Diyet İlaçları

Posted by on Kasım 20, 2013 in Makaleler | 0 comments

Diyet İlaçlarıDünyanın her yerinde birçok kadın tarafından incelmek  için zayıflama ilaçları tercih ediliyor. Bütün zayıflama ilaçları birbirine benziyor gibi gözükse de her ilaç birbirinden farklı kilo verdirme etkisine sahiptir. Bazı zayıflama ilaçları daha etkili iken bazı zayıflama ilaçları daha güvenli olarak nitelendiriliyor. Etkili zayıflama ilacı demek size en çok kilo verdiren zayıflama ilacı değil, sizin için en sağlıklı olan zayıflama ilacı demektir. Diyet ilaçlarının etkileri kişiden kişiye değişir ve bir çok kişide hızlı sonuç verirken, başka bir kişide aynı etkiyi göstermeyebilir. Bu durumu ilaç ile bağdaştırmak hata olur şöyle ki kişinin metabolizma durumu, sağlığı, yaşı ve beslenme alışkanlığının kişiden kişiye farklılık gösterdiği düşünülür ise farklı sonuçların ve etkilerin ortaya çıkması çok normal bir durumdur.

Fazla kilo sorunu tedavi edilmez ise gün geçtikçe kötüleşerek devam eden bir çeşit hastalıktır. Fazla kilolar kadınlarda hormonla dengeyi bozarak adet düzensizliği, tüylenme artışı hatta kısırlığa da sebep olabilmektedir. Bunun dışında tüm insanlarda şeker hastalığı, yüksek kolesterol, kalp ve tansiyon hastalıkları, safra kesesi taşları hep fazla kilolarla ilgilidir ve şu da bir gerçektir ki, insan hayatını da kısaltmaktadır.  Diyet ilaçlarının kullanarak zayıflamak istiyorsanız bu konuda mutlaka bir uzmana danışmanız gerekir. Uzman diyet ilacı kullanılmasını tavsiye edecekse bunu kişinin,  sağlık durumunu göz önüne alarak ve kişiye uygun olan bir diyet programı tavsiye ederek yapabilir. Diyet ilaçlarının bir kısmı beyindeki acıkma merkezini etkileyerek iştahı kapatmakta bir kısmı da yemiş olduğunuz yiyeceklerin içindeki fazla kilolarınıza neden olan yağların vücut tarafından emilmesini engellemektedir.

Metabolizmayı hızlandıran diyet ilaçları, içerdikleri kafein ve benzeri uyarıcı etkisi yapan maddelerle vücut metabolizmasını hızlandırarak zayıflamayı öngörürler. Kilo verme konusunda pek başarılı olmayan bu ilaçların yan etkileri de oldukça fazladır. Kişilerde asabiyet ve huzursuzluk yapabilir. Gece uyuyamama sorunu, ağızda kuruluk, baş dönmesi, konsantre olamama, nabız artışı ve kan basıncında yükselmelere yol açabilir. Diyet ilaçları kullanan kişilerde, kalp krizlerinin görülmesinin nedeni metabolizmayı hızlandırmaya çalışan diyet ilaçlarıdır.

İştahı baskı altına alan diyet ilaçları ise uzun süreli tokluk hissi vererek kişilerin hiçbir şey yiyip içememesini sağlar. Fakat uzun süreli yemek yiyememenin verdiği zararla mide bağırsak rahatsızlıkları meydana gelir. Örneğin; kabızlık, kalp ve kan damarlarına zarar verme, ilaca bağımlılık gibi…

Bu diyet ilaçları ile ilgili en büyük problem, bu ürünler çok fazla test edilmeden veya bir yerden onay almadan piyasaya sürülüyor olmasıdır. Beyindeki acıkma merkezini etkileyen diyet ilaçları ile kilo vermeniz mümkün olabilmekte fakat bu ilaçların denetimden geçmeyenleri daha sonra bazı ciddi olabilecek yan etkileri ortaya çıkabilmektedir. Bu sebeple T.C. Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı onayı almış bunun yanı sıra Amerika’dan ithal edilen gıda takviyesi ürünlerinin FDA (Food and Drug Administration) onaylı olmasına dikkat edin.

FDA, Amerika Birleşik Devletlerinin Sağlık Bakanlığı’na bağlı; gıda, diyet eklentileri, ilaç, biyolojik medikal ürünler, kan ürünleri, medikal araçlar, radyasyon yayan aletler, veteriner aletleri ve kozmetiklerden sorumlu büro dur.

ABD’nin en eski ve saygın tüketici koruma kuruluşlarından biri olan FDA’nın ilkeleri arasında son teknolojinin kullanımı, ürünlerin dünya çapında pazarlanması nedeniyle evrensel boyutta hareket edilmesi, ürünün pazar öncesi ve pazar sonrası dahil tüm evrelerinin dikkate alındığı incelemeleri de yapan prestijli bir kurumdur. FDA, dünya genelinde kabul gören bir kuruluştur ve inceleme yaptığı dokuz alt birimden oluşur.

1 – Gıda sağlığı ve Beslenme Merkezi

2 – İlaç Değerlendirme ve Araştırma Merkezi

3 – Biyolojik Ürünler Değerlendirme ve Araştırma Merkezi

4 – Araçlar ve Radyolojik sağlık Merkezi

5 – Veterinerlik Merkezi

6 – Ulusal Toksikoloji Araştırma Merkezi

7 – Kriminal Araştırma Ofisi

8 – Yasa Düzenleme Ofisi

FDA Onayı Neden Önemlidir?Diyet İlaçları-FDA

Gazete ve dergilerde sık sık görmeye başladığımız diyet ürünlerinin hızla çoğaldığını ve büyümekte olan bir endüstri olduğunun da farkına varmışsınızdır. Etkisi bilinemeyen kilo verme ürünlerinin satışı oldukça yüksektir.  İnternet’ten kolayca satın alınabildiği gibi eczanelerde hatta aktarlarda bile satılabilmektedir. Diyet ilaçlarının denetiminin yeterli olmamasından dolayı satışı ve ulaşımı kolay olmaktadır.

Ancak, İnka Diyet Sağlıklı Yaşam Kürlerinin,  güvenli ve sağlıklı kilo verme ürünü olmasından dolayı FDA tarafından değerlendirilmiş ve FDA, İnka Diyet Kürleri’ne onayı verilmiştir. İnka Diyet Sağlıklı Yaşam Kürleri sadece İnka Diyet kliniklerinde uzman kontrolünde uygulanmaktadır.

Günümüzde kilo alma nedenlerinin en başında hareketsizlik gelmektedir. Masa başında çalışmak zorunda olan ve hareket etme imkanı olmayan insanların en büyük sorunu kilo almaları ve bölgesel yağlanmalarının oluşmasıdır. Önlem alınmadığı takdirde alınan aşırı kiloların zaman içerisinde verilmesi daha da zorlaşmaktadır.

Kilo vermek zor, zahmetli ve yorucu bir süreçtir. Özellikle diyet yapmak isteyen kişiler çok dikkat etmek zorundadırlar. Sağlıklı ve güvenli, gıda takviyesi eşliğinde diyet yapabilir ve hayatınıza birazda egzersiz katarsanız bu zorlu süreci daha kolay ve keyifli bir hale getirebilirsiniz. Gerçek kilo verme süreci sizin kararlılığınızla başlar. Eğer her şeyi denediyseniz ve kilo verme konusunda hazırlasanız, İnka Diyet programı ile tanışmaya hazırsınız demektir.

İnka Diyet Sağlıklı Yaşam Kürleri, asla diyet ilacı değildir çünkü içeriği tamamen bitkiseldir. Kimyasal içeriğinin olmaması İnka Diyet’i diğer diyet ilaçlarından ayırır. İnka Diyet uzmanları diyet programını uygulamak isteyen kişilerin medikal durumunu, beslenme alışkanlıklarını ve yaşam tarzını göz önüne alarak diyet programı hazırlar. Sizde kilo vermek istiyorum ama nasıl yapacağımı bilmiyorum diyorsanız İnka Diyet uzmanlarına başvurabilir ve sizin için hazırlanmış diyet programı ile sağlıklı kilo verebilirsiniz. İnka Diyet ile iletişime geçin ve bitkisel yöntemler ile fazla kilolarınızdan kurtulun.

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir