Bitkisel Zayıflama Yöntemleri

Posted by on Mayıs 10, 2013 in Makaleler | 0 comments

Bitkisel Zayıflama YöntemleriDoğal yollardan zayıflamak istiyorum diyenlerin ilk olarak araştırdıkları konuların en başında bitkisel zayıflama kürleri geliyor. Bitkisel zayıflama yöntemleri ve kürleri her ne kadar diyetsiz zayıflama olarak algılansa da aslında diyet uygularken bitkisel zayıflama yöntemlerinin destek niteliğinde zayıflamayı hızlandırıcı bitkisel formüller olarak uygulanması faydalı ve yararlı sonuçlar ortaya çıkaracaktır.

Zayıflama konusunda başarılı ve etkinliği kanıtlanmış bitkiler ve kürler vardır. Bu kürlerin verdiği olumlu sonuçlarının olması dolayısıyla herkes tarafından kullanılmaktadır. Şimdi size bitkisel zayıflama yöntemleri, bitkisel kürler ve bitkisel zayıflama formülleri hangileridir kısaca onları açıklayacağız.

Lahana Suyu ile Zayıflama

Beyaz lahanada hiçbir sebze ve meyvede bulunmayan “U vitamini”  olması ve “biyoformasyon etkisi” nedeniyle beyaz lahana “her derde deva” olarak nitelendirilmektedir.

Zayıflama ve selülitleri yok etme özelliği bulunan beyaz lahana, aynı zamanda antioksidan olduğundan bağırsak kanserini önleyici etkisi vardır. Kan şekerini düşürme ve dengeleme özelliği de mevcuttur. Kan dolaşımını düzenler, hormonları den­geler,  enfeksiyonlara karşı vücuda direnç kazandırır.

Kanser hastalarında kemoterapi ve radyoterapi son­rası takviye oluşturur. Bağırsak mukozasını temizler. Cilde tazelik ve güzellik verir.

Elma Sirkesi, Bal ve Sudan Oluşan Kür

Elma sirkesinin yağ yakıcı ve metabolizma hızlandırıcı etkisini birçoğumuz duymuşuzdur. Elma sirkesi bu iki yönüyle hızlı ve sağlıklı zayıflama sağlar. Elma sirkesi vücudun yağ yakma ve metabolizmayı harekete geçirmesiyle kilo kaybına ortam hazırlar.

200 ml su
20 gram elma sirkesi
7 gram bal (tatlı kaşığı dolusu)

Elma sirkesi ve bal karışımını her yemekten sonra yarım su bardağı içebilirsiniz. Etkisinin kuvvetli olması için sabah içilmesi öneriliyor. Düşük tansiyona sahipseniz, tansiyonunuzu daha da düşürebilir bu sebeple daha dikkatli olun ve uygulayacağınız bitkisel zayıflama yöntemlerini doktorunuza danışmadan denemeye başlamayın.

Lahana Çorbası Kürü

Bitkisel Zayıflama YöntemleriÇok kilolu kalp hastalarının ameliyattan önce çabuk olarak kilo vermeleri için hazırlanmış olup, programa uyulduğunda lahana çorbası ile mükemmel ve sağlıklı bir diyet yapabilirsiniz. Bu diyet hızlı bir yağ yakma diyetidir ve daha önce almış olduğunuz fazla kalori bu diyetle yakılır.

Tek tip gıda ile beslenme olacağı için sağlığınıza zarar da verebilir. Lahana çorbası diyetini yaparken uzun süre yememeli bir haftadan sonra ara verilmelidir.

Bu diyeti tam olarak bir hafta sürdürmeyi başarabilen az sayıda kişi, ikinci günden başlayan bir hâlsizlik şikâyetlerinin olduğundan bahsediyor. Belirtilen şikâyetler bununla da sınırlı değil üstelik. Şikâyetler arasında;

* Hâlsizlik,
* Midede sürekli gaz olması,
* Lahana çorbasını tatlandırmak için eklenen yüksek miktarda tuz ve      baharatların olumsuz etkileri,
* Baş dönmesi mevcuttur.

Lahana diyeti bir şok diyet olduğu için dikkat edinilmeli, hızlı kilo kaybı sağlanacağı için verilen kiloların geri alınması da bir o kadar hızlı olacaktır. Dolayısıyla İnka Diyet’in tavsiye ettiği bitkisel zayıflama yöntemlerinden biri değildir.

Mısır Püskülü Kürü ile Zayıflama

Mısır püskülü idrar yollarını temizler ve idrar söktürür. Zayıflamaya ve vücuttaki yağları eritmeye yardımcı olur. Çocuklarda ve yaşlılarda görülen altını ıslatmaların tedavisinde faydalıdır. Böbrek iltihabı, romatizma ve gut hastalıklarına karşı etkilidir. Mısır püskülü ve sudan oluşan kür genellikle aç karnına ve günde 2–3 fincan içilir.

Zayıflama Çayları ile Kilo Verme

Zayıflama çayları kilo vermede etkilidir. Zayıflama çayları metabolizma hızını arttırarak gün boyu yakılan kalori miktarını yükseltmek, harcanan enerjinin vücutta depolanan yağlardan gelmesini sağlayarak yağ yakılmasını hızlandırmak gibi yararlı etkileri vardır. Daha önce “Bitkisel Kilo Verme” başlıklı makalemizde uzunca anlattığımız gibi bazı bitkiler zayıflamaya yardımcı olarak diyetle birlikte kullanılabilir.

Kırmızı Biber ile Zayıflama

Termojenik bitkilere ve zayıflatan sebzelere en iyi örnek teşkil edebilecek bir bitki de kırmızı biberdir. Kırmızı biberin metabolizma hızlandırıcı özelliği vardır. Özellikle kırmızıbiber de bulunan kapsaisin enzimi, tükürük salgılamasını artırarak hazmı kolaylaştırmakta ve vücudun kan dolaşımını hızlandırma yoluyla metabolizma hızlandıran bir etki oluşturmaktadır. Fakat piyasada bilinçsizce tüketilen biber haplarının zararlı sonuçlarının olduğu ortaya çıktı. Uzun süreli kullanılması durumunda kısırlık gibi ciddi rahatsızlıklara neden olmaktadır.

Keten Bitkisi ve Keten Tohumu Yağı ile Zayıflama

Bitkisel zayıflama yöntemleri arasında bitkilerin yağlarından faydalanarak kilo vermeye çalışmak son yıllarda çok sık duyduğumuz başvurulun yöntemdir. Diyet listeleri oluşturulurken bağışıklık sisteminin güçlü kılınması genelde ihmal edilmektedir. Keten tohumu ve keten yağı içerisinde bulunan Omega 3 esansiyel yağ asitleri vücudun antioksidan madde ihtiyacını gidererek insanların diyetleri uygularken sağlıklı kalmalarını sağlamakta ve hastalıklara yakalanmasını engellemektedir. Keten tohumu bu yönüyle zayıflamaya yardımcı bir bitkidir. Kan şekerinin  bir insanda düşük düzeyde seyretmesi, vücudun yağ depolaması ve kilo almasına neden olur. Keten tohumu ise kan şekerini yüksek düzeyde tutarak vücudun yağ hücreleri oluşturmasına engel olur. Günlük olarak az bir miktar keten tohumu yağını salatalarınızda kullanırsanız abur cubur yeme isteğiniz yok edilmiş olacaktır.

Bitkisel ZayıflamaAt Kuyruğu Tohumu

Atkuyruğu tohumu, diğer meyveler veya sebzeler de görülemeyecek kadar yoğun oranda diyet lifi içermektedir. Bir atkuyruğu tohumu tanesi suya atıldığında kuru halinin 4 katı kadar bir hacme ulaşmaktadır. Günlük beslenme programınıza yarım avuç atkuyruğu tohumu ekleyerek tokluk hissi oluşturabilir ve sindirim sisteminin bu tohumları hazmedebilmesi için daha fazla enerji tüketmesine yardımcı olabilirsiniz.

Kiraz Sapı Çayı ile Zayıflama

Şifalı bir bitki olarak  eskiden beri bitkisel tıpta yaygın olarak kullanılan bir bitki şifa kaynağıdır.  Pek çok derde  ve hastalığa deva olan ve sağlığa çeşitli faydaları bulunan kiraz sapı aynı zamanda idrar söktürücü özelliği ile de böbreklerin dostudur. Bunun yanında kiraz sapı iyi bir metabolizma hızlandıran çaya da malzeme olarak teşkil etmektedir.

Greyfurt Suyu ile Zayıflama

Bitkisel zayıfla yöntemlerinde olsun normal diyet programlarında olsun vazgeçilemeyen ve en sık kullanılan meyvelerin başında tabi ki greyfurt ilk sırada gelmektedir.

Meyveler arasında yağ yakıcı özelliğe sahip olan greyfurt özellikle karbonhidrat diyeti yapan kişilerde çok iyi etki göstermektedir. Karbonhidrat rejiminde protein alımı serbest olduğu için protein olarak alınan et,  peynir türü gıdalardaki yağları bağırsaklarda  eriterek yağa dönüştürmeden vücuttan atmamızı sağlayan tek meyve greyfurttur. Bu sayede zaten karbonhidrat almayan vücut birde gereksiz yağa ulaşamazsa vücuttaki depoladığı yağlardan kullanmaktadır.

Kısacası kilo vermek için başvurabileceğimiz birçok bitkisel zayıflama yöntemi vardır. Zayıflamaya karar verdiğimizde ilk olarak bitkisel yöntemler denemek hepimizin istediği ve başvurduğu yöntemdir. İnka Diyet Sağlıklı Yaşam Kürleri’nin içeriklerinin bitkisel olması dolayısı ile herkes tarafından tercih edilmektedir. Kısa sürede sağlıklı kilo vermek ve sağlıklı bir yaşama adım atmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir