devam eden bir su sirkülâsyonu mevcuttur. Eğer siz vücudunuzun ihtiyacı olan suyu ona sağlamazsanız, kesintiye uğrayan su sirkülâsyonu metabolizma çalışma hızını da yavaşlatır. Bu yüzden de kilo yakımı daha az olur. Her gün en az 1,5 -2 litre su içerek, günlük vücut su ihtiyacınızı karşılayın.
  • Fiziksel aktivitenizi arttırın. Böylece hem daha kolay, hem de kas oranınızı arttırdığınız için daha fazla kilo vereceksiniz. Eğer vaktim yok diyorsanız, her gün yarım saat yürümeniz bile diyetinize gözle fark edilir sonuçlar olarak yansıyacaktır.
  • Asla ve asla aç kalmayın. Vücudu aç bırakmamak, kilo vermeye çalışırken en önemli hususlardan biridir; çünkü vücut açlık hissettiğinde ve bu hissiyat tatmin edilmediğinde içgüdüsel olarak içinde bulunduğunuz durumu kıtlık olarak algılayıp, vücudunuzdaki yağ depolarını daha kuvvetli tutacaktır. Yani vücudunuz aç kaldığı müddetçe kilo vermemek için direnecektir. Dolayısıyla aç kalarak kilo vermek diye bir şey yoktur. Zaten aç kalınarak verilen küçük miktarlarda kilolar da çok kısa bir süre içerisinde tekrar geri alınır.
  • Öğünlerinizi atlamayın. Günde 3 ana ve 3 ara öğün her vücut yapısı ve metabolizma için uygun bir düzendir. Ana öğünler olduğu kadar, ara öğünlere de dikkat etmek çok önemlidir. Ara öğünler, ana öğünlerde tabağınıza saldırmamanızı ve normalden daha az miktarlarda yiyerek doymanızı sağlar. Ayrıca bütün öğünleri düzenli olarak yapmaya başladıktan bir süre sonra, vücudunuz bu beslenme saatlerine otomatik olarak alışacak ve bu saatlere yakınken açlık hissi hafifçe kendini hissettirmeye başlayacaktır.
  • Her sabah uyandığınızda tartılın. Bu sayede kilo durumunuzu günlük olarak takip edebilirsiniz. Eğer İnka Diyet Kürü gibi profesyonel bir kilo verme yönteminden faydalanmıyor ve fazla kilolarınızdan kendi çabalarınızla kurtulmaya çalışıyorsanız, bu düzenli uygulama sayesinde vücudunuzu daha yakından tanıyabilirsiniz. Her sabah tartıldığınızda karşılaştığınız kiloyu, bir gün önceki yediklerinizle beraber değerlendirin. Böylece hangi gıdaların size kilo aldırdığını veya hangilerinin vücudunuz tarafından kolayca yakıldığını görebilir ve kendinize özel bir diyet planı oluşturabilirsiniz.
  • Kolay Zayıflama YöntemiKalori hesaplaması yapın. Kilo probleminiz olsun ya da olmasın, tükettiğiniz her gıdanın kalori miktarını bilirseniz kendinizi abartıya kaçmaktan caydırmış olursunuz. Canınız bir yiyecek çektiği zaman, o yiyeceğin kalori miktarı hakkında bir fikriniz olursa, yemekten vazgeçmeniz sizin için daha kolay olacaktır. Ayrıca vazgeçebilmiş olmanın gururu, kilo vermek için olan motivasyonunuzu da yükseltecektir.
  • Herkes zayıflamak ister fakat bunu herkes başaramaz. Gençlerde kilo verme süreci daha rahat ilerlerken yaşınız ilerledikçe bünyeniz kiloları tutmaya başlar. Özellikle kadınların göbek ve basen bölgeleri, yaş ilerledikçe kaçınılmaz olarak yağlanır. Dolayısıyla eğer yaşınız ilerlemiş ise ve kendi kendinize zayıflama konusunda 2-3 kilodan öteye gidemiyorsanız, bu konuda uzman birilerinie başvurmanız da fayda vardır. Boşuna kendi kendinize işkence yapmayın ve İnka Diyet gibi uzman kliniklere veya diyetisyenlere danışın.

Bu yukarıda sıraladığımız maddeleri dikkate alarak hem sağlıklı hem de daha hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Daha önce de değindiğimiz gibi kolay zayıflama yöntemi yoktur; çünkü her zayıflama sürecinin kendine has zorlukları vardır. Fakat İnka Diyet ile kilo vermek hem diğer yöntemlere göre daha hızlı ve basit hem de sağlıklı bir yoldur. Siz de sağlığınızdan ödün vermeden kısa sürede zayıflamak istiyorsanız, şimdi bizimle iletişime geçin ve yeni bir hayata merhaba diyin.

 

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir