Kısa Sürede Zayıflamak

Posted by on Ekim 30, 2013 in Makaleler | 0 comments

Kısa Sürede ZayıflamakYaz geldi geliyor derken yazı yolcu edip kışa adım atmaya başladık. Kışın yenilen ağır yemekler, uzun kahvaltılar ve kalın kalın giydiğimiz kazakların arkasına sakladığımız kilolar ve yine vücudu yaza hazırlama süreci başladı. Kışın yapılması gereken en önemli şey aslında yazın verilen kiloların yerini tekrardan doldurmamak, sıkı bir vücuda sahip olmak ve formda kalmak için haftanın belirli günlerinde spor yapmak.

Kısa sürede zayıflamak ve yazı özgüvenle karşılamak için portakal kabuğu görüntüsünden kurtulmak, sıkı bir vücuda sahip olmak önemlidir. Kilolu olsun ya da olmasın bütün bayanların en çok şikâyet ettiği hatta kâbusu olan portakal kabuğu görüntüsü veren selülitin dört evresi bulunuyor. Ciltteki görünüm düzgün ve girinti-çıkıntı yoksa, bu selülitsiz bir cilttir ve evre sıfır olarak tanımlanır. Elinizin arasında sıktığınız dokuda düzensizlik var, ayaktayken yoksa bu birinci evre selülit tipi olarak karşımıza çıkıyor. Ayaktayken dokuyu sıkmadan bile selüliti görebiliyorsak bu ikinci evre selülit tipi oluyor. Hem ayakta hem de yatarken baktığımızda dokuda düzensizlik gözle görülüyorsa, bu da üçüncü evre selülit tipi olarak karşımıza çıkıyor. Aslında genel olarak yanlış bilinen bir bilginin de altını çizmekte fayda var. Uzmanlar şişman kadınlarda daha çok selülit olur inancının doğru olmadığını ifade ediyor. Kanda östrojen hormonunun dolaşması, selülit oluşması için yeterli bir neden, kilolu ya da zayıf kadın olmak çoğu zaman fark etmiyor. Son yılların en can sıkıcı problemlerinden olan kilo ve selüliti azaltmak ve sımsıkı bir vücuda sahip olmak için tüm güçleri birleştirmek ve etkili sonuca ulaşmak çok da zor değil.

Kısa sürede kilo verirken bu can sıkıcı sorundan da kurtulmak istiyorsanız İnka Diyet’in önerilerine kulak verin. Öncelikle şunu bilin ki kısa sürede zayıflamak ve selültten kurtulmak için spordan yararlanmak şarttır. Egzersiz yapmaktan korkmayın, egzersiz kalori yakmanızı sağlayarak yağ oluşumunu azaltıyor ve kasların çalışması doku kalınlaşmalarına neden olan protein atıklarının uzaklaştırılmasına yardımcı oluyor. Ayrıca kasları güçlendirmek cilde destek olarak çukurlaşmaların azaltılmasını sağlıyor. Kısa sürede zayıflamak ve selülitle mücadele etmeniz için iki önemli egzersiz size yardımcı olacaktır. Birincisi kardiyo egzersizleri, diğeri ise kasları güçlendiren ve vücudumuzu sıkılaştıran egzersizlerdir.

Kısa Sürede Zayıflamak-SelülitKısa sürede kilo vermek ve selülitden kurtulmak için bilmemiz gereken temel bilgiler nelerdir?

Selülit eskiden sadece kilolu kadınların problemi olarak bilinirdi. Fakat artık kilo fark etmeksizin herkesin problemi haline geldi. Tam nedeni anlaşılmamakla birlikte konu ile ilgili bilimsel veriler kadın ve erkeklerdeki hücreler arasındaki yapı değişikliklerinden dolayı yağ hücrelerinin dışa doğru cepler oluşturarak portakal kabuğu görünümüne sebep olması şeklinde açıklanmıştır. Selülit oluşmasında bir diğer neden de genetik faktörler, hormonlar ve hareketsizlikten kaynaklandığı söylenebilir.

Selülit Karşıtı Bakım Ürünleri Doğru Yol Mu?

Öncelikle portakal kabuğu görünümüne karşı etkili zaferler istiyorsak bunu sadece bakım ürünlerinden beklememeliyiz. Bakımımızı ne kadar düzenli şekilde yaparsak yapalım aynı zamanda sağlıksız beslenmeye, su tüketmemeye devam edersek, hareket etmezsek bir hayalin peşinden koşuyor oluruz. Selülite karşı başarı elde etmek istiyorsak öncelikle beslenme alışkanlığımızı değiştirmeliyiz; bol su tüketmeli ve abur cubur dan uzak durmalıyız. Gün içinde hepimizin çok yoğun olduğu bir gerçek ama asansör yerine merdiven kullanmak ya da markete arabayla gitmek yerine yürümek hiç zor şeyler değildir. Her gün kendinize 15 dakika ayırarak yaptığınız egzersizlerle değişimi fark edebilirsiniz. Kısa sürede zayıflamak için spor ve diyet programını birlikte yürütebilir ve kendinize yapacağınız bakımlarla da selülitten kurtulabilirsiniz.

Kısa sürede zayıflamak için uzman desteği alın ve gerekli kan tahlillerinizi yaptırdıktan sonra kilo verme sürecine girin. Spor yaparken de hareketleri doğru yapmak ve etkili sonuçlar almak için yine uzman kontrolünde sporunuzu yapın.

Siz de her gün spor yapmaya karar veriyor fakat sürekli erteliyorsanız İnka Diyet’in sporu sevdirecek önerilerini bir gözden geçirin.

Spor Zamanınızı Belirleyin: Vücudunuzu ve kişiliğinizi en iyi siz biliyorsunuz. Öncelikle sabah mı yoksa gece mi günün çoğunu yaşıyorsunuz bunu belirleyin. Sabah erken kalkan ve güne erken saatlerde başlayan biri iseniz sabah hafif tempolu yürüyüş sizin için ideal olacaktır. Fakat geç saatlerde kalkıyor ve temponuz öğlen saatlerinde başlıyor ise spor salonunda egzersizlerinizi yaparak günü tamamlayabilirsiniz.

Antrenman Günlüğü Tutun: Kendinize renkli, güzel bir günlük alın ve spor yaparken yaşadığınız deneyimleri yazın ve sporu aksatmamak için günlük planlarınızı yapın. Saatlerinizi kendi yaşam şeklinize göre belirleyin ve başlayın.

Kısa Sürede Zayıflamak-Spor10 Dakikanızı Ayırın: Yağmur yağıyor olabilir, çok yorgun olabilirsiniz, sevgilinizi günlerdir görmüyor da olabilirsiniz ama hiçbir mazeret 10 dakikanızı spora ayıramayacak kadar önemli olmamalıdır. Günde 10 dakika kiminiz için sadece bir duş alma vakti, kimi için de kahve molasının yarısı, saatinizin alarmını kurun günde sadece 10 dakikayla işe koyulun.

Açık Havada Spor Yapın: Açık havada yapmak motivasyonunuzu arttıracaktır. Özellikle yeşilliği bol olan bir park ya da ormanda koşmaya çalışın. Böylece oksijenle birlikte ruhunuz da spor yapacaktır. Haftanın belli günleri için farklı yeşil alanlar seçin ve kendi kendinizin spor alanlarını oluşturun.

Kan Dolaşımını Hızlandırın: Kan dolaşımının hızlanması için, banyoda suyla biraz oynamak da işe yarar. Sıcak suyla başlayıp, soğuk suyla biten bir duş, mutlaka fayda sağlamaktadır. Bunu her sabah yaparsanız, dokularınız da sıkılaşır. Kalça ve bacaklardaki sorunlu bölgelere, sırasıyla 3 kez sıcak ve 3 kez de soğuk suyu uygulayın.

Kısa sürede kilo vermek ve güzel bir vücuda sahip olmak tüm kadınların hayalidir. Fakat bu hayal İnka Diyet ile birlikte hayal olmaktan çıktı. Evet yanlış duymadınız İnka Diyet’e başvurarak kısa sürede kilo verebilir ve sizin için hazırlanmış diyet listesiyle açlık hissi yaşamadan kilo verebilirsiniz. Zaman kaybetmek istemiyorsanız İnka Diyet ile iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir