Kilo Vermenin Yolları

Posted by on Kasım 13, 2013 in Makaleler | 0 comments

Kilo Vermenin YollarıBitmek bilmeyen kilo sorunlarına karşı, her gün yeni bir zayıflama yöntemi gelişiyor. Hepimizin kafası karışmış durumda diyet mi uygulasak, spor mu yapsak, bazı cihazlardan destek alarak mı kilo versek bilmiyoruz. Bakacak olursak bir çok yolu da denedik  ancak diyete başlasanız bile bir süre sonra yarım bırakıyorsunuz. Diyeti kısa bir süre yaptıktan sonra eski yeme alışkanlıklarınıza dönerek verdiğiniz birkaç kiloyu da geriye alacağımızı biliyoruz.

Doğru yaşam biçimi seçmeden, doğru beslenme alışkanlıkları edinmeden, sağlıklı kilo vermeniz mümkün değildir. Bu yüzden önerilerimize göz atın ve köklü değişikliğe giderek, kilo sorunundan uzaklaşın.

Aşağıdaki kilo verme yollarını düzenli olarak uygulanırsa kilo verebilirsiniz. Bu önerilerin tamamını uygulamanıza gerek yok. Kendinize uygun olanları belirleyin ve bir ay boyunca düzenli olarak uygulamaya çalışın. Kilo vermeyi yeter ki isteyin bunların işe yaradığını sizde göreceksiniz.

 1. Kilo vermenin yollarını sıralayacak olursak en başta, kalorisi yüksek yiyeceği unutun. Sık yediğiniz, yağ oranı yüksek bir yiyeceği seçin ve onu kilo verene kadar unutun. Bu süre zarfında o yiyeceğin tadını unutacaksınız ve canınız sürekli istemeyi bırakacak.
 2. Yiyeceklerinizin miktarını azaltın. Her zaman yediğiniz miktarı siz biliyorsunuz işte bunu azaltın. Hala istediğiniz şeyi yiyor olacaksınız ama az yiyeceksiniz.
 3. Aynı tadı aldığınız besinler arasında daha düşük kalorili olanı seçin.
 4. Kilo vermek istiyorsanız ölçüyü kaçırmayın, yemek yediğiniz zaman önceden bir salata ya da çorba tercih edin.
 5.  Yağı hayatınızdan çıkarın. Kızartmalar sizin en kötü düşmanınız unutmayın, asla cazibesine kapılıp bir tane bile o patates kızartmasından almayın.
 6. Atıştırma alışkanlığınız var ise o atıştırmalıklar çerezler, çikolatalar, cipslerden oluşuyor ise onun yerine meyveler tercih edin.
 7. Kilo vermek istiyorsanız yağlı sütlerden ve yağlı peynirlerden uzak durun.
 8. Ev davetlerinden,  arkadaşlarla yapılan hafta sonu mangal partilerinden uzak durun.
 9. Kilo vermek isteyen biri öncelikle buzdolabını gözden geçirmeli bunu unutmayın. Buzdolabınızda, mutfağın kilerinde kalmış çerezler, yağlı cipsler var ise bunları evinizden uzaklaştırın. Bu tarz yiyecekleri sadece diyet süresince değil sürekli yememeniz sizin sağlığınız için iyi olacaktır.
 10. Hafta sonları arkadaşlarınızla plan yapmayı kilo verene kadar erteleyin ya da kendi hafta sonunuzu siz kendinize ve Kilo Vermenin Yolları-Sebzelerbeslenme düzeninize göre ayarlayın. Taze meyvelerle hazırlanmış güzel bir kahvaltıyla başlayın ve biraz temiz havada yürüyüş yapın.
 11. Günde ortalama 2,5-3 litre su için. Alkol, kremalı içecekler ya da yoğun kıvamlı kahveler yerine bol su, soda ve taze sıkılmış meyve sularını tercih edin.
 12. Kilo vermek aç kalmak değildir bu sizlerle defalarca paylaştık ve açıkladık. Aç kalmamak için bol lifli ve midenizde dolgunluk hissi veren meyve ve sebzeleri tercih edin. Tükettiğiniz lifli besinler tokluk hissi vereceği gibi sindirim kolaylığı da sağlar.
 13. Kilo verdiğinizi görünce hemen rahatlamayın, unutmayın sizin kilo vermek gibi bir hedefiniz var. Bir anlık küçük bir kaçamak mı sizi mutlu eder yoksa verdiğiniz kilolar mı? Kararını siz verin ve ona göre tercih yapın.
 14. Birçok kadının bazı dönemlerde çikolataya ve tatlılara karşı hassasiyeti olur. Bu dönemleri meyve yiyerek ve tarçının tatlıyı önleme etkisinden faydalanmak için tüketebilirler.
 15. Bütün gün yediklerinizin kalorisini hesaplayın ve kendinizi sürekli kontrol edin.
 16. Hiçbir zaman kahvaltıyı atlamayın. Çok işiniz olabilir unutmayın siz yoksanız hiçbir şeyin önemi yok önce sizin sağlığınız.
 17. Sağlığınız için günde en az beş çeşit sebze ve meyve yemeniz gerekir. Böylece doygunluk hissini veren yağsız, bol lifli bu yiyecekler midemizde çok az yer bırakır.
 18. Fast Food, kilo vermek isteyenler için tehlikeli bir yiyecektir. İşlenmiş etler, uzun süre yanmış yağlarla hazırlanmış kızartmalar hem kilo aldırıcı hem de ciddi sağlık sorunlarını ortaya çıkaran kimyasallar taşır.
 19. Aktif olmak için bahaneler üretin, ekmek almak için uzak bir fırına gidin, çöpünüzü atmak için biraz daha fazla yürüyün gibi…
 20. Hafta içi akşam yemeklerinden sonra çıkıp biraz yürüyün. Hafta sonlarını koşu yaparak geçirin sürekli aktif olmakKilo Vermenin Yolları-Spor için belli günlerinizi spor yaparak geçirin.
 21. Günde bir saatinizi kendinize ayırın. İş yerinde çok kötü bir gün geçirdiyseniz, arkadaşlarınız ile oturup sohbet edin. Bu sohbetleri masa başlarında değil doğa yürüyüşleri ya da sahil yürüyüşleri yaparak geçirin.
 22. Kilo vermenin yollarından en keyiflisi belkide dans etmektir. Dans etmekten hoşlanıyorsanız bu sizin için iyi bir fırsat bir dans okuluna yazılın ve dans ederek kilo verin.
 23. Önünüze gelen her merdiveni egzersiz yapma fırsatı olarak görün, istediğiniz kiloya gelinceye kadar asansöre binmeyi kendinize yasaklayın.
 24. Yavaş yemek yiyin. Fazla kilolular, hızlı yemek yiyenlerdir. Arkadaşlarınızla veya ailenizle ne zaman yemek yerseniz yiyin, yemeği en son bitiren kişi siz olun.
 25. Kendinizi ödüllendirin. En çok sahip olmak istediğiniz şeylerin listesini yapın. Her başarınızda kendinize bu ödüllerden birini alın.
 26. Beraber diyet yapabileceğiniz bir arkadaş bulun. Her sabah birbirinize telefon açıp o gün neler yapacağınızı neler yiyeceğinizi paylaşın. Beraber spor yapın ve birbirinizden destek alın.
 27. Kilo vermek için mazeretler bulun. Genelde insanlar düğünlerden, mezuniyet törenlerinden önce kilo vermeye çalışır. Sizin böyle bir bahaneniz yoksa bile yazın güzel bir vücutla bikini giyin.
 28. Kendinize karşı katı olun. Canınız bir şeyler çektiğinde hayır demesini bilin.
 29. Hangi mevsimde olursanız olun arada bir mayonuzu çıkarıp giyin. Bu daha fazla egzersiz yapmanıza ve diyete sadık kalmanız için yeterli olacaktır.
 30. Diyet ürünlerin masumluğuna güvenip bol bol tüketmeyin. Kilo vermek için diyet ürünlerden çok doğal olan ürünleri seçin.

Yukarıda sizler için kilo vermenin yollarını sıraladık yazmaya kalksak bir bu kadar daha madde yazabiliriz. Fakat bu maddelerden daha önemli bir şey var ki o da sizin kararlı ve istekli olmanız. Kilo vermek istiyorsanız siz zoru başarmışsınız demektir.

İnka Diyet Sağlıklı Yaşam Kürleri, kilo vermenin bitkisel bir yoludur. Eğer sizde bitkisel yollarla kilo vermek istiyorsanız İnka Diyet ile irtibata geçebilirsiniz.

 

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir