İzmir Hızlı ve Acil Zayıflama Programı

Posted by on Mart 22, 2013 in Makaleler | 0 comments

Hızlı ve Acil Zayıflama ProgramıYaz aylarının gelmesiyle hızlı ve acil zayıflama konusunda hepimizi bir telaş almış durumdadır. Bu dönemlerde kilo vermek isteyenlerin büyük bir bölümünü ise özel zamanlar için daha iyi bir vücuda sahip olma kaygısı taşıyan; düğün, nişan, mezuniyet ya da yaz tatili planı yapan ve daha güzel bir fiziğe sahip olmak isteyen kadınlar oluşturmaktadır.

Kim istemez ki herkes tarafından övgü almayı ve hayranlıkla bakılmayı?
Herkes fazla kilolarından hızlı ve acil bir zayıflama programı ile kurtulmak ister. Bu kilolarla baş etmeye çalışan bir çok kişinin de istediği ilk şey aslında hızli bir şekilde zayıflamaktır. Bu istekleri doğrultusunda kısa sürede zayıflatan diyetler büyük talep görüyor ve bu diyetler riskli mi sorusu aklınıza geliyor olabilir. Fakat unutmamanız gerek nokta; bazı hastalık durumlarında hızlı kilo verilmesinin doğru yöntem ve uzman eşliğinde hızlı ve acil zayıflama programıyla kontrol altinda yapilinca risk teskili ortadan kalkmis olur.

Aslında çevremizdeki olayları genelde ön yargılarımızı baz alarak değerlendirme eğilimindeyiz fakat hızlı kilo vermek isteyen aşırı kiloya sahip birinin gerek sağlık gerekse psikolojik durumunu göz önünde bulundurursak, bilinçli olarak uygulanan hızlı ve acil zayıflama programı ile kilo vermenin en uygun yol olduğunu görürüz. Fazla kiloya sahip insanların diyetleri süresince verdikleri kilo miktarı, normal kiloya sahip olanlara nazaran daha fazla olacaktır ve fazla kilo miktarı azaldıkça kilo verme oranları düşecektir.  Bu durum diyet sürecinde devam ederken diyetin ilk zamanlarında motivasyonu en yüksek seviyeye çıkaracak ve  kişi verdiği kiloları gördükçe diyeti kabullenmesi daha kolay olacaktır. Ayrıca kilo verdiğinizi gördükçe yaptığınız diyete daha istekli devam edeceksiniz.

Doğru ve emin olduğunuz sürece vücut değerlerinizi de göz önünde bulundurarak kilo vermek, risk durumunu ortadan kaldıracaktır. Bir çok insan kısa süre içinde kilo vermeyi başarmak isterken ağır programları tercih etmek zorunda kalıyor, tek öğünle besleniyor ya da sadece sıvı besinler tüketip yoğun efor gerektiren sporlar yaparak bilinçsiz diyet programlarında çözümler arıyor. Bu tarz yoğun programlar uygulayan kişiler, vücudun yorgun ve bitkin düşmesi üzerine doğal olarak zayıflama programını bırakıyor ve hiç kilo veremediklerini fark edince hayal kırıklığı yaşıyorlar. Bir çok konu hakkında yanlış bilgilere sahip olmamız yanlış sonuçlar doğurabilir. Örneğin; çok yemek yemenin kilo aldırdığını hepimiz biliriz fakat çoğu az yemek yemek de kilo aldıran önemli faktörler arasındadır çünkü; az yemek yiyeyerek metabolizma hızınızın düşmesine sebep olursunuz, vücudunuz yavaş işleyen metabolizmaya alışır ve bununla yaşamaya başlar, kendini korumaya alır. Yani aslında bulunduğunuz kiloya da daha fazlasına da yapmış olduğunuz yanlış tercihler sebep olur.
Bazı insanlar ortalamanın üstünde yemek yemelerine rağmen metabolizmalarının doğal çalışma hızından dolayı kilo almazlar. Sizden daha çok yiyen bir insanın kilo almazken sizin sürekli dikkat etmenize rağmen kilo alma durumunuz sizi sinirlendirir. Bu değerlendirmede dikkat edilmesi geren nokta; az yemek değil sık sık bir şeyler yemektir. Ege’nin incisi İzmir insanları genelde sebze ağırlıklı beslenir ve her öğünde
masalarında mutlaka yeşil bir şeyler bulunur. Dolayısıyla İzmir hızlı ve acil zayıflama programlarının en başarılı sonuçlar aldığı şehirlerimizdendir. Bu durum İzmir’e özgü değil, insanların tercihleridir. Diyet süresince öğünlerinizin yanına yeşil bir şeyler eklemeyi artık alışkanlık haline getirin ve kilolarınızın nasıl muntazam bir şekilde azaldığını kendi gözlerinizle görün.

İzmir  Hızlı ve Acil Zayıflama ProgramıDiyete başlama sürecinde en çok zorlanılan noktalardan biri de plan ve program yapmaktır. Yoğun iş hayatınızda bu öğünlere zaman ayırabilmek için bu noktada plan yapmak çok önemlidir. Ne yemeyi tercih etmeli, neyi nasıl yiyeceğiniz konusundaki kararsızlıklarınız ya da sağlıksız beslenme alışkanlıklarınız konusunda endişeleniyorsanız bir diyetisyen desteği almanız en doğru karar olacaktır.

Diyetisyeninizin sizi dinlemesi ve beslenme ile ilgili sorunlarınıza yönelik çözümler bulması diyet sürecini
işkence olmaktan çıkarır. Her tartıya çıktığınızda kaybettiğiniz kilolarin keyfini sürer ve vermiş olduğunuz doğru tercihten ötürü kendinizle gurur duyarsınız. Böyle kendinizden memnun olduğunuz zamanlarda, yeni görüntünüzün size sunduğu fırsatların tadını aynaya bakarak bol bol çıkarın ve kendinizi yemek dışında küçük bir hediyeyle ödüllendirin. Bu ödüllendirme kilo verme konusundaki direncinizi arttırcağı gibi keyfinizi de yerine getirecektir

Yapılan yemek programına ve diyetinize sadık kaldığınız sürece verilen kiloları geri alma gibi durumlar ortaya çıkmaz ve size de sadece bir kaç önemli noktaya dikkat etmek düşer.
Örneğin;

  • Sıvı tüketiminizi ihmal etmeyin ve bol bol su içmeye diyet bittikten sonra da devam edin.
  • Ara öğünleri kesinlikle atlamayın.
  • Porsiyonlarınızı kontrol edin, yemeğinizi yavaş ve çok çiğneyerek yiyin.
  • Akşam yemeğinizi geç saatlere ertelemeyin.
  • Sebze ve meyve tüketimine diyet bitiminden sonra da aynen devam edin.
  • Düzenli olarak yaptığınız egzersizleri bırakmayın. Asansör yerine merdivenleri kullanın veya evinize giderken bir durak önce otobüsten inin. Bu yapacağınız küçük hareketler önemsiz gibi gelse de sabah aksam tekrarlandıklarında düzenli spor yapmış olacaksınız.
  • En önemlisi ise sağlıklı beslendiğinizin farkında olun, diyetiniz bitti diye sağlıksız gıdalara yönelmeyin.

Konuyu özetleyecek olursak; hızlı ve acil zayıflama programı uyguladınız ve kilo verdiniz diyelim, kendinize dürüst ve gerçekçi davranmazsanız verdiğiniz kiloları kısa bir süre içerisinde geri alırsınız. Burda asıl önem teşkil eden nokta; sizin sağlıklı bir hayata başlamış ve doğru beslenme alışkanlığını kazanmış olduğunuzdur.
İzmir`de hızlı ve acil zayıflama programı uygulayan ve size sağlıklı kilo vermenizde destek olacak bir merkez var mı diye düşündüğünüzde ise karşınıza İnka Diyet çıkmaktadır.

İnka Diyet Sağlıklı Yaşam Kürü size %100 doğal ve tescilli ürünlerle destek sağlayarak diyetiniz süresince vücudunuzdaki kötü yağları kullanır. Kötü yağların yakımından açığa çıkan enerji maksimum düzeye ulaşır ve açlık hissinizi ortadan kaldırır. Size de zayıflama sürecinizi İnka Diyet ile keyifli hale getirmek kalır. İzmir hızlı ve acil diyet programıyla ilgili daha çok bilgi almak için, İnka Diyet ile iletişime geçin.

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir