Çabuk Zayıflama Yolları

Posted by on Haziran 14, 2013 in Makaleler | 0 comments

Çabuk Zayıflama Yolları-SporHızlı bir şekilde kilo vermek istiyor ve verdiğiniz kiloları geri almak istemiyorsanız bu önerileri mutlaka okumalı ve uygulamalısınız. Diyete başlıyorum ve çabuk zayıflamam gerekiyor diyorsanız, kilo vermenizi biraz daha kolaylaştıracak çabuk zayıflama yöntemlerini paylaşıyoruz.

Yağlarınızı olabildiğince sağlıklı ve çabuk bir şekilde yakmak mı istiyorsunuz?

Veya bir an önce forma girmek mi istiyorsunuz?

Vereceğimiz küçük tüyoları dikkatlice okuyun. Sizler için zayıflama yöntemlerinden öncelikle diyet yapmanın daha sonra sporun önemli noktalarını paylaşarak çabuk zayıflamak için tüyolar sıralayacağız.

 • Neden ara öğün yapmalı?

Üç ana ve üç ara öğün olacak şekilde günde altı kez beslenmeyi prensip haline getirmek, zayıflamayı sağlamakta oldukça önemlidir. Maksimum üç saatten fazla aç kalınmamalıdır çünkü uzun süreli açlık sonunda metabolizma hızı yavaşlar ve daha fazla açlık isteği ortaya çıkar. Ana öğünlerin ara öğünlerle desteklenmesi, metabolizma hızınızı artırır dolayısıyla kilo verme hızı da artar ve kan şekeri düzenini de sağlayarak daha çabuk doymanıza katkıda bulunur, bu şekilde bir sonraki öğünü daha az yersiniz.

 • Fazla kilolardan kalıcı olarak kurtulmak mümkün mü?

Fazla kilolarından kurtulmak için kısa sürede kilo vermeyi hedefliyorsanız bu kilolardan kalıcı şekilde kurtulmak biraz daha özen ister. Çünkü kısa sürede hızlı sonuç ilk başta yüz güldürücü olsa da ancak giden su ve kas olabilir. Kalıcı olarak kilo vermek tabii ki mümkündür. Dengeli ve sağlıklı bir diyet, düzenli egzersiz ve yaşam tarzı değişiklikleri kalıcı kilo vermenin altın kuralı niteliğindedir. Ciddi fazla kilosu olan kişiler için diyet yapmak, bir süre sonra sıkıcı bir hale dönüşebilir bu nedenle diyette çeşitlilik ve motivasyon en büyük yardımcıları olacaktır. Diyette başarısızlık yoktur, pes etmek ve vazgeçmek vardır. Başarılı olmak için, vazgeçmeyin ve asla sağlığınız için kilo vermek zorunda olduğunuzu unutmayın. Fiziksel görüntü önemli olsa da asıl amaç sağlıklı bir yaşam biçimine sahip olmaktır.

 • Stres kilo yapar mı?

Zayıflama üzerine yapılan birçok çalışma gösterdi ki stresli dönemlerde yağ depolamada artış olabiliyor.

Stresle baş etmeye çalışın ve vücudunuza iyi bakın, yoğun egzersiz sevmiyorsanız yoga, pilates veya masajı yaptırmak gibi rahatlatıcı etkiye sahip sporları deneyin. Kan şekerinizde düşme eğilimi sürekli varsa ve hipoglisemik atakları sürekli oluyor ise beslenme planınıza özel bir dikkat göstermelisiniz. Hipoglisemiyi tetikleyen bazı besinleri bilmelisiniz: şeker, bal, pekmez, pasta, kurabiye ve gofretler, her türlü şekerlemeler, şeker, incir, muz, karpuz yüksek glisemik değeri olan besinlerdir. Bu besinleri daha kontrollü tüketirseniz ya da diyet süresince kullanmayı bırakırsanız böyle bir riski de ortadan kaldırabilirsiniz.

 • Bol su tüketmeyi ihmal etmeyin

Zayıflamak istiyorsanız su içmenin ne kadar önemli olduğunu biliyorsunuz demektir. Su ihtiyacını karşılamak, daha uzun süre egzersiz yapmanızı ve dolayısıyla kalori yakmanızı kolaylaştıracaktır. Egzersiz sırasında vücut ağırlığınızın %1’i oranında su kaybederseniz, daha çabuk yorulup, pes edersiniz, bunun olmasını istemiyorsanız spor yaparken elinizden su şişesini bırakmayın.

 • Egzersiz ile çabuk zayıflama olur mu?Çabuk Zayıflama Yolları-Kas

Sabah uykudan uyandığınızda uzun süreli açlıktan dolayı kanda dolaşan serbest yağ asidi miktarı yüksektir ve yağlar yakılmaya hazır halde dolaşmaktadır.

Kardiyo tarzı (koşu, yürüyüş, bisiklete binme, aerobik, ip atlama) egzersiz yapıldığında glikojenin eksikliğinden dolayı yağ daha fazla yakılır. Besin alındığı zaman insülin salgılanması meydana gelir. Sabah saatlerinde besin alımı öncesi yapılan egzersizler en iyi yağ yakma yoludur. Sabah uyanınca hafif tempoda en az 30 dakika yürüyün ve sabah kahvaltınızı daha sonra yapın. Daha fazla kalori yakmak için ya yaptığınız egzersizin şiddetini ya da hızınızı arttırın. Örneğin koşu bandında çalışıyorsanız, yokuş çıkmak 50 kalori daha fazla yakmanızı sağlayacaktır.

Eğer kardiyo tarzı sporlardan hangisini yapacağınız konusunda kararsızsanız, en çok yağ yakmanızı sağlayacak beş egzersizden birini seçebilirsiniz.

 1. Kardiyo kick boks (saatte yaklaşık 700 kalori)
 2. Koşma (saatte yaklaşık 650 kalori)
 3. İp atlama (saatte yaklaşık 590 kalori)
 4. Karate (saatte yaklaşık 590 kalori)
 5. Kayak (saatte yaklaşık 470 kalori)

 

 • Daha fazla yağ yaktıran kasları çalıştırın

Kas oranınızın fazla olması sizin daha çabuk zayıflayacağınızın göstergesidir dolayısıyla kas oranınız ne kadar yüksek ise yağ yakımı da o kadar kolay olacaktır.

Ne kadar çok kasınız çalışırsa, yaktığınız kalori miktarı o kadar çok demektir, sadece oturuyor olsanız bile. Eğer amacını yağlarınızdan kurtulmaksa, en çok yağ yakmanızı sağlayacak kaslarınızı çalıştırmanız gerekiyor ki; bunlar bacak, kalça ve göğüs kaslarınızdır. Kas oranınız çok olduğunda egzersiz öncesi ve sonrası yapılan 5 – 10 dakikalık ısınma ve gevşeme hareketleri sırasında da kalori yakacağınızı söyleyebiliriz.

 • Çabuk zayıflamak için hareket edin

Birçok uzmanın desteklediği bir diğer konu ise kendiliğinden gerçekleşen fiziksel aktivitelerin kalori harcamanızı sağladığını söylemeleridir. Örneğin ayakuçlarını yere vurmak ve elleri hareket ettirmek, ev temizliği yapmak hatta yoğun iş günlerinde harcanan performans ekstradan kalori yakmanızı sağlıyor.

 • Çabuk zayıflamak istiyorsanız yürüyün

Sürekli yürüyenler yağ rezervlerini kullanırlar. Eğer sürekli yürümüyorsanız, hızlı tempolu yürüyüşünüz sırasında 5 dakikalık yürüme molası verin. Asansör yerine merdiven kullanmanın kalori yakmaktaki yararı bilinen bir gerçek. Fakat basamakları birer birer çıkmak yerine ikişer ikişer çıkarsanız, yüzde 55 daha fazla yağ yakmanız mümkün olacaktır.

 • Egzersizlerinizi sürekli farklılaştırın

Güçlendirici egzersizler ve kardiyovasküler egzersizi birleştirdiğinizde, normalden iki kat daha fazla kalori yakabilirsiniz. Günlük sporunuza 5 dakika kardiyovasküler egzersizle başlayıp, güç gerektiren egzersize geçebilirler, daha sonra birkaç dakika için tekrar kardiyovasküler egzersiz yapabilirsiniz. Bu şekilde değişiklikler yaparak devam edilen spor daha etkili olacağı gibi sporu eziyet olmaktan çıkarır ve vücut temponuzu sürekli değiştirir.

 • Rutin işlerinizi kendiniz yapın

Ev işleri ne kadar sıkıcı ve yorucu olsa da kalori yakacağınızı düşünürsek, ev temizliğinizi kendiniz yapabilirsiniz. Toz almak, yerleri silmek, süpürmek, yatakları toplamakla, çamaşırlarla ilgilenmek kalori yakmanızı sağlayabilir.

Fazla kilo sorununuz var ise ve çabuk zayıflama yolları arıyorsanız, İnka Diyet’in mor ışıkları size yol gösterecektir. Daha önce hiç sahip olmadığınız bir şeye sahip olmak istiyorsanız daha önce hiç yapmadığınız bir şey yapmalısınız. Kendinizdeki büyük değişime tanık olmak istiyorsanız İnka Diyet ile iletişime geçin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir