Etkili Zayıflama Yöntemleri

Posted by on Kasım 8, 2013 in Makaleler | 0 comments

Etkili Zayıflama YöntemleriZayıflamak herkesin isteğidir. Özellikle yaşınız ilerledikçe bünyeniz kilo almaya başlar. Çünkü genleriniz böyle kodlanmıştır. Özellikle bayanların bünyesi göbek ve basen kısmından kilo almaya uygundur. Fakat doğamız böyle diye bunu kabullenmek zorunda değiliz. Günümüzde birçok zayıflama yöntemleri bulunmaktadır. Bunlardan bazıları çok etkili olup birçok kişinin zayıflaması sağlarken, bazı zayıflama yöntemleri herkes de etkili olmamaktadır.

Zayıflama yöntemleri nelerdir? Hangi yöntemler en iyi, en kolay, en etkilidir? Şimdi sırayla zayıflama yöntemlerini sıralayalım ve tek tek açıklayalım.

  1. Bitkisel Zayıflama
  2. Bölgesel Zayıflama
  3. Diyetler
  4. Spor ile Zayıflama
  5. Cerrahi Müdahale ile Zayıflama
  6. Zayıflama Kürleri

Bitkisel Zayıflama

Bitkisel zayıflama nedir? Bitkisel zayıflama denince herkesin aklına zayıflama çayları geliyor. Zayıflama çayları en etkili, doğal ve sağlıklı zayıflama yöntemlerinden biridir. Bazı bitkilerin yağ yakma özelliği olduğu için kilo vermede etkili sonuçlar ortaya çıkarabiliyor. Zayıflamak için illa değişik bitkiler aramanıza gerek yok. Pek çok bildiğimiz bitkiler zayıflamak için yardımcı olabiliyor. Zayıflamak için hepsi fayda sağlamasa da, genel sağlık için de çok faydalılar dır.

En etkili zayıflama çayları; biberiye çayı, funda çayı, mate çayı, safran çayı, zencefil çayı ve en çok bilinen yeşil çaydır. Aynı zamanda kuşburnu,papatya ve rezene çayı içmek kilo vermek için fayda sağlayabilir. Kilo vermek için günde  bir  ya da iki fincan zayıflama çayı içmek yeterli olacaktır.

Etkili Zayıflama Yöntemleri-BölgeselBölgesel Zayıflama

Bölgesel zayıflama en zor zayıflamadır. Her insanın vücudu farklıdır bir çok insan bacaklardan kilo alırken birçok insan da göbekten kilo alır. Kilo verirken genelde zayıflarız ama bölgesel sıkıntımızın olduğu yerler de incelmeler olmaz. Bunun için öncelikle bölgesel kiloyu hedef alan bir diyet programı ile birlikte spor programı uygulanmalıdır. En doğru olan yöntem kilolu olan bölgeyi hedef alan spor programı yapmaktır. Örneğin, zayıflamak için kullanılan zayıflama kemeri, birkaç zayıflama programı birlikte yapılıyor ise işe yarar. Diyet ve egzersiz yapıyorsanız düzenli olarak kullandığınız zayıflama kemeri böyle bir süreçte işe yarar.

Bölgesel zayıflamak isteyen bir çok kişinin cerrahi müdahale yaptırmadan önce bölgesel zayıflamayı hedef alacak diyet ve spor programı uygulaması gerekir. Bölgesel kilo en zor verilen ve düzgün bir program uygulandığında başarıya ulaşılan yerdir. Böyle durumlarda profesyonel destek almak sonuca kısa sürede ulaşmak için etkili olacaktır.

Diyetler

Diyet nedir? En etkili diyet hangisidir? Diyetler zayıflamak için işe yarar mı?

Bir zayıflama yöntemi olan diyet en çok tartışılan şeydir. Diyet ile kilo verilemeyeceğini savunan doktor ve sporcular olduğu gibi diyet ile kilo verilebileceğini söyleyen diyetisyenlerde mevcuttur. Peki, kilo vermek için diyet yapmak uygun değil ise neden diyetler çok popülerdir. Pek çok insan zayıflamak istediğinde ilk başvurdukları yöntem diyet programlarıdır.

Pek çok insan hayatında bir kez bile olsa diyet yapmaktadır. Gerçek şu ki doğru uygulanan bir diyet gerçekten zayıflatır.  Diyet yapmadan önce sağlık durumunuzdan emin olmalısınız.  Farkında olmadığınız bir rahatsızlık var ise kilo vermeyi bırakın kilo almanız bile söz konusu olabilir. Başarılı olmak istiyorsanız öncelikle sağlık taraması yaptırın ve kilo vermek istediğinizi bir uzmanla görüşün. Sizin bulunduğunuz durum, yaşam şartları ve beslenme alışkanlıklarınız göz önünde bulundurularak hazırlanan diyet programı iyi sonuç verecektir.

Etkili Zayıflama Yöntemleri-SporSpor ile Zayıflama

Herkesin bildiği en etkili zayıflama yöntemi ve en çok ta sevilmeyen yöntem spor ile kilo vermektir. Herkes diyet ve spor yapmadan kilo vermek ister. Gerçek şu ki spor yapmadan kilo vermek mümkündür, ama zayıfladıktan sonra cildinizdeki deformeler spor ile ortadan kaldırabilirsiniz.  Göbekli birinin kilo verdiğini bir düşünsenize zayıfladıktan sonra göbeği aşağıya doğru sarkmış olur. Bunun olmaması için diyet programına ek olarak spor yapmak şattır. Spora başladığınızda ilk hafta kilo vermezsiniz aksine 1-2 kilo aldığınızı görürsünüz panik yapmayın bu sizin kaslarınızın çalıştığını gösteriyor. İlk haftaları atlattıktan sonra vücut düzelmeye başlar ve yağ kayıpları oluşmaya devam eder. Vücuttaki yağların hızlı gitmesi için bol bol su içmeniz gerekir. Su hem zararlı maddeleri hem yağları vücudumuzdan atar. Onun için biz her zaman su içmenizi öneriyoruz.

Her gün 30 dakika 1 saat kadar yürüyüş. İster yürüyüş bandı ister park ta olsun yaptığınız bu yürüyüş sizin metabolizma hızınızı dengelenir. Her gün yaptığınız egzersizler sadece zayıflamak için değil, bağırsaklar için de çok faydalıdır. Sağlıklı bir hayat için spor şarttır.

Cerrahi Müdahale ile Zayıflama

Kadınların, gerek ergenlik gerek hamilelik ve doğum sonrası, gerekse menopoz sürecinde alınan fazla kilolar vücudun belli bölgelerinde yoğunlaşıyor. Erkeklerde genellikle karın bölgesinde biriken yağlar, kadınlarda ise buna ek olarak bel, sırt, kalça, baldır ve basenlerde daha çok yer alır. Kadınların bu bölgesel kilo alımına karşılık sağlık sektöründe geliştirilen bölgesel zayıflama cihazları ve yöntemleri mevcuttur. Cerrahi müdahale yaptırmadan önce diğer zayıflama programlarını deneyin ve bir uzmana başvurarak karar verin. Yine de hatırlatmak istiyoruz ki hangi bölgesel zayıflama yöntemini uygularsanız uygulayın, hareketsiz yaşamdan ve sağlıksız yiyeceklerden uzak durmaya devam etmeli, yaşantınız da biraz da egzersize yer vermelisiniz. Ayrıca uygulanmasını istediğiniz yöntem için önce doktorunuza başvurup durumunuzu değerlendirdikten sonra karar vermelisiniz.

Zayıflama Kürleri

Son birkaç yıldır alternatif tedavi olarak bitkisel tedavi yöntemlerinin gelişmesi ve yaygınlaşması ile yeni bir kelime olan “kür” ile karşılaştık. Kür, kişilerin sağlık, bakım ve güzellik için kullandıkları uzmanlar tarafından hazırlanmış olan içeriğinde bitkisel ve inorganik maddeler bulunduran karışımlarıdır. Hazırlanan bu kürlerin içeriklerinin bitkisel olması nedeni ile Tarım Bakanlığı izni almaları gereklidir.

İnka Diyet Sağlıklı Yaşam Kürleri, Amerika Sağlık Bakanlığının vermiş olduğu FDA (Food and Drug Administraion) sertifikasını almıştır. FDA belgesi sadece Amerika da değil tüm dünyada büyük bir prestij olarak kabul edilmektedir. Dünyada gıda takviyeleri üzerine sadece İnka Diyet Kürü belgeyi almaya hak kazanmıştır. Sağlığınızdan ödün vermeden zayıflamak istiyorsanız İnka Diyet Kürleri ile zayıflayabilirsiniz.

Haydi, daha fazla zaman kaybetmeyin ve İnka Diyet ile iletişime geçin.

 

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir