Kalıcı Zayıflama Yöntemleri

Posted by on Ekim 10, 2013 in Makaleler | 0 comments

Kalıcı Zayıflama Yöntemleri-1Kalıcı zayıflamak ve bunu kısa sürede başarmak neredeyse imkânsız gibi gözükür. Genellikle hızla verdiğimiz kiloları gene aynı hızla alarak, yerimizde saymış oluruz. Fakat hem kısa sürede hem de kalıcı olarak fazla kilolarımızdan kurtulmak mümkündür. Bunu başarmanın yolu ise beslenme tarzınızda yapacağınız radikal değişiklikler ile gerçekleşir.

Kalıcı zayıflama yöntemleri olarak piyasada sunulan birçok diyet programı maalesef ki başarılı sonuçlar kaydetmemektedir. Dolayısıyla, fazla kilo problemi yaşayan insanlar kalıcı adı altındaki bütün yöntemlere kuşkuyla yaklaşmaktadır. Kalıcı kilo vermek atacağınız ilk adım, artık bir şeyleri değiştirmek için kesin karar vermek olmalıdır. Eğer kendinize güvenmiyorsanız ve hayat tarzınızda büyük bir değişikliğe hazır değilseniz o zaman kalıcı olarak zayıf kalmak için biraz daha zamana ihtiyacınız var demektir. Öncelikli olarak kararlı olmanız, verdiğiniz kiloları geri almamanız konusunda en büyük dayanağınız olacaktır.

Kalıcı zayıflama yöntemleri nelerdir diye soracak olursanız, öncelikli olarak sizlere İnka Diyet Sağlıklı Yaşam Kürü’nü tanıtmak isteriz.

İnka Diyet Planı birçok zayıflama yönteminden tamamen farklıdır. Diğer programlar gıda alımını sınırlar ve tek besin üzerinden zayıflatmayı amaçlar. Bu programlar geçici çözümler sunuyor olsa da verilen kilolar hızlı ve fazlası ile geri alınır çünkü tek besin üzerinden giden bir diyet programı, vücudun diğer besinlere olan ihtiyacını tetikler. Dolayısıyla diyet bittikten sonra vücudunuz, mahrum bıraktığınız maddeleri normalde olduğundan daha çok ister ve verdiğiniz kilolar kısa bir süre içerisinde size geri döner.

Kalıcı zayıflama yöntemlerinden olan İnka Diyet sağlıklı ve kalıcı kilo kaybını hedefler. Kilonun vücuda gerekli olan kaslardan ve sudan değil, kötü görüntüye neden olan kötü yağların doğal gıda takviyeleri yardımıyla yakılarak enerjiye dönüştürülmesi sonucu verilmesini sağlar. İşte, zaten tam olarak bu sebepten ötürü kalıcı bir zayıflama yöntemidir. Yağlar, yıllarca vücudunuzda kalarak kendilerine yer edindikleri için vücut tarafından yakılması en zor olan maddelerdir. Dolayısıyla eğer kalıcı bir kilo kaybı istiyorsanız, yağlarınız üzerine eğilmeniz gerekir.

Kalıcı Zayıflama Yöntemleri-2İnka Diyet Kürü ve İnka Diyet Planı Amerika’dan FDA (Food and Drug Administration) onaylı ve Türkiye’den de Tarım Bakanlığı izniyle, Amerika’daki özel laboratuarlarda geliştirilmiş tamamen doğal olan bir diyet programıdır. İnka Diyet, bütün bu özelliklerinin yanı sıra, kişiye özel hazırlanan ve yaşam koçlarının günlük ve haftalık düzenli kontrolleri ile uygulanan özel bir programdır. Program boyunca İnka ailesi olarak uygulamada yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırabilmek, başarılı sonuçları paylaşabilmek ve uygulayıcılarımızın ihtiyacı olan motivasyonu sağlayabilmek amacı ile sürekli iletişim halinde olmak önceliklerimiz arasındadır. Kısa vadeli diyet programları, kalıcı zayıflığı hedefleyenlerin ilk tercihidir. Ancak, yukarıda da değindiğimiz üzere genel beslenme tarzında değişikliğe gitmeden sağlıklı ve kalıcı zayıflamak mümkün değildir.

Obezitenin temel nedeni tüketilen besinler değil; bu besinlerin pişirilme şekilleri ve ne miktar tüketildikleridir. Mesela, kızartma yerine sote veya ızgara yöntemleri kullanmak, vücutta aşırı yağlanmanın önüne geçme konusunda atacağınız önemli bir adım olacaktır. Besinleri buğulama, haşlama, fırınlama veya ızgara kullanarak pişirmek; yiyeceklerin besin değerlerinin kaybolmasını ve fazla yağ tüketimini önler. Ayrıca yemeklerinizi pişirme yönteminizde yaptığınız bu değişiklik sayesinde hayvansal yağ tüketimini en aza indirgemiş ve bitkisel yağlara ağırlık vermiş olursunuz. Yapacağınız bu pişirme değişikliği sayesinde başta kolesterol olmak üzere; birçok sağlık probleminin de önüne geçmiş olursunuz.

Kalıcı zayıflama için ara öğünlerle takviye edilmiş günlük beslenme programı, metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlar ve kilo verme adına uzun süre aç kalmaktan çok daha etkilidir. Vücut aç bırakıldığında, metabolizma savunmaya geçer ve yağ depolamaya başlar; çünkü vücudunuz beyninize kıtlık mesajı verir. Kıtlık mesajını alan beyin ise, vücudun bütün sistemlerini acil duruma geçirir ve yağ yakımı minimuma iner. Dolayısıyla sık ve az beslenmek, vücudun yağ yakmasında ve aynı zamanda sizin de hızlıca kilo vermeniz de hızlanmaya neden olur.  Ayrıca, lif yönünden zengin besinlere ağırlık vermek beden sağlığınızı korurken fit bir vücuda ulaşmanıza da olanak sağlar.

Kalıcı Zayıflama Yöntemleri-3 Kalıcı zayıflamanın önündeki en büyük engel sizin besin zaaflarınızdır ve obeziteye ulaşan fazla kiloları bu zaaflarınız nedeniyle alırsınız. Besin zaaflarınızı belirlemek ve bunları hayatınızdan mümkün olabildiğince çıkartmak, amacınıza ulaşmanız yolunda önemli bir adımdır. Bu zaafları geri plana itmek için;

  • Hangi kilo aldırıcı besinlerin sizin zaafınız olduğuna karar verin ve bunları listeleyin. Bu sayede kendinizi ve zayıf yönlerinizi daha iyi bilmiş olursunuz,
  • Bütün öğünlerinizin porsiyonlarını yavaş yavaş küçülmeye başlayın.
  • Hatalı yemek yeme davranışlarınızı öğrenmek için bir uzmana başvurun ve nerelerde hata yaptığınızı görün.
  • Kışın kilo alıp, yazın kilo verme sistemini hayatınızdan çıkarın. Artık her mevsim fit olmaya odaklanın.
  • Olabildiğince meyve ve sebze tüketin. Her öğününüze bir biçimde bir sebze veya meyve eklemeyi ihmal etmeyin.
  • Bütün öğünlerinize özen gösterin ve hiç birini atlamamaya ekstra özen gösterin. Aç kalmış vücut, kilo almaya en elverişli vücuttur bunu unutmayın.
  • Spor yapmayı veya hafif egzersizleri hayatınızın bir parçası haline getirirseniz, gerçek kalıcı zayıflama yöntemiyle tanışmış olursunuz. Çünkü kilo vermek demek alınan kaloriden daha fazlasını yakmak demektir ve spor yapmak inanılmaz bir kalori yakım eylemidir.

Kısa sürede fazla kilolarınızdan zahmetsizce kurtulmak için siz de İnka Diyet ile iletişime geçin. Kalıcı zayıflama yöntemlerinden en etkilisi olan İnka Diyet sayesinde verdiğiniz kilolardan tamamen kurtulmanın rahatlığını yaşayın.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir