Doğal Bitkilerle Zayıflama Yöntemleri

Posted by on Ağustos 1, 2013 in Makaleler | 0 comments

Doğal Bitkilerle Zayıflama Yöntemleri-3Konu kilo vermek olduğu zaman akla gelen ilk zayıflama yöntemleri doğal yollara başvurmak olarak kendini gösterir. Doğal yollarla kilo vermek; öğünlere abartmadan dikkat etmek, bitkisel uygulamalar ve spor olarak sıralanabilir. Fazla kilo problemi obeziteye döndüğü zaman artık bu bir sağlık problemi olarak değerlendirilebilir. Sağlık söz konusu olduğunda ise doğal bitkilerle zayıflama yöntemleri, bu yukarıda saydıklarımızın arasında en dikkat çekici olandır.

Bitkilerdeki biyolojik gücü hastalıklara karşı koruyucu ve önleyici olarak kullanmak, bitkiyi doğru seçerek, doğru şekilde hazırlayarak ve de doğru uygulayarak mümkündür. Bu nedenle, doğal bitkilerle zayıflamak sağlık açısından çok olumlu sonuçlar doğuruyor olsa da, pek kolay bir yöntem değildir. Seçtiğiniz bitki doğru olsa dahi, yanlış hazırlanır ve yanlış uygulanırsa başarılı sonuçlar kaydetmek mümkün değildir. Veya doğru bir bitki seçilmiş ve doğru şekilde hazırlanmış olsa bile, eğer yanlış uygulanıyorsa başarılı bir sonuç almak yine de tam olarak mümkün olmamaktadır.

Doğal bitkilerle zayıflayabilmek için; doğru seçim, doğru hazırlama ve doğru uygulamanın hepsinin bir arada olması gerekmektedir. Bitki seçimi, hazırlanması ve uygulanması bir takım kurallara bağlıdır. Bitkilerin bu kurallara uyularak tüketilmesine “kür” adını veririz ve İnka Beauty Clinic olarak sizlere içeriği tamamen doğal bitkilerden olan İnka Diyet Sağlıklı Yaşam Kürünü sunmaktan gurur duymaktayız.

Bir kür planlanırken; doğru bitki seçimi en zor olan seçimdir. Bu zorluğun ilk nedeni, bitkilerin değişik yöreler ve ülkelerde farklı isimlerle biliniyor olması ve değişik isimler altında piyasa sunuluyor olmasıdır. Bu durum da doğru bitki seçiminde karışıklıklara mahal verir. Bu konuda diğer bir zorluk da birbirinden tamamen farklı bitkilerin aynı isim altında satılıyor olmasıdır. Buna bir örnek verecek olursak; mesela çoğu zaman farklı türlerin harmanı yapılarak aktarlarda satılıyor olması, bitkinin içeriğine başka bir elementin de eklenmiş olması uygulayacağınız kürün etkisini ve başarısını olumsuz etkiler.

Doğal Bitkilerle Zayıflama Yöntemleri

Doğal bitkilerle zayıflamak için doğru bitki seçimi yapıldıktan sonra bu bitkinin hangi kısımlarını kürünüzde kullanacağınızı da bilmeniz gerekmektedir. Örneğin, bitkinin tamamı mı, sadece kökleri mi, sadece çiçekleri mi veya sapları ile beraber yaprakları mı kullanılacak? Bu soruların cevabını bilmek doğal bitkilerle zayıflamak için büyük önem taşımaktadır. Çünkü seçilen bitkinin yaprakları, çiçekleri ve kökleri ayrı ayrı etkin maddeler içermektedir. Öyle bitkiler vardır ki, sadece kökleri kullanılır. Gene öyle bitkiler vardır ki sadece yapraklarının ve saplarının beraber kullanılması lazımdır.

Doğal bitkilerle zayıflama yöntemlerini güvenilir ve konusunda uzman olan kişilere danıştığınız zaman, özellikle ömrü çok kısa olan tıbbi aromatik bitkilerin birkaç aylık ömrü içerisinde çok hızlı değişen kimyasından dolayı hasat zamanının bir kür için çok önemli olduğunu söyleyeceklerdir. Birkaç aylık canlılık dönemi olan bu bitkilerin toplama zamanının bilinçli yapılması mecburi bir husustur. Bu tarz tıbbi aromaya sahip bitkilerin ne zamanından önce ne de zamanını geçirdikten sonra toplanması, özlerindeki şifalı bileşenleri yitirmelerine neden olacaktır. Bu nedenle bir bitkiden kür olarak faydalanılacaksa ne zaman toplanacağı çok önemlidir. Aynı bitkiyi bir ay önce veya bir ay sonra toplamak arasında tedavi amaçlı kullanımda çok büyük farklılıklar vardır.

Bazı bitkilerin ise, toplanır toplanmaz veya en geç birkaç saat içerisinde belirli sıcaklıklarda fırınlanması gerekir. Fırınlama sıcaklığı bile bu bitkinin bir kür haline gelebilmesi adına çok önemli bir noktadır. Ayrıca, bazı bitkilerin üzerinde çıplak gözle görülmesi mümkün olmayan parazitler ve bu parazitlerin yumurtaları bulunmaktadır. Bitkilerin üzerinden bulunan bu parazitlerin uzaklaştırılması işleminin mutlaka yapılması ve belirli dalga boyunda ışık uygulanarak sterilize edilmesi de gerekli ve şarttır. Aksi takdirde parazitlerin ve yumurtalarının içeriğinde bulunan toksin yapılı maddeler demleme esnasında suya geçerek hem kürün etkisini hem de sağlığınızı olumsuz etkileyebilmektedir. Yani zayıflamak için doğal bitkilere bilinçsizce başvurarak sağlınızı da riske atmış olursunuz.

Doğal Bitkilerle Zayıflama Yöntemleri-2Doğal bitkilerle zayıflama yöntemleri konusunda diğer önemli noktalar ise; doğru hazırlama ve doğru uygulama olarak kendilerini gösterirler. Bitkisel bir kürü doğru hazırlamak demek; bir bitkinin ne müddetle nasıl süreçlerden geçeceğinin önceden bilinmesi demektir. Mesela bir bitkinin 3 dakika demlenmesiyle 5 dakika demlenmesi arasında sonuçları bakımından çok büyük farklar vardır. Doğru uygulama ise, kürlerin aç ya da tok karnına tüketilmesi veya sabah ya da akşam içilmesinin belirtilmesi anlamına gelir.

Bir bitkinin hangi hastalığa karşı tedavi gücünün olduğunu ortaya koymak nasıl uzun ve yoğun bir inceleme ve araştırma gerektiriyorsa, aynı ölçüde uygulanış biçimini ortaya koymak da inceleme ve araştırma gerektirmektedir. Bir hastalığa karşı doğru olarak seçilmiş bir bitkisel kürün başarılı olabilmesi, o bitkinin hazırlanışının ve uygulamasının doğru yapılmış olmasına bağlıdır. Aksi taktirde başarılı sonuç almak pek mümkün olmamaktadır.

Sonuç olarak; obeziteden şikayet ediyorsanız ve doğal bitkilerle zayıflama yöntemleri yani bitkisel kürleri bir çözüm olarak görüyorsanız, kafanıza göre haızrlayıp uygulamka, kilo vermek adına pek işinize yaramayacaktır. Her bitkin miktarı, saklama koşulları, toplanma zamanı, toplandıktan sonra tabi tutulduğu süreçler, bitkilerin kullanılacak kısımları birbirinden farklıdır ve bunların hepsini bilmenize imkan yoktur. Bitkisel kürlere başvurmak istediğiniz zaman, bu konuda uzamn olan birine danışmanız, sağlığınız ve kilo verme değerleriniz açısından önemlidir.

İnka Diyet olarak sizlere sunuyor olduğumuz sağlıklı yaşam kürümüz, doğal bitkilerle zayıflama yöntemleri arasında kendini ispatlamış ve devamlı olarak başarılı sonuçlar kaydeden bir programdır. Bitkisel kürümüzün FDA (Food and Drug Administration) onayı olması ise, sağlık açısından hiçbir sakıncası olmadığının göstergesidir.

Siz de bizimle iletişime geçerek, doğal bitkilerle zayıflama yöntemleri konusunda daha fazla bilgi sahibi olabilir ve alacağınız randevunuz ile ücretsiz vücut değerleri kontrolü yaptırabilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir