Doğal Yolla Zayıflama

Posted by on Eylül 26, 2013 in Makaleler | 0 comments

Doğal Yolla ZayıflamaGünümüzde birçok insan kilo problemi ile baş etmek için her türlü yolu deniyor durumdadır. İçinde yaşadığımız koşullardan kaynaklı olarak, fazla kilo problemi her geçen gün daha fazla insanın paylaştığı bir sorun haline gelmiştir. Bu kadar çok insanın fazla kilo problemi yaşıyor olması da, doğal olarak “diyet ve beslenme” sektörünün kısa sürede yükselişe geçmesine neden olmuştur.

Diyet ve beslenme sektöründe her geçen gün yeni bir ürün veya yöntem piyasaya sunulmaktadır. Bu işin sakıncası, bu ürünlerin veya yöntemlerin sağlığı tamamen es geçerek kısa sürede kilo verdirme amaçlı olarak formülize edilmiş olmasıdır ve sağlığı geri plana atan bir yöntemle kilo vermek hayati risk taşıyan bir yanlış olacaktır.

Peki, bu kadar çok seçenek arasından sağlıklı olan kilo verme yöntemini nasıl bulacağım diye endişeleniyorsanız rahat bir nefes alabilirsiniz; çünkü doğa bu konuda da bizlere yardımcı olmaktadır. En sağlıklı olan yöntem doğal yolla zayıflamadır. Doğal yolla zayıflama demek, bitkisel yardımcıların desteğiyle dolaşımı hızlandırmak ve vücuttaki yağ fazlalıklarını atmak anlamına gelir. Dolayısıyla sağlığa zararlı olması söz konusu bile değildir.

Şifalı Bitkiler ve Faydaları isimli yazımızda, doğal yolla zayıflama için bazı destekleyici bitkilerden bahsetmiştik ve özellikle adaçayı ve arslanpençesi üzerinde durmuş, bu bitkilerle hazırlayacağınız sağlık kürlerinden bahsetmiştik. Şimdi doğal yollarla zayıflama konusuna daha yakından bakacak olursak;

  • Beyaz lahanayla toksin atmak

Doğal Yolla Zayıflama-Beyaz LahanaBeyaz lahananın vücuttan toksinleri atıcı özelliği vardır ve bu özellikten faydalanabilmek için, kaynamakta olan yarım litre suya 6–7 adet beyaz lahana yaprağı parçalamadan (tüm olarak), 10 dakika ağzı kapalı olarak kısık ateşte haşlanır. Ilıyınca süzülür. Sabah ve akşam olmak üzere aç veya tok karnına birer su bardağı içilir. Bu işleme toplam 3 kere 5 gün devam edilir. Her 5 günde 6 gün ara verilir. Bu toksin atıcı 15 günlük kürü, bir yıl boyunca 3 veya 4 defa yapmak en doğrusudur.

Bu kürü uygulamaya başladığınızın 2. Veya 3. Gününden sonra vücudunuzun yağ atarak terlediğini görürsünüz, bu da yağla beraber toksinlerin de atıldığı anlamına gelir.

  • Selülitlere karşı “da” beyaz lahana

Doğal yolla zayıflamaya selülit konusunda destek olan diğer bir beyaz lahana küründen bahsedecek olursak öncelikle seçeceğiniz lahananın özelliklerinden bahsedelim. Kürler için uygulayacağınız beyaz lahananın mutlaka mevsiminde ve tabii olarak yetiştirilmiş olanlarını tercih edin. Her ne kadar adı beyaz lahanaysa da hafif sarı-yeşil yapraklı ve iri olanlarından seçmeye özen gösterin. Mevsiminin dışında küçük ve beyaz yapraklı lahanalar bu kürler için uygun değildirler. Selülitlere karşı açtığınız savaşta bu bahsedeceğimiz kür size destek olacaktır.

3 veya 4 adet beyaz lahana yaprağı doğranmadan kaynamakta olan yarım litre suya atılır ve kısık ateşte ağzı kapalı olarak 15 dakika kısık ateşte haşlanır. Kullanma şekli ise, her 3 günde bir toplam 21 gün her sabah ve akşam aç veya tok karnına içilir. Taze hazırlanmış olması önemlidir. 21 günlük uygulamadan sonra 21 gün ara verilir ve daha sonra haftada bir selülitler iyice yok olana kadar içilmeye devam edilir.

  • Toksin atıcı ve dolaşım bozukluklarına karşı kurutulmuş kiraz sapı

Kaynamakta olan bir litre suya yaklaşık 25–30 adet kiraz sapını atın. Kısık ateşte ağzı kapalı olarak 7 dakika kaynatın. Kaynama süresi tamamlandıktan sonra, soğumasını beklemeden süzün ve bir şişeye doldurarak buzdolabında koruyun. Yemeklerden yarım saat önce veya yemeklerden 2 saat sonra günde sadece bir su bardağı için. Bir hafta uyguladıktan sonra 3 gün ara veriniz, tekrar bir hafta uygulayın ve sonra kürü sonlandırın.

Hazırlanan kiraz sapı suyu buzdolabında 3 gün bekleyebilir. 3 günden sonra artan miktarı kullanmayın, gerekiyorsa yeniden her 3 günde bir taze olarak hazırlayın. Bu kürü 3 ayda bir uygulayabilirsiniz.

  • Boşaltım sistemini desteklemek içim taze portakal yaprağı

Doğal Yolla Zayıflama-Portakal YaprağıTaze portakal yaprağı, kronik kabızlık şikâyetlerine karşı mükemmel bir yardımcıdır. Boşaltım sisteminin canlanmasını sağlayarak kabızlığa karşı ve dolayısıyla vücudunuzda tuttuğunuz gereksiz kilolara karşı başarılı bir önleyicidir. Yaklaşık 150 ml (bir su bardağı) kaynayan suda 7–8 adet taze portakal yaprağını kısık ateşte ağzı kapalı olarak 10–12 dakika kaynatın. Unutmayın, kullandığınız portakal yapraklarının taze olması önemlidir; kurutulmuşu amacımıza uygun değildir. Kaynama süresi tamamlandıktan sonra tencereyi ocaktan indirin ve ılımasını bekleyin. Ilındıktan sonra kahvaltıdan en erken 1 saat sonra içiniz. 4 gün boyunca günde 1 kere için ve kürü sonlandırın. İhtiyacınıza göre kürü tekrar etmenizde hiçbir sakınca yoktur.

  • Yağ ve ödem sökücü olarak biberiye

Biberiye yaprakları, vücudunuza aldığınız yağların bağırsaklarınız tarafından daha az emilmesini sağlar ve dolayısıyla kilo almayı engeller. Ayrıca biberiyenin safra algısını arttıran özelliği sayesinde vücudunuz yağlı besinleri kolay sindirebilir hale gelir. Bunlara ek olarak, biberiye yapraklarının idrar sökücü etkisi sayesinde vücudunuzdan ödemin atılmasına yardımcı olur.

  • Tok tutan fasulye

Fasulyenin yağ oranı düşüktür ve bu yüzden genellikle zayıflamak isteyenlerin listelerinde taze faülye yemekleri genellikle mevcuttur. Fasulyenin en önemli özelliği, yedikten sonra uzun süre tok kalmanızı sağlayarak iştah probleminizi yenmeniz de yardımcı oluyor olmasıdır. Ayrıca metabolizmayı düzenlediği gibi yağ yakımını da hızlandırır.

Doğal yolla zayıflamak için başvuracağınız birçok bitkisel kür mevcuttur. Önemli olan hangi bitkiyi hangi durumda ve ne oranda kullanacağınızı bilmektir. İnka Diyet olarak Amerika’da özel olarak hazırlanmış ve tamamen bitkisel olan sağlıklı yaşam kürümüz, doğal yolla zayıflamak isteyenler için yeni bir kapı aralamıştır. Siz de doğal yolla zayıflamak istiyor ama nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, hemen bizimle irtibata geçin.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir