Hızlı Kilo Vermek

Posted by on Aralık 20, 2013 in Makaleler | 0 comments

Hızlı Kilo VermekMutlu ve kaliteli bir yaşam sağlıklı bir vücut ile mümkündür. Genel sağlığımız için ideal kiloya sahip olmak önemlidir. Kilomuzu ve sağlığımızı etkileyen birçok faktör vardır; genetik yapı, kültürel yapı, yaş, çalışma koşulları ve tabi ki beslenme şeklimiz gibi. Basit bir tanım kullanacak olursak siz ne yiyorsanız sağlığınıza o yansıyacaktır. Sürekli cipsler, kızartmalar ve karbonhidratlar ile besleniyorsanız göbekli biri olmaktan kaçamazsınız.

Değişen yaşam koşulları, sağlıklı besin bulabilme kargaşası, hazır ve hızlı tüketime uygun gıdalar bu durumu etkilese de sağlıklı beslenmek ve hızlı kilo vermek aslında çok kolaydır. Hızlı kilo vermek için sadece birkaç önemli uyarıya kulak vermeniz ve uygulamaya koyulmanız yeterli olacaktır. Göreceksiniz ki bu uyarılarla  ile daha önce yaptığınız diyetler arasında fark olacaktır.

Hızlı kilo vermek için hiç birşey yememek gibi bir yanlışı asla yapmayın. Aç kalarak asla kilo veremezsiniz. Açlık hissi en güçlü hislerden biridir ve açlık birçok hastalığın da başlangıcıdır. Aç kalarak kilo verilmezsiniz aksine vücudunuz daha fazla yağ depolar ve ciddi rahatsızlıklara neden olabilir.

Doğru Oranda Su ve Sıvı Tüketmek

Çok fazla su veya sıvı içerek kilo verilmez. Diyetlerde çok su içmenin amacı vücut su dengesini korumak ve vücudunuzun çalışması için gerekli olan ortamın devamlılığını sağlamaktır. Günde ortalama sekiz bardak su içmek yeterli olacaktır. Su, içerdiği tianin asidinden dolayı hem bağışıklık sisteminizi arttırmak hem de kilo verirken vücut direncinizi düşürmemek için gereklidir. Hızlı kilo vermek için metabolik hareketlerimizin devamlılığı sağlamaya yarayan yeşil çayı, günde maksimum beş fincan içebilirsiniz. Ayrıca, günde 4 fincana kadar filtre edilmiş kahve içmeniz kilo veriminizi hızlandıracaktır. İçerdiği kafeol ve kafestol denilen maddeler sizin sağlıklı kilo vermenize yardımcı olacaktır. Hızlı kilo vermenin bir diğer yolu da kahvaltıda bir su bardağı taze sıkılmış meyve ve suyu içmektir. Günün en önemli öğünlerinden olan kahvaltı güne zinde başlamak için atlamamak gerekir. Kahvaltıyı taze meyveler ve meyve suları ile desteklediğimizde gün içerisinde performansımız daha yüksek olacaktır. Gün içerisinde performansınızda düşüklük yaşarsanız bu sizin kilo verme yeteneğinizi azaltır.

Yavaş Tempoda Yürüyüş Yapın

Hızlı kilo vermek isteyen birçok kişinin yaptığı en büyük hata ağır spor yapmalarıdır. Yavaş tempolu uzun yürüyüş ile normal yaptığınız bir egzersize göre % 70 daha fazla yağ yakarsınız. Kendi çabanız ile spor yapamıyorsanız uzman desteği almanızı öneriyoruz. Diyet ve sporu birlikte yürütmeyi başarabilirseniz hızlı kilo verebilirsiniz. Egzersiz yaparken daha fazla yağ kitlenizin yanmasını istiyorsanız mutlaka bol oksijen almalısınız. Temiz havada sabah yürüyüşleri yaparak bol oksijen almaya gayret gösterin. Doğru nefes alma tekniklerini öğreten yoga ve plates gibi rahatlamanızı ve esneklik kazanmanızı sağlayacak sporları tercih edin
Doğru nefes almak çok önemlidir çünkü insan vücudunda bulunan yağ dokularının enerjiye dönüşmesi için fazla oksijene ihtiyaç duyar. Sizde düzenli yaptığınız bu egzersizin kalitesini vücutta oksijenli bir ortam yaratarak verdiğiniz kilodan daha fazla ince görünme şansına sahip olabilirsiniz.

Az ve Sık BeslenmekKilo Vermek Hızlı

Genelde bireylerin duyduğu ve uygulamaya çalıştığı kilo vermek için 6 öğün kuralıdır. Sağlıklı ve hızlı kilo vermek için üç ana ve üç ara öğün şeklinde beslenmek gerekir. Uzun süreli aç kalarak kilo veremezsiniz. Uzun süre aç kalan kişiler genelde diyeti bırakır ve başarıya ulaşamadan bu süreç son bulur. Diyet yaparken ana öğünlerde yemek, ara öğünlerde meyve ve salataları tercih ederek hızlı kilo verebilirsiniz. Kilo verirken bu sürecin hızlı geçmesini istiyorsanız tuz kullanımını azaltmalısınız. Ülkemizde de yapılan en önemli beslenme hatalarından biri yüksek tuzlu tüketmektir. Bireyler sanılanın aksine tuz ihtiyaçlarının geldiğini düşünerek besinlere tuz eklemektedirler. Aslında besinlerle birlikte günlük tuz alımınızı karşılamış olursunuz. Ekstradan kattığınız tuz ise vücudunuzda gereksiz su tutumuna ve fazla tuz tüketimi de kemik yoğunluğunuzun azalmasına neden olmaktadır. Unutmayın 1 gram tuz vücutta yaklaşık 200-250 mL su tutar.

Doğru Besinleri Tercih Etmek

Kilo vermeye çalışan kişilere baktığımızda genelde hem öğlen hem akşam sebze yer, çoğunlukla ise proteinden zengin iki öğün yiyerek başarıya ulaşmaya çalışırlar.

Ancak bu iki yöntemden hangisini uygularsanız uygulayın diyetiniz başarısızlıkla sonuçlanır. Eğer iki öğünde sebze yerseniz kısa bir süre sonra halsizlik, saç ve kaşlarda dökülme, dikkatte azalma görülürken kilo verme süreci 3-5 hafta sonra duraksamaya girmektedir. İki öğünü proteinden zengin besin olan sadece et ve çeşitleri ile yerseniz kilo kaybınız sebzeye göre biraz daha fazla olacaktır ancak hedefe yaklaşırken geceleri tatlı krizlerine girerek diyetiniz bozulacak ve hızla kilo almaya başlayacaksınız. İnka diyet olarak bu şekilde bir beslenme programını önermiyoruz. Öğlen menülerinde sebze ve salataları tercih edin, akşam menülerinde balık,tavuk ve kırmızı eti tercih ederek vücudun gereksinim duyduğu bütün besinleri tüketerek kilo veriminizi hızlandırır ve duraksamasını da önlemiş olursunuz.

Farklı besinleri yemek hem bireyde tek düzeliği kaldırmakta hem de sevilen tüm yiyeceklerin yenilmesine olanak sağlamaktadır. Değişik yiyecekler ile beslenmeniz sizi daha fazla motive ederek kiloyu hızlı vermenizi sağlayacaktır.

Kilo sorunu olan bir çok kişinin en büyük isteği hızlı kilo vermektir. Hızlı kilo vermek için doğru yöntemi ve programı tercih ederseniz istediğiniz sonuçlara zaman kaybetmeden ulaşabilirsiniz. İnka Diyet Sağlıklı Yaşam Kürleri, hızlı ve etkili sonuç vermesinden dolayı zayıflamak isteyenlerin ilk tercihi olmaktadır. İnka Diyet ile hızlı kilo verip sağlığınıza aynı zamanda güzel ve formda bir vücuda sahip olmak isterseniz İnka Diyet uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir