İnka Sağlıklı Yaşam Kürü Nedir?

İnka ile sağlıklı bir yaşama merhaba!

Elbette bazı alışkanlıklarınızı değiştirmek için yemek programları vereceğiz ama asıl olan; karar verdiğiniz andan itibaren beslenme düzeniniz de değiştireceklerinizdir. İnka Zayıflama Planı bu konu için çalışırken öğrendiğimiz ilk şey ile paralellik göstermektedir : ” Diet don’t work!”  -Diyetler işe yaramaz!-. Amerika’da diyet ve beslenme uzmanlığı eğitimi verilirken profesörler derse bu şekilde başlarlar. Biz de danışanlarımıza aynı şeyi uyguluyoruz.

Amaç Travmasız zayıflamak

Türkiye’de zayıflamak için uygulanan programlardan anladığımız; yiyecekten iyice kısarak kilo vermek fakat bu anlayış gerçekten işe yaramıyor bunu artık hepimiz biliyoruz. İnsan üzerinde büyük bir travma yaratıyor “zayıflama” sözcüğü. Size şu anda yarından itibaren bir kibrit kutusu kadar peynir, öğlen salata, akşama yoğurt, salata yiyeceksiniz desek ürkersiniz ve bunu uzun süre uygulayamazsınız. Doğru da değildir böyle bir programa girmek; çünkü vücudun karbonhidrat, protein, yağ, su, vitamin, mineraller, makro ve mikro besin kaynaklarının hepsine ihtiyacı vardır ve vücudun tüm faaliyetlerini doğru düzgün yerine  getirebilmesi için bütün bu yardımcılar gereklidir. Yemek programınızı doğru uygulayabilmek  ve yeme alışkanlıklarınızı kolay değiştirebilmek için önce detoks kürü uygulamak ve bunu yaparken de kendinizi iyi hissetmeniz için doğal gıda takviyelerimizi kullanmak, işte bu beslenmenin ilkelerini vermeye çalışıyoruz danışanlarımıza. Zaten doğru beslenen ve biraz egzersiz yapan kişi hemen kilo vermeye başlıyor.

Az değil, 1 ayda ortalama  10  kilo veriyorsunuz ve sağlığınızdan hiç bir şey kaybetmiyorsunuz. Kilo, boy, yağ ,kas dengeniz İnka Beauty uzmanı tarafından  değerlendirilerek sizin için doğru olan bir beslenme programı hazırlanır.Burada amaç sadece yağ kaybetmenizi sağlamaktır. Yani kibrit kutusu tarifine son!

İnka Sağlıklı Yaşam Kürü sayesinde fazla kilo, sorunların en kolayı haline gelmiş durumdadır. İnka Beauty olarak fazla kilo problemi yaşayanlara önerilerimiz:

1.Karar verin.

Halinizden memnunsanız sorun yok fakat aslında daha iyi yaşayabilirim diyorsanız yarın, yani bundan sonraki hayatınızın ilk günü, için yeni bir başlangıç yapın.

2- Sevdiğiniz yiyeceklerin bir listesini yapın.

Uzun uzun yazın. Onların daha sağlıklı eşdeğerlerini diğer sayfalarda  bulacaksınız.

3- Kesinlikle olumsuz düşünmeyin

Üstesinden gelinemeyecek hiçbir sorun yoktur; kilolar ve kötü beslenme ise bu sorunların en kolayıdır.

 

Dikkat! İnka Kürü esasen bir diyet değil kürdür;

“17.09.2012 tarihine kadar 149.4 kilodaydım. O gün İNKA ile tanıştım ve hayatımın dönüm noktası oldu.İlk başta başarıp başaramayacağım dan şüpheliydim çünkü; bugüne kadar denediğim bir çok diyet vardi ve hep 5-10 kilo verip o kiloları daha sonra iki katı geri alıyordum. Ama artık dur deme zamanı gelmişti de geçiyordu. Kafamda her şeyi bitirdim; bu senin için son bir şans dedim kendime ve İnka ile bu muhteşem programa başladık. Her şeyi harfi harfine yapıyordum ve birinci haftanın sonunda ilk 3 kg gitmişti.

İnka Kürü’nü uygularken hiç bir açlık veya rahatsızlık hissetmedim. Şu an 75 kilodayım ve bunu 8 ay içinde başardım.

“İNKA ile tanışmasaydım” ben belki şu an bir şeker hastası belki de başka hastalıklarla uğraşıyor olacaktım. Ama şimdi hayatim bambaşka…

Astım hastalığımı yendim ve artık nefes darlığım yok. Yürüyüşü seven biri olarak her gün 3 km yürüyorum ama İnka ile tanışmadan önce 3 merdiven basamağını zor çıkıyordum. Dolabımda ki bütün kıyafetlerim artık değişti ve beni görenler artık  “Aaa sen kilo mu verdin?” diye soruyorlar ve bende gururla “EVET” diyorum.

Her gün tartıldığımda,o tartıdan mutlu bir şekilde iniyorum ve Allah’a şükrediyorum.

Benim durumumda olanlara İnka Sağlıklı Yaşam Kürlerini tavsiye ediyorum ben başardıysam herkes başarabilir diyorum.”

Sevgiler.

SERDCAN TÜRKİLERİ

İZMİR

Çoğu kişi lahana çorbası veya havuç gibi sebzelerden oluşan programlarda günde sadece 3- 5 elma yiyerek kilo vermeye çalışıyor. O tür programlara girdiğiniz zaman vücudunuzun hastalıklara karşı savunmasını azaltmış olursunuz. Doğru beslenme ,destek ürünlerimiz ve sizi  yormayan hafif  egzersizler yardımıyla sağlığınız bozulmadan ideal kiloya kavuşursunuz.

Siz İnka Beauty’de sağlıklı bir beslenme sistemi öğrenmeye geldiniz. Uygulamaya başladığınızda nasıl zayıfladığınıza siz de şaşıracaksınız.

1 ay sonra da etrafınızdaki herkesi şaşırtacaksınız. Öncelikle size destek ürünlerimizi düzenli kullandığınız sürece kendinizi hiç bir zaman aç hissetmeyeceksiniz. Yasak yiyecekleri menünüzden uzak tuttuğunuz zaman kilo kaybınız durmayacak ve hızla sağlığınıza kavuşacaksınız.

Egzersiz olmalı dedik ,evet bu sizi korkutmasın, alışkanlığınız olan yürüyüş yada yüzme gibi hafif sporları yapabilirsiniz ancak sizden tek istediğimiz kendinizi zorlamayın. Hem doyacaksınız  hemde kuş gibi hafifleyeceksiniz.

 “Ben salon sporu yapmaktan çok hoşlanmıyorum ve evet asansör varsa maalesef onu kullanıyorum. Ama bu program içinde kendime bir yöntem buldum.Alışveriş için en uzak yerlerdeki mağazalara ya da eve uzak marketlere yürüyerek  gitmek  en rahat yapabildiğim spordu. İlk günler çok zorlansam da kısa bir süre sonra daha uzun mesafeleri çok rahat yürüyebildiğimi fark ettim.”

Sercan Türkileri

Peki egzersiz neden bu kadar önemli?

Egzersiz yaptığınız zaman hücrelerin enerji kullanma kapasitesi artıyor. Bu ne demektir? Hücrelere giren glikoz çok daha rahat yakılacak demektir. Uygulamanız için verdiğimiz programda egzersiz yapmanız şart diye bir kural koymuyoruz size, sadece şunu bilmenizde yarar var ki bu programla birlikte egzersiz de yapanlar; yapmayanlara oranla daha hızlı ve daha çok kilo kaybediyorlar.

Kendinize kötülük etmeyin!

Bu beslenme programında kendinizi asla aç bırakmamalısınız; mideniz mutlaka düzenli olarak bir şeyler öğütmelidir. Biliyor musunuz ki, kilo vermek için de yemeliyiz. Bir güne kahvaltı yapmadan başlamak, o bedene ve o güne yapılabilecek en büyük kötülüktür ve çalışan insanlar olarak çoğumuz ne yazık ki kahvaltı masasını haftada bir kez görüyoruz.

Hiç bir lezzet size kaybettiğiniz yağların görüntünüze kazandırdığı değişikliğin yerini tutamaz.

Bir kez daha belirtmek istiyoruz ki size merhaba diyerek başlarken bunun sadece kilo verdirmeye yönelik değil yeni bir yaşam ve beslenme programı olduğunu vurgulamıştık. Unutmamak lazım, kilo estetik bir sorundan ziyade bir sağlık sorunudur. Birkaç kilo için hayatı zindana çevirmek çok yanlış bir uygulamadır. Büyük kilolar için sabırla, inançla, sadece ve sadece kendinize güvenle yavaş yavaş yol alırsınız.

İnka Sağlıklı Yaşam Kürü dikkatli ve seçerek yemek,doğal destek ürünlerimiz, bol su, biraz hareket ve ne olursa olsun hep en  iyisini düşünmektir.

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir