Bitkisel Zayıflama Yolları

Posted by on Haziran 19, 2013 in Makaleler | 0 comments

Kilo vermenizi ve kilo almanızı sağlayan en önemli faktörlerinden biri beslenme alışkanlığımızdır. Diyet yapmak aç kalmak anlamına gelmemektedir. Aslında diyet yaparken uygulamaya çalıştığımız şey beslenme alışkanlığımızı değiştirmeye çalışmamızdır. Yanlış yapılan diyetler sağlıksız kilo vermemize sebep olur. Bu diyetlerle hızlı kilo verir ve hızlı bir şekilde geri alırsınız.

Sağlıklı zayıflamak için en önemli yöntem dengeli beslenmedir. Küçük ve sık öğünler, kilo verirken kullanabileceğiniz iyi beslenme yöntemlerinden biri olup; esmer ekmek yemek ve yağ, un ve şekerden uzak durmak zayıflamanın önemli ayrıntılarıdır.

Sağlıklı zayıflayıp, bir daha kilo almamak istiyorsanız, bitkisel zayıflama yollarına başvurun. Zayıflamanın çözümünü şifalı otlarda arayabilirsiniz. Fazla kiloları için çok acil çözüm arayanlar son yıllarda bazı bitkilerin zayıflatma özelliğinden yararlanıyor.

Şimdi doğanın bizler için sunduğu nimetleri tek tek inceleyelim ve bitkisel zayıflamaya yardımcı birkaç bitkinin yararlarını sıralayalım.

  • Bitkisel Zayıflama Yolları LahanaBeyaz Lahana, Maydanoz, Limon

Beyaz lahana, maydanoz ve limonla hazırlayabileceğiniz diyetinize destek bir kürdür. Bu kürü uygularken “tokluk duygunuz” da hızlı bir şekilde gelişmektedir. Bu kür tamamlandıktan sonra kolayca tekrar kilo alma yatkınlığınız da olmayacaktır ve kilonuzu da uzun müddet koruyabildiğiniz hayretle gözlemleyebileceksiniz.

Kürü hazırlamak için kaynamakta olan yarım litre klorsuz suya, dört adet iri lahana yaprağını çok fazla parçalamadan ilave ediniz. Ağzı kapalı olarak kısık ateşte içerisine yarım demet gövde saplarıyla beraber taze yeşil maydanozu ilave ediniz ve kaşıkla içeriğin iyice karışmasını sağlayınız ve tekrar ağzını kapatarak iki dakika daha kaynatmaya devam ediniz. Toplam beş dakika tamamlanınca ocağın altını kapatınız ve ılınmasını bekleyiniz. Ilınınca lahana ve maydanoz saplarını çıkarıp cam bir kavanoza koyup sabah, akşam veya sabah, öğle ve akşam olarak tüketebilirsiniz. Aç karnına tüketilmesi çok daha etkilidir. Burada dikkat edilecek bir konu da her içimden önce iki yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu ilave edip, karıştırıp içmektir. Uygulanacak kür günlük olarak hazırlanıp tüketilmesi uygundur.

Lahana, maydanoz ve limon kürü 7 gün uygulanmalı, 3 gün ara tekrar 7 gün uygulama ve 3 gün ara ve tekrar 7 gün uygulama şeklinde olmalıdır. Yani toplamda uygulama 21 gün ara ise 6 gün olacaktır.

Bu kürü yılda iki ya da üç kez uygulayabilirsiniz. Burada kürü sadece diyetinizi destekleyici olarak kullanınız. Öncelikle, bilmeniz gereken kullanacağınız bitkiye karşı alerjiniz olup olmadığıdır.

Beyaz lahananın bir diğer faydası ise selülitlere karşı önemli olumlu etkisidir. Üç veya dört adet beyaz lahana yaprağını doğramadan, kaynamakta olan yarım litre klorsuz suya atılır ve kısık ateşte ağzı kapalı olarak on beş dakika haşlanır. Ilıyınca süzülür. Damak tadı için veya içimi kolay olsun diye içine hiçbir şey ilave etmeyiniz. Sabah ve akşam tok karnına bir su bardağı içilir. Her gün taze olarak hazırlanır ve 3 günde bir, üç gün ara verilerek uygulanır toplamda yirmi bir gün içilerek uygulanır. Tekrar başlamak için yirmi bir gün ara verilmeli ve sadece haftada bir defa, sabah ve akşam bir su bardağı içilerek selülitler yok olana kadar küre devam edilir.

  • Dereotu

Bitkisel zayıflama yolları arayanlar için dereotu inanılmaz yararlı bir bitkidir. Her öğünden on beş dakika önce bir yemek kaşığı dolusu taze dereotu tüketmeniz sofraya oturduğunuzda daha az yemek yemenize büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Çünkü iştahınızın kapanmasına ve doygunluk duygusunun erken başlamasına neden olacaktır.

  • Mate, Funda, Hibisküs, Tere Tohumu, Melisa, Civanperçemi, Sinameki ve BiberiyeBitkisel Zayıflama Yolları Çaylar

Bu bitkilerle hazırlayacağınız kür yağ yakıcı özelliği ile bölgesel zayıflamaya yardımcı olacaktır.  Kür için gerekli olan malzemeler 10 gr mate tohumu, aynı miktarlarda funda yaprağı, hibisküs, tere tohumu, melisa, civanperçemi, sinameki ve biberiyeyi harmanlayın. Sonra blendırdan geçirin. Çay kadar küçük parçalara ayrıldıktan sonra çay gibi demleyin.

Bu bitkisel zayıflama çayından, sabah, öğle, akşam olmak üzere günde 3 öğün içebilirsiniz. Aç karnına günde3 bardak zayıflama çayı ile yağ yakabileceğinizi söyleyebiliriz tabi ki yanında bölgesel yağları yakmaya hedefli spor ile birlikte uygulanmalıdır.

  • Karın yağlarını eritmek için doğal takviye;

Karın yağlarını eritmek diyet ve egzersiz gerektiren bir işlemle gidebilecek yağlardır. Bu yüzden mutlaka her gün düzenli olarak spor yapmayı ihmal etmemelisiniz. Bu durumda doğru hareket şekillerini öğrenerek belirli zaman aralıklarında uygulayarak karın yağlarını eritmede başarılı olabilirsiniz.

Aşağıdaki dört ürünü bir kabın içerisine koyup karıştırın daha sonra karın kısmınıza yuvarlak bir şekilde hareket ettirerek masaj yapın. Bu yağları sürerek de sporunuzu yapabilirsiniz

  •   1 Çorba kaşığı limon suyu
  •   1 Çorba kaşığı susam yağı
  •  1 Çorba kaşığı biberiye yağı
  •   1 Çorba kaşığı okaliptüs yağ

Göbek yağlarınızdan kurtulmak istiyorsanız bitkisel zayıflama yollarının yanında uygulamanız gereken bazı noktalarda vardır. Örneğin, güne erken başlayıp meyve ağırlıklı kahvaltı yapmak, sporu hayatınıza dâhil etmeniz ve sürekli yapmanız. Diyetinizi belirli süreli değil sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzınız haline getirmelisiniz. Tuz ve şeker kullanımına dikkat etmelisiniz, abur cuburdan uzak durmalısınız bölgesel kiloların en büyük sebebi abur cubur tüketmektir.

  •         Selülite İyi Gelen Bitkisel Zayıflama Yolları

Bitkisel Zayıflama YollarıSelülite karşı en etkili bitkisel çözümler arasında beklide en az duyduğumuz duvar sarmaşığı öne çıkıyor. Sarmaşık yaprakları özellikle cildin kan dolaşımını hızlandırır ve selülite neden olan yağ hücrelerine daha fazla oksijen gitmesini sağlayarak selülit tedavisi için etkili olur. Duvar sarmaşığı kullanımı nasıldır? Duvar sarmaşığının yapraklarını ufalayın ve bir litre sıcak suya katın. Elde ettiğiniz selülitleri tedavi eden bitkisel içeceği sabah ve akşam iki şer bardak olmak üzere günde dört bardak tüketin.
Bitkisel zayıflama yollarını kullanmadan önce bilmeniz gereken kullanacağınız bitkiye karşı alerjiniz olup olmadığıdır. Bu konuda doktorunuzun bilgi ve görüşünü alınız. Bitkisel zayıflamaya karar verdiyseniz öncelikle bitkileri destekleyici olarak kullanabilirsiniz. Kilo kaybı isteniyorsa bitkilerin yanında diyet programı ve spor ile birlikte kilo kaybı gerçekleştirmek daha sağlıklı ve etkili olacaktır.

Siz de artık değişmenin vakti geldi diyorsanız, bitkisel yollarla zayıflamak ve sağlıklı kilo vermek çabasındaysanız İnka Diyet ile iletişime geçebilir yeni bir hayata İnka Diyetle başlayabilirsiniz.

 

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir