En İyi Nasıl Kilo Verilir?

Posted by on Eylül 11, 2013 in Makaleler | 0 comments

En İyi Nasıl Kilo VerilirDiyet yapmaya karar veririz hatta başlarız ama uygulama da mı hata yaparız yoksa başlamadan önce program ve plan yapmadığımızdan mı olur diyetimiz kâbus gibi giderken irademizi dizginleyemez ve lezzetli olduğu kadar da bol yağlı yemeklerin olduğu sofralarda buluruz.

En iyi nasıl kilo verilir hakkında okuduğunuz ve size mantıklı gelen birçok yazı ya da diyetisyen önerisi duymuşsunuzdur. Bunların birçoğu doğru da olabilir hangi diyet ya da öneriyi denerseniz deneyin iyi ya da kötü sonuçlar alırsınız fakat diyet bittikten sonra normal hayata geçişle birlikte bir bakmışsınız ki verilen kilolar bir bir geri gelmiş ve siz eski halinizdesiniz. İnka Diyet’in en iyi nasıl kilo verilir yazısını okuduktan sonra, hepsini doğru değerlendirmenize yetecek kadar çok şey biliyor olacaksınız ve bir daha asla yo-yo diyet konusunda endişelenmeniz gerekmeyecektir.

Yapmanız gereken ilk şey, çabalamaktan vazgeçmek ve yaşamaya başlamaktır. Vücudunuzu yeniden programlayarak yapabilirsiniz, böylece kararlarınız, yiyecek tercihleriniz ve yaşam tarzınız, zevkli, canlandırıcı, enerji verici bir hale gelerek bir yük olmaktan çıkar.

Başarılı bir diyet uygulamak için iki anahtar olduğunu söyler birçok uzman ilki porsiyon kontrolü. Bu mantıklı ama düşündüğünüz gibi değil. Size sağlıklı porsiyonlarda yemek yemenizi (porsiyon başına bir yumruk büyüklüğünde) ve yirmi santimlik tabaklar kullanmanızı öneriyoruz; bunun nedeni aldığınız kalorileri azaltmak değil, sizi yavaşlatmaktır. Kalori alımınızı yavaşlatabilirseniz, beyninize yetişmesi için fırsat tanırsınız ve doyum duygunuzu uzatmak ve güçlendirmek için leptin ve ghrelin seviyelerinizi dengelersiniz. Dolayısıyla, doğru porsiyonlarda yemeye başlayın, yerken yavaş hareket edin ve doyum seviyenizi ölçün, hala açsanız o zaman bir porsiyon daha alabilirsiniz.

Diyete başlamadan önce daima hazırlık yapmanız gerekir, izlemeniz gereken yolu bilmezseniz daha diyetin ilk başlarında sendeler ve diyeti bırakırsınız. Diyet yapmak aslında sizin normalde olmanız gereken hale geri döndürmek, biyolojinizi anlamak ve sizi bu kötü görüntüye ulaşmanıza sebep olan yanlışlar bütününden kurtarmaktır. Doğru diyet, organlarınızın ve sistemlerinizin olması gerektiği şekilde çalışmasına yardımcı olacak yiyecekler yemekle ilgilidir. Kilo verme işi, karmaşık ama tahmin edilebilir ve kontrol altına alınabilir bir süreçtir. Basitçe ifade etmek gerekirse, akıllıca çalışmak, bir sorunu çözmeye çabalamadan önce tanımlamak demektir; yani, vücudunuzun nasıl çalıştığını öğrenmeniz gerekir. İyi tanımlanmış bir sorun, yarı yarıya çözülmüş demektir.

En İyi Nasıl Kilo Verilir-YemekGerçek şu ki yiyecekler konusunda milyonlarca seçeneğimiz var. Vücudunuzu yeniden programlamak için öncelikle yemek konusunda düşünmeyi ve tartışmayı bırakmalısınız. Tercihlerinizi otomatikleştirdiğinizde, günde birkaç öğün için atıştırmalarda temelde aynı şeyleri yersiniz ve akşam yemeklerinde daha önce belirlenmiş seçenekler arasından tercih yaparsınız.

En iyi nasıl kilo veririm sorusuna verilecek en iyi cevap şu olur; diyet’te başarılı olmanızı sağlayacak öğünleri, tarifleri ve stratejileri açıklamadan önce, şu beslenme prensibini zihninize kazımanızı istiyoruz. Beslenme sadece kaloriyle ilgili değildir, tok kalmakla ilgilidir. Besin açısından zengin yiyecekler yemek, zararlı olanlardan uzak durmak ve vücudunuzun tokluk konusundaki işaretlerini gerektiği zaman yemeyi bırakmak için kullanmaktır. Size kendinizi tok hissettirecek olan yiyecekler yemek önemlidir. İdeal kilonuza ulaşabilmeniz ve onu koruyabilmeniz için “kendinizi iyi hissettiren” yiyecekler tercih edin.

Genel olarak etiket listesi ne kadar kısaysa, yiyecek o kadar iyi olur. Doğruca topraktan gelen doğal yiyeceklerin üzerinde etiket olması gerekmez.  İşte bu yüzden siz olabildiğince doğal yiyecekleri tercih etmeye çalışın.

Aldığınız ürünlerin ön kısmında yazanlara aldırmayın ve doğruca malzeme paketine bakın. “Yağsız” veya “yapay yağ içermez!” gibi sloganlar kulağa harika gelebilir ama yağsız yiyecekler çok fazla şeker içerir.  Mutlaka aldığınız ürünlerin arka taraflarını yani içerik bölümlerini okumadan ve incelemeden almayın.

Birçok yiyecek, malzeme listesinde hileli kelimeler içerebilir, bazı kelimeler, açıkça anlam yüklü olmaz ki bunların birçoğu kalp krizine yol açan yiyeceklerdir. İşte dikkat edeceğimiz bazı önemli ipuçları:

Şeker için: Dekstroz, sükroz veya içinde “oz” bulunan herhangi kelime. Manitol ve içinde “ol” bulunan herhangi bir kelime, En İyi Nasıl kilo Verilir-Fastfoodbunlar çabucak şekere dönüşen alkollerdir. İçlerinde 4 gramdan fazla şeker bulunan yiyeceklerden uzak durun. Akçaağaç şurubu ve molas gibi doğal şekerler olsa bile, porsiyon başına 4 gramı geçmemelidir. Meyve istisnadır, çünkü içlerinde bunu telafi edecek çok fazla besin değeri bulunur.

Yağlar için: Doymuş yağların ve yapay yağların yanı sıra, diğer yağ kelimesi içeren yiyeceklerden de uzak durmalısınız.

Rahatlayın: Süpermarkette okuldakinden daha fazla zaman harcamanızı istemiyoruz. Daha önce hiç etiketleri kontrol etmediyseniz, besin kahramanlarını ve dolandırıcıları birbirinden ayırmayı öğrenmek için biraz deneyim kazanmanız gerekecektir. Alışveriş yaparken veya yemek yerken sürekli evhamlanmanızı da istemiyoruz. Kulağa tehlikeli gelen bazı yiyecekler ve hatta bal bile her biri için en fazla 4 gramın üzerinde alınmadığı normal ölçülerde sağlıklıdır.

…den yapılmış: Bir miktar tam buğday içerebilir ama tamamı tam buğdayla yapılmadığı sürece, potansiyel yararı tam olarak görmez.

Çok Buğdaylı: Bu, ürünün içerdiği buğdayın “tam” mı yoksa “rafine” mi olduğu konusunda herhangi bir bilgi vermez. İçerdiği buğday ne kadar fazla olursa olsun, rafine edilmişse pek bir anlamı kalmaz.

Tam Buğdaylı: Eğer etikette “Yüzde 100 Tam Buğdaylı” yazmıyorsa, bir karışım olabilir. Zenginleştirilmiş, beyazlatılmış, beyazlatılmamış, irmikli ve pirinç unlu kelimelerine dikkat edin.

Karışım: “Tam Buğday Karışımı” genellikle hiç tam buğday içermediği anlamına gelir.

Kalp Sağlığını Destekler: Bir organı “desteklediğini” söyleyen herhangi bir yiyecek için üzerinde asıl olması gereken ibare “… riskini azaltabilir” olmalıdır.

En iyi kilo nasıl kilo verilir? Tabi ki fastfood yiyeceklerden uzak durarak. Fastfoodların birçoğu kötü yağ ve şeker içerir, ayrıca genellikle ana yemeklerden daha fazla kalori içerir.

En iyi nasıl kilo verilir? Diyenlerdenseniz doğru yiyecek tercihleri yaparak ve diyet programını akışına bırakarak değil sistemli ve programlı uygulayarak kilo verirsiniz. İnka Diyet uygulayıcıları en doğru ve sağlıklı yollarla kilolarını verir ve hayatının sonraki dönemlerinde sağlıklı ve doğru beslenme alışkanlığı kazanır. Sizde, hayallerinize ve yeni görüntünüze kavuşarak istiyorsanız İnka Diyet ile iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir