Hızlı Kilo Vermenin Yolları

Posted by on Mayıs 31, 2013 in Makaleler | 0 comments

Hızlı Kilo Vermenin YollarıDeğişen yaşam koşulları, sağlıksız gıdaların her geçen gün artması ve her kafadan çıkan diyet önerilerine son vermek istiyorsanız hızlı kilo vermenin yollarını sizin için yazdık.
Çok fazla sayıda, çeşit çeşit diyet listeleri vardır ve bu hızlı kilo verdiren diyetler ile hızlı kilo vermek mümkün olmaktadır. Bu diyetlerden bazıları 3 gün diyeti, 7 gün diyeti, 1100 kalorilik diyet, domates diyeti, lahana diyeti gibi şok diyetlerdir.

Bu diyet listeleri ne kadar işe yarıyor ve gerçekten uygulamak sağlıklı mı?

Öncelikle hızlı kilo vermenin mümkün olduğunu söyleyebiliriz fakat böyle zor bir diyet yapmak çok acil durumlarda (acil kalp ameliyatı ya da ciddi rahatsızlık gibi) onaylanan hızlı kilo verme yollarıdır. Fakat ciddi bir durumunuz yok ise emin adımlarla ve kendinizi zorlamadan kilo vermenizi öneririz. Öncelikle hangi diyet listesini yaparsanız yapın herkeste aynı etkiyi göstermeyeceğini bilin. Bırakın diyet listesini, mesela sadece ekmek yemeyerek kilo verebilen insanlar olduğu gibi, sadece çorba ve salata yiyerek kilo veren insanlarda vardır. Bazı insanlar proteinle kilo verirken bazılarında tam tersi etki yaratabilir.

Hızlı kilo vermeye karar verdiysek, uygulamayı düşündüğümüz yol hem sağlıklı olmalı hem de verilen kiloların fazlası ile geri alınmasına yol açmamalıdır. Hızlı kilo verme yolları ile amaç; vücudun su ve kas kaybı değil, yağ kaybı olmalıdır. Bu da belli bir süre, uygun bir diyet listesi ve egzersiz ile mümkün olmaktadır. Unutmayın hangi diyet programını uygularsanız uygulayın asla aç kalarak kilo veremeyeceksiniz. Diyet yaparken en çok zorlanacağınız his açlıktır ve açlık birçok hastalığın da başlangıcıdır. Aç kalarak kilo verilmediği gibi vücudunuza girecek ilk besini vücudunuz yağ olarak depolayacaktır.

İnka Diyet olarak sizler için sağlıklı ve hızlı kilo vermenin yollarını açıkladık. Sizlerde bu önerileri dikkatle okur ve uygularsanız emin olun o kiloları gözünüzde ne kadar fazla büyüttüğünüzü fark edeceksiniz.

Hızlı Kilo vermek için 3 ana ve 2 ara öğün yeterli mi?

Genelde bireylerin duyduğu ve uygulamaya çalıştığı yöntem, kilo vermek için sık sık ve çok öğün yeme eğilimidir. Hızlı kilo kaybı için dengeli diyetin öğün sayısı 5 öğündür. Sabah, öğle ve akşam yemeği ve sabah sonrası ara öğün, öğlen sonrası ara öğün ile hızlı kilo kaybedebilirsiniz. Eğer öğün aralarını da en az 3 saat, en fazla 6 saat zaman dilimi ile yemeğe özen gösterirseniz metabolizmanız düzenlenir ve vücut enerji dengesini kurarak kilo kaybını hızlandırır. Ara öğünlerde ne yenildiği kilo vermenizde önem kazanmaktadır. Hızlı kilo verebilmek için ikindi öğününe sağlıklı alternatif olarak ceviz, fındık, badem tercih edebilirsiniz.
Haftanın iki gününde akşam öğününe sağlıklı bir çorba içmek kilo yönetimimizde oluşacak duraksamaları hızla düzene sokacaktır.

Çok fazla su veya sıvı içince hızlı kilo verilir mi?

Sürekli duyduğunuz bir diyet yalanı da litrelerce su içmenin hızla kilo verdirdiğidir. Su içmenin amacı vücut su dengesini korumak ve vücudunuzun çalışması için gerekli olan ortamın uygun değer düzenini sağlamaktır. Günde 8 su bardağı olarak içmek yeterlidir. Ancak kilo vermek değil yağ yakışını arttırmak istiyorsanız en az 13 su bardağı kadar içmenizi öneririz. Ayrıca, hem bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirmek hem de kilo verirken vücut direncinizi düşürmemek ve metabolik hareketlerinizin devamlılığı sağlamanız gerekir bunun içi de maksimum 5 fincan yeşil çay içmenizi öneririz.

Hızlı kilo vermenin en iyi yollarından biri de kahvaltıda 1 su bardağı taze sıkılmış meyve suyu içmektir. Güne zinde başlamak iyi kilo vermek için gereklidir. Eğer gün içerisindeki performansınızda düşüklük yaşarsanız bu sizin kilo verme yeteneğinizi de azaltır.

Tuz kullanımı hızlı kilo vermede etkili mi?

Ülkemizde de yapılan en önemli beslenme hatalarından biri yüksek miktarda tuz tüketmektir. Bireyler sanılanın aksine tuzu ihtiyaç olarak düşünerek besinlere tuz eklemektedirler. Aslında besinlerle birlikte günlük tuz alımınızı karşılamış olursunuz, ekstradan kattığınız tuz ise vücudunuzda gereksiz su tutumuna ve fazla tuz tüketimi de kemik yoğunluğunuzun azalmasına neden olmaktadır. Daha fazla tuz tüketimi daha fazla vücudun tuz tutması demektir.

Sebze ya da protein yemek kilo kaybını hızlandırır mı?

Kilo veren bireylere baktığımızda genelde ya öğlen ya da akşam sebze yer, çoğunlukla ise protein bakımından zengin iki öğün yiyerek hızlı kilo vermeye çalışırlar. Ancak bu yöntemlerin sonunda sizi bekleyen tehlikelerden habersiz kilo verme çabası içerisinde olursunuz. Eğer iki öğünde sebze yerseniz kısa bir süre sonra halsizlik, saç ve kaşlarda dökülme, dikkatte azalma görülürken kilo verme süreci 3–5 hafta sonra duraksamaya girmektedir.

İki öğünü proteinden zengin besin olan sadece et ve çeşitlerini yerseniz kilo kaybınız sebzeye göre biraz daha fazla olacaktır. Ayrıca protein daha fazla tok tutucu bir besin olduğu için açlık ve halsizlik gibi hisleri de ortadan kaldırıp diyeti daha rahat yapmanızı sağlamış olacakadır. Fakat bu yöntem herkes için aynı sonucu doğurmayacaktır bazı insanlarda sebze daha fazla kilo verdirici besin olabilir. Kendinizi gözlemleyerek vücudunuzun duyarlı olduğu besinleri bulmanız sayesinde hızlı kilo vermeniz daha kolay olacaktır.

Hızlı Kilo VermekHer gün farklı yiyecek yemek kilonuzun verim hızını arttırır mı?

Yapılan çalışmalarda farklı besinleri yemek hem bireyde tek düzeliği kaldırmakta hem de sevilen tüm yiyeceklerin yenilmesine olanak sağlamaktadır. Her zaman aynı besinleri tüketmek maalesef kilo verdirmemektedir. Sadece bir öğünde bile yapacağınız bu çeşitlilik kiloyu hızlı vermenizde kilit rol oynayacaktır.

Tek tip gıda ile beslenmek belirli bir zaman sonra kilo verdirmeyeceği gibi diyet bitiminde hızla kilo alımına neden olacaktır. Tek gıda diyetlerine genellikle devam edilmez ya da motivasyonu düşürdüğü için daha fazla kaçamak yapma fikrini sizde ortaya çıkarır.

Yürüyüş temposu kilo verimini etkiler mi?

Kilo verirken birçok kişinin yaptığı en büyük hata hızlı tempoda yürüyüşler yapmaktır. Zayıflamak isterken kilo veriminizin durmamasını istiyor ve daha ince görünmek istiyorsanız yavaş tempoda yürüyüşü tercih edin. Yavaş tempolu uzun yürüyüş ile normal yaptığınız bir egzersize göre % 70 daha fazla yağ yakarsınız. Yürüyüşlerinize kesinlikle yavaş yavaş başlayın daha sonra hızlandırın ve tekrar yavaş yavaş bitirin asla ani hızlar ve duruşlar yapmayın.

Oksijen daha çok kilo verdirir mi?

Egzersiz yaparken daha fazla yağ kitlenizin yanmasını istiyorsanız mutlaka bol oksijen kullanımı sağlayacak bir teknik geliştirmeniz gereklidir. Egzersiz süresince sadece burundan nefes alıp vermek en doğru tekniktir; çünkü vücuttaki yağ dokusunun enerji olarak kullanılabilmesi için, kas ve karbonhidrat depolarına göre daha fazla oksijene ihtiyaç vardır. Dışarıda yürüyüş yaparak bu ihtiyacı destekleyebilirsiniz. Yapacağınız hafif tempolu yürüyüş size daha fazla kalori yaktıracaktır.

Hızlı kilo vermenin yolları burada sıraladığımız kadar değil tabi ki bunlar gibi bir sürü daha başlık sıralanabilir. Öncelikle hızlı kilo vermek zorundaysanız bunu sağlığınızdan da ödün vermeden yapmanız gereklidir. Sağlıklı ve hızlı kilo vermenin en doğru yolu uzman desteği alarak yapmaktır.

İnka Diyet sağlıklı ve hızlı kilo verme yollarını sizlere uzman kadrosuyla sunuyor. Sizde zaman kaybetmeden kilo vermek ve yaza formda girmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir ve kendinize yeni bir hayat şansını sunabilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir