Bitkisel Zayıflama

Posted by on Haziran 5, 2013 in Makaleler | 0 comments

Bitkisel ZayıflamaFazla kilosu olanlar ve acil çözüm arayanlar son yıllarda bazı bitkisel zayıflatma yöntemlerini kullanarak kilo vermek ve formda kalmak istiyor. Doğru olmayan diyetler ile kilo verdikten sonra iki kat kilo alındığı görenler bitkisel zayıflama yöntemlerini tercih etmek istiyor. Bütün kış yenen aşırı yağlı yemeklerle kilo alanlar zayıflama ve incelme telaşına düşüyor fakat yanlış yöntemler sağlıksız sonuçlar doğuruyor.

Sağlıklı kilo verebilmek için ilk olarak yapmanız gereken “boğazımıza fermuar çekmek” diye tabir ettiğimiz yani ölçülü beslenmek, az ve kararında yiyerek, günlük gıda tüketimine dikkat etmektir. Bunun için de tokluk hissi veren veya iştahımızı kesen, bitkileri ve besinleri gözden geçirmek kilo verme sürecimizi olumlu etkileyebilir.Asırlık bir gelenek olan bitkisel tedavi yöntemi, günümüze kadar aktarılan bitkiler ile kilo vermek mümkün iken aynı zamanda vücudumuzu tedavi edici katkısı da vardır.

Bir başka açıdan, bakmak gerekirse onayı olmayan birçok hapın kullanım sonrasında meydana getirdiği ürkütücü vakalar da, insanları bitkisel zayıflama yöntemleri araştırmaya yöneltti.

Zayıflatan ve iştahı azaltan bitkiler vardır bunları öğrenip ve kullanım talimatlarını doğru bir şekilde uygularsak kesin sonuçlar alacağımızı biliyoruz. Diyet yapmakta zorlanıyorsanız iştahı azaltan bitkilerden yardım alabilirsiniz.

İştah azaltıcı: Mısır püskülü

Sindirim düzeltici: Karahindiba, aslan dişi, maydanoz, nane

Metabolizma bozukluğu düzeltici: Dereotu, papatya, ıhlamur, sultan otu

İdrar söktürücü: Akağaç yaprağı, kabalak, böğürtlen, ağaç çileği

Sinameki: Müshil etkisi vardır.

Ihlamur: Terleticidir, idrar söktürür.

Yabangülü: Terleticidir ve C vitaminin güçlendiren etkisi vardır, idrar söktürür.

Çobanpüskülü (meta çayı): Terleticidir ve idrarı arttırır.

Böğürtlen: Güçlendiricidir, idrar söktürür ve terletir.

Isırgan otu: Güçlendiricidir, iltihapları giderir, kanı temizler ve idrarı söktürür.

Kuşkirazı sapı: Yaprağı müshil etkisi yapar, meyve kısmı kanı temizler ve sulandırır.

Mısır püskülü: Taş düşürür, idrarı söktürür.

Atkuyruğu: Terletir, idrarı artırır.

Yeşil çay: Kanı temizler yani antioksidandır, kolesterol düşürür.

Şişmanlığın sağlık ve yaşam için de tehlikeli olduğunu biliyoruz. Şimdiden önlem alınmazsa gençliklerinde yakalarına yapışan obezlikten kurtulamayacaklar. Açıkça çocuk veya büyük herkes için güvenli kilo kaybetme öncelikli hale geldi.

Sizler için birkaç bitkinin kilo vermeye ve vücuda yararlarını sıraladık, aşağıdaki bitkilerin metabolizmaya ve kilo kaybına yararlıları bulunmakta bu bitkileri diyetinize ek olarak kullanmanız sizin hızlı kilo vermenizi kolaylaştıracaktır. Fakat bitkidir faydalıdır diyip yanılmamak lazım bitkilerinde bilinçsizce kullanılmasının olumsuz ve ciddi sonuçlara yol açabilir.

Zayıflatan ve Kilo Verdiren Bitkiler:Bitkisel-Zayıflama-Çayı

 • Atkuyruğu bitkisi idrar sökücü özelliğiyle biliniyor. Yağ dokularını eritmeye yardım eden bu bitki, yaraların iyileşmesine de yardımcı oluyor. Fakat tüm idrar söktürücü bitkilerde olduğu gibi fazla dozda kullanılırsa böbreklere zarar verebilir.
 • Maydanoz, metabolizmayı hızlandırarak bağ dokusunu güçlendiriyor. Maydanoz yemek ve çayını içmek, ödemlere ve vücudun su toplamasına karşı çok etkili bir yöntem.
 • Adaçayı, zayıflamak isteyenler tarafından iştah kesici olarak kullanılıyor. Çay ve yemeklerde baharat olarak da kullanılabiliyor.
 • Fesleğen, vücutta biriken fazla suyu atmaya yardımcı oluyor. Üstelik içindeki eter yağların moral yükseltici etkisi bulunuyor.
 • Kekik, sindirim sorunlarını tedavi edici etkiye sahip ve metabolizmayı hızlandırıyor. Bağışıklık sistemini güçlendirmenin yanı sıra yorgunluktan şikâyet edenlere zindelik veriyor.
 • Civanperçemi, tatlıya karşı iştahı keser, tokluk hissi verir. Tazelik veren lezzeti, ağır yemeklerin tadını hafifletir.
 • Biberiye, sindirimi düzenler. İyi bir canlandırıcıdır, kan dolaşımını hızlandırır, cildi sıkılaştırır. Et yemeklerinde kullanılabilir.
 • Tere, vücuttaki yağ yakımını hızlandırıyor. İnce yaprakları pişince acılaştığı için çiğ yemek gerekir. Ayrıca içinde birçok vitamin barındırır.
 • Sinameki, kalın bağırsakta suyun emilmesini önleyerek müshil görevi yapar. Uzun süreli kullanımlarda bağırsaklarda yan etkilere yol açacağından idrar söktürücü özelliği bulunan rezene ve nane gibi bitkilerle desteklenmesi gerekiyor.
 • Balık otu, bünyenin kimyasını hızlandırarak zayıflamaya destek olur. İçindeki maddeler tırnakları güçlendirerek saçlara parlaklık verir. Salata ve meyveli içecekler içinde kullanılabilir.

Bu bitkilerin olumlu sonuçlarının yanı sıra bazı bitkisel ürünler kullanıcılar üzerinde ciddi yan etkilere neden olabilmektedir. Hepsi olmamakla beraber bitkisel zayıflama ürünlerin çoğu zararlı etkiler göstermektedirler. Çünkü piyasadaki birçok bitkisel ürünlerin test edilme olanağının olmayışı kullanıcıları zor durumda bırakmaktadır. Tarım Bakanlığı onayı almamış bitkisel haplar ve bitkisel karışımlar ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirmektedir.

Kullanılan Bitkisel Ürünlerde Dikkat Edilmesi gereken Durumlar;

 • Bir bitkisel ürünün üzerinde doğal olduğunu belirten bir etiketin bulunması onun güvenli olduğunu göstermez. Örneğin kava ve eşekkulağı bitkisi ciddi karaciğer hastalığına neden olabilmektedir.
 • Bitkisel ürünler bir ilaç gibi düşünülerek, doğru kullanılmadığında veya büyük   miktarlarda alındığında ciddi sağlık problemlerine neden olabilmektedir
 • Hamile kadınlar veya emziren anneler özellikle dikkatli olmalıdırlar. Çünkü bu ürünler ilaç gibi etki gösterebilirler.
 • Bazı bitkisel ürünler ilaç gibi etki gösterdiğinden, kullanılan ilaçlarla etkileşerek, zararlı olabilmektedirler.
 • Birçok bitkisel kaynaklı ürünlerin içerisindeki aktif madde bilinmemektedir. Bu ürünlerin içerisinde onlarca, yüzlerce madde veya bileşik bulunmaktadır. Bilim adamları faydalı olduğu ileri sürülen ürünler içerisindeki bileşenleri tespit etmeye çalışmaktadırlar.
 • Yapılan araştırmalar sonucu bitkisel ürünlerin etiketleri üzerinde belirtilen bileşiklerin haricinde daha birçok maddeler tespit edilmiştir.
 • Bazı bitkisel ürünlerin içerisinde metaller, etiketsiz ürünler, mikroorganizmalar ve diğer maddeler bulunmaktadır.

Bitkisel zayıflama ürünleriyle veya bitkilerle kilo vermek istiyorsanız öncelikle kullanacağınız bitkilere karşı duyarlılığınızın olup olmadığını öğrenmeniz gereklidir. Bunun için bir doktora başvurup alerji testi yaptırmalı ve vücudunuzla herhangi bir etkileşiminin olup olmadığını öğrenmelisiniz. Öncelikle kilo verme işini lütfen ciddiye alın ve öncelikle uzman desteği alarak kilo verin. İnka Diyet programında uygulanan kürlerin içerikleri Amerika’dan FDA sertifikasını almış ve Tarım Bakanlığı onayından geçmiştir.

Özel laboratuarlarda geliştirilen, İnka Diyet destekleyici ürünleri daha önce denediğiniz bütün diyetlerden tamamen farklıdır. Çünkü kişiye özel programlar ve uygulamanızı kolaylaştıran destek ekip kontrolünde uygulayacağınız özel bir programdır. İnka diyet programı vücudunuzu şekillendirir ve yeniden yaratır. Sizde yepyeni bir görüntüye kavuşmak ve bitkisel zayıflama yöntemlerini güvenle uygulamak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir