En Etkili Zayıflama Yöntemleri

Posted by on Haziran 27, 2013 in Makaleler | 0 comments

Fazla kilo problemi olanların ortak arayışlarından biri de en etkili zayıflama yöntemlerini bularak; verilen kiloları geri almadan ve sağlıktan da ödün vermeden fazla kilolarından kurtulmaktır. Fakat bu arayış boyunca birçok insan birçok yanlış yola sapmakta ve sağlığa dikkat etmeden geçici olarak kilolarından kurtulmaktadır.

Herhangi bir zayıflama yöntemiyle kilo verdikten sonra verilen kiloları fazlasıyla geri almak insanın motivasyonunu ve psikolojisini olumsuz olarak etkilerken, metabolizmasına da bazı durumlarda geri dönüşü olmayacak zararlar vermektedir. Bu sebeple hangi zayıflama yöntemine başvurulursa vurulsun, öncelikli olarak bu yöntemin detaylarını çok iyi öğrenmeli ve bir uzmandan görüş alarak uygulamaya geçmelisiniz.

Etkili Zayıflama Yöntemleri

Kilo vermek, yukarıda da biraz değindiğimiz üzere hem fizyolojik hem de psikolojik bir olgudur. Zayıflama yöntemlerinden herhangi biri uygulandıktan sonra elde edilen sonuçlar kişiyi olumlu olabileceği gibi olumsuz olarak derinlemesine etkileyebilir. Dolayısıyla kilo problem olan insanlar boşa kürek çekmek ve kendini yıpratmak istemez ve gerçekten en etkili zayıflama yöntemlerini bulmanın peşine düşer.

En etkili zayıflama yöntemi nefse hakim olmaktır. Dolayısıyla kalıcı bir biçimde kilo vermek istiyorsanız buna inanmalı, kilo vermeyi istemeli ve bu uğurda elinizden geleni yapmalısınız. Eğer samimi olarak kilo verme yolunda attığınız her adımı takip ederseniz, kısa bir sürede başarılı sonuçlar kaydedersiniz.  Etkili kilo verme konusunda en gerekli adım yapacağınız fedakarlıklar olacaktır; fakat asla unutmayın ki bu fedakarlıklar sayesinde ileride sağlığınızdan feda etmeniz gerekemeyecektir. Kendinizi en iyi siz tanıyorsunuz; dolayısıyla kendi bünyeniz için en etkili zayıflama yöntemini tespit edip iyice araştırdıktan sonra kilo vereceğinize inanın ve samimi bir biçimde –aynı zamanda bir uzmanın da kontrolünde- seçtiğiniz yolda emin adımlarla ilerlemeye çalışın. İlk başlarda zorlanacaksınız fakat unutmayın ki bu gayet normal ve kilo vermek isteyen herkesin yaşadığı geçici bir durum. Eğer kararlı olursanız vücudunuz da kısa bir zaman sonra iradenize boyun eğecek ve kilo verme sürecinizin önüne engeller çıkarmayı kesecektir. Yani diğer bir deyişle, yıllarca boyun eğdiğiniz vücudunuzun istekleri artık iradeniz kontrolüne gireceği için ilk başlarda direnmesi gayet normal ve sürecin parçası olan bir durumdur. Fakat yukarıda da değindiğimiz üzere, bu geçici bir süreçtir ve sizin bu süreci iyi idare edebilmeniz için iradenize sahip olmanız önemlidir.

En etkili sonuç alacağınız zayıflama yöntemi, psikolojinizi en iyi hazırladığınız yöntem olacaktır. Dolayısıyla kilo vermeye karar verdiğiniz andan itibaren kendinizi bu yola adadığınızın kabulune de sahip olmanız gerekir. Zayıflamak istiyorum demeniz zayıflamak için yeterli değildir, zayıflamayı istemekle beraber zayıflayacağınıza dair inancınızın da çok kuvvetli olması hem kilo verme sürecinizi hızlandıracak hem de vücudunuzun, karşılaştığı yeni koşullara daha rahat bir biçimde ayak uydurmasını sağlayacaktır.

En etkili zayıflama yöntemlerinden sizin için en iyi olan bir uzmana da danışarak karar verip başladıktan sonra artık zayıflama ve sağlıklı yaşam yoluna girdiniz demektir. Dolayısıyla moralinizi yüksek tutmanız yönteminizin işe yaraması için kaçınılmaz bir gerekliliktir. Kilo verme sürecine girdikten sonra artık “kilo vermek istiyorum” yerine “kilo veriyorum” diye düşünün ve kendinizi sürekli olarak kilo verdiğinize inandırmaya çalışın. Bu şekilde bilinçaltınıza bu düşünceyi yerleştirerek vücudunuzun diyet programınıza verdiği reaksiyonu zayıflatarak, kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Tabikide sadece istemek ve inanmak, yanlarında bir uygulama planı olmadığı müddetçe herhangi bir kazanç sağlamaz. Dolayısıyla hangi zayıflama yöntemini tercih ederseniz edin, beslenme düzeninizde büyük değişiklikler yapmaya hazır olun ve bu konuda moralinizi yüksek tutmaya çalışın. Vücudunuz yeni beslenme düzeninize ilk başlarda alışamadığı için bazı sorunlar yaratacaktır fakat inanın ki kısa bir süre içerisinde uyum gösterecektir. Hangi zayıflama yöntemini tercih ettiğinizden bağımsız olarak sizlere bazı (neredeyse bütün sağlıklı zayıflama yöntemlerinin ortak noktası olan) tavsiyelerde bulunacak olursak;

  • En Etkili Zayıflama YöntemleriEğer kilo vermek için tercih ettiğiniz yöntem yasaklamıyorsa bile şeker, un ve tuzu minimum miktara indirmeye çalışın. Hatta eğer mümkünse haftada bir tüketmeye çalışın.
  • Gün içerisinde yeni beslenme düzeninizin gerektirdiği bütün öğünleri eksiksiz olarak uygulayın. İnanın bir öğün atlamanız, vücudun yeni yeni alıştığı beslenme düzenine karşı gene bir direnç oluşturacak ve kilo vermenizi zorlaştıracaktır.
  • Her zaman için en etkili zayıflama yöntemlerinin başında doğal olanların bulunduğunu unutmayın. Yani kimyasal içerikli herhangi bir maddeden diyetiniz sürecinde ve sonrasında uzak durmaya çalışın.
  • Öyle ya da böyle kilo verilir fakat bu verilen kiloları geri almamak maarifettir. Dolayısıyla seçtiğiniz zayıflama yöntemini uygularken vücudunuzu spora veya en azından hafif egzersizlere de alıştırmak için zorlayın. Bu sayede hem diyetiniz sürecinde daha hızlı kilo verirsiniz hem de diyet sonrasında da spora devam etme ihtiyacı hissedeceğiniz için verdiğiniz kiloları koruma şansına sahip olursunuz.
  • Her zaman ve her zaman için olabildiği kadar su için. Su içmeyi de yeni alışkanlıklarınız arasına sokmak için elinizden geleni yapın. Unutmayın ki, vücudumuzun %70’i sudan oluşmaktadır dolayısıyla vücudun her zaman suya ihtiyacı vardır.

Bu yukarıda sıraladığımız maddelere daha bir çok eklenti yapılabilir. Fakat bu maddeler en etkili zayıflama yöntemlerinin genellikle belkemiğini oluşturmaktadır. Zayıflama yolları arasında birçok yöntem sıralanabilir fakat bu yöntemlerin başarısı veya başarısızlığı söz konusu değildir çünkü; kişinin başarı ve başarısızlığı söz konusudur. Diğer bir deyişle, kilo verme konusunda başarısızlığa uğruyorsanız bunun nedeni zayıflama adına tam olarak ne yapacağınızı bilmemekten ve şimdiye kadar bu yolda hep istikrarsız davranmış olmanızdan kaynaklanır.

İnka Diyet olarak bizler en etkili zayıflama yöntemlerinin kişiden kişiye değişeceğine inanıyoruz; çünkü her vücudun değeri ve yapısı farklıdır. Dolayısıyla sunduğumuz İnka Sağlıklı Yaşam Kürü’nü her kişinin vücut değerleri özelinde hazırlayarak en etkili zayıflatma alanında emin adımlarla ilerlemekteyiz. Siz de fazla kilolarınızdan rahatsızsanız ve kilo probleminize bir çare arıyorsanız hemen şimdi bizimle iletişime geçip, kürümüz hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir