Bitkisel Zayıflama Kürleri

Posted by on Ağustos 2, 2013 in Makaleler | 0 comments

Bitkisel Zayıflama KürleriObezitenin başını alıp gittiği son dönemlerde, herkes kilo vermek için uğraşmaya başladı. Fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız yapacağınız ilk şey kilo verme konusunda kararlı olmak ve size en uygun olan diyet programını araştırmaya koyulmaktır.

Birçoğumuz hangi diyet yöntemlerini uygulayarak kilo vermek doğru olur bu konu hakkında pek fikir sahibi değilizdir. Fakat hepimizin istediği şey doğal ve sağlıklı zayıflama yöntemleri uygulamaktır. Öncelikle hangi yöntemi uygularsanız uygulayın kesinlikle bir uzman yardımı almadan asla diyet yapmaya başlamayın. Kilo vermek isteğinizi bir uzmanla paylaşın, kan ve vücut değerlerinize baktırın daha sonra zayıflamaya çalışın. Çünkü bilinçsizce uygulanan diyetler ciddi sağlık sorunlarına neden olabilmektedir.

Bitkisel zayıflama yöntemleri uygulamak istiyorsanız, bitkidir zararı olmaz demeyin birçoğumuz da görülebilecek alerjik durumlar ortaya çıkabilir. Eğer herhangi bir sağlık sorununuz ve alerjik tablonuz yok ise size uygun olabilecek bitkisel zayıflama kürlerini diyetinize destek olması amacı ile uygulayabilirsiniz.

İnka Diyet olarak bitkisel yöntemler ile zayıflamak isteyenlere birkaç zayıflama kürü önerisinde bulunabiliriz.

Biberiye Yağı ile İncelme

Biberiye bitkisi birçok alanda kullanılmaktadır. Kullanacağınız biberiye yağı da, kan dolaşımınızı hızlandıracağından bölgesel yağlanmalarda etkili sonuçlar ortaya çıkarabilir. Biberiye yağını gece yatmadan önce göbeğinize ya da bölgesel kilolarınızın olduğu yerlere biberiye yağını sürüp masaj yaparak yedirin. Mutfaklarda kullandığımız streç filmle göbeğinizi ve çevresini sarın ve üzerine sizi rahatsız etmeyecek bir tişört giyerek hafif tempolu yürüyüş ve egzersiz yapın.
Göbeğinizin eriyene kadar bu işlemi her gün yapmanız biberiye yağı sürüldüğü bölgedeki kan akışını hızlandırıyor ve yağ yakımını sağlıyor. Bu sayede bel ve göbek bölgesinde birikmiş yağların erimesi kolaylaşıyor.

Beyaz ÇayBitkisel Zayıflama Kürleri-Çay

Esnek ve daha sıkı bir cilde sahip olmak istiyorsanız günde üç bardak beyaz çay tüketin.
Yapılan bilimsel araştırmalar, beyaz çayın özellikle kolajen yıkımını baskılayıcı ve cilde esneklik veren elastin maddesinin yıkımını önleyen etkilerine bağlı olarak daha sıkı ve esnek cilt oluşumu sağlayabileceğini gösteriyor. Beyaz çay, yeşil çay gibi vücutta yağ üretimini baskılayıcı ve mevcut yağın parçalanmasını sağlayıcı etkiye sahiptir.

Beyaz çay, yeşil çay ya da siyah çay gibi soldurma, fırınlama, kurutma ve fermentasyon işlemlerinden geçmediği için dem renginde bir dönüşüm gerçekleşmiyor. Yoğun antioksidan içeriği ile kanser türlerine karşı koruyucu olarak bilinen beyaz çay, bu özelliği ile tüm çay çeşitleri arasında nadide ve özel bir ürün olarak öne çıkıyor.
Beyaz çayın diğer çaylara göre daha yüksek antioksidan etkisiyle birlikte, cildin sıkılaşmasını sağlayan tazeleyici etkisi deneysel olarak ortaya konulmuştur. Ayrıca Beyaz çayın yağ yakıcı ve vücuttaki yağ oranını dengelemeye yardımcı etkiye sahip olduğu ve dolayısıyla obezite ve obezite ile ilişkili sorunların tedavisinde yararlı olabileceği belirtilmiştir.

Beyaz Çayın Yararları

 • Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, kanserden korur.
 • Erken dönemlerde kansere neden olan hücre mutasyonlarını engeller.
 • Cildi güzelleştirir.
 •  Çok yüksek oranda antioksidan içerir.
 • Tansiyon ve kolesterolü düşürür.
 • Virüs ve bakterilere karşı etkisi yeşil çaydan daha kuvvetlidir.
 • Çok düşük oranda kafein içerdiği için, kafeinin zararlı etkilerinden korunmayı sağlar.
 • Zayıflamaya yardımcı olur.
 •  Florit içeriği zengin olduğundan dişlerde plak ve çürük oluşmasını önler.
 • Yaşlanma, kırışıklık ve sarkmalara karşı olumlu rol oynar.
 • Pürüzsüz ve yumuşak bir cilt için etkilidir.
 • Kemiklere faydası olur. Osteoporozda faydalıdır.
 • Cildi kuvvetlendirici, hücre yenilemeyi destekleyici özelliği de vardır.

Soğan Suyu Kürü

Bitkisel zayıflama kürlerinden bir diğeri soğan suyu kürüdür ve malzemeleri çok kolay temin edilebilir. Bir adet kuru soğanı kabuğuyla ve kökleriyle birlikte önce yıkayın. Sonra sirkeli suda bekletin. Bir bardak kadar suda biraz kaynatın (Kabuğunu soymayın, köklerini kesmeyin). Bu soğan suyu kürünü hiçbir yan etkisi olmadığından büyük küçük herkes içebilir. Kandaki şeker oranını dengeler, fazla kilosu olanlara faydalıdır. Bir bardak soğan suyunun içine çeyrek limon suyu sıkılarak içilebilir.

Yağ Yakıcı Maydanoz ve Limon Kürü

Maydanoz ve limon kürü yıllardır bilinen ve kullanılan kürdür. Karaciğere rahatsızlıklarında kullanıldığı herkesçe bilinmektedir. Gerekli olan malzemeler şöyle; 15 -16 dal taze maydanoz, 1 adet limonun suyu, yarım su bardağı su.
Yapılışı: Saplı maydanozları, limon suyunu ve klorsuz suyu koyup parçalayıcıdan geçirin. Elde ettiğiniz yeşil suyu sabahları aç karnına kahvaltıdan 10–15 dakika önce için. 15 gün uyguladıktan sonra 3–4 gün ara verip yeniden 15 günlük bir kür daha yapın.
Maydanoz böbrek ve mesane taşlarının düşürülmesinde yardımcı bir rol alır. Ağızda hoş bir koku bırakır özellikle yemek sonrasında kötü ağız kokularının giderilmesini sağlar.
Uyku sorunlarına taze ya da kuru halde tüketilmesi yararlı olacaktır. Cilde renk ve canlılık kazandırır.
Ateş düşürücü ve terletici bir etkisi vardır ve ayrıca karaciğerin daha sağlıklı çalışabilmesi için yardımcı olur.

Mate Çayı Bitkisel Zayıflama Kürleri-Mate

Güney Amerikalılar tarafından zihinsel uyanıklığı artırma amacıyla kullanılmaktadır. Uyarıcı etkisi içindeki kafein, teofilin ve teobromin‘den kaynaklanır. Bedensel aktivitede bulunan ve spor yapanlar için doğal bir enerji kaynağıdır. Bedensel ve zihinsel yorgunluğa karşı kullanılır.
Mate, 24 vitamin ve mineral, 15 amino asit ve 11 polifenol içerir. Yeşil çaydan çok daha fazla antioksidana, 15 amino asit ve B – C vitamini, çinko ve manganez de dahil olmak üzere bir çok vitamin ve minerale sahiptir. Aynı zamanda magnezyum, potasyum gibi vücudun enerjisini korumak için kullanılır.
Mate çayının şişmanlık ve obezite konusunda olumlu etkileri vardır.

 • Mate iştahı bastırarak kilo kaybına neden olur, çünkü sonuç olarak normalden daha az kalori tüketilir
 •  Yapılan bir başka araştırma, yerba mate kullanan kişilerin daha fazla yağı enerji olarak yaktığını ve bu yüzden kilo kaybettiklerini bulmuşlardır.
 • Mate verilen obez farelerin kilo kaybettiğini, yağ depolarında azalma kaydettiklerini, epididim yağ-pet ağırlığında düşüş ve aynı zamanda kolestrol, trigliserid, LDL kolestrol, ve glukoz düzeylerinde normale dönüş gerçekleştiğini ortaya koymuştu.
 • Mate çayının acımtırak bir tadı ve hoşa gitmeyebilen bir kokusu vardır. Bal, agave nektarı ya da limon eklemek, bu çayı daha lezzetli hale getirebilir.
 • Mate’nin merkezi sinir sistemini canlandırdığını, kardiyovasküler sisteme yarar sağladığını, güçlü antioksidan özellikler gösterdiğini ve kilo vermeye yardımcı olabileceğini gösterilmiştir.
  • Mate uyanıklılığı arttırmakta, yorgunluk ile savaşmakta ekstra bir enerji kaynağı yerine geçer. Merkezi sinir sistemini uyardığından, matenin metabolik etkileri arasında, egzersiz sırasında karbonhidratların aerobik parçalanmasının korunması da vardır.

Mate Çayının Zararları Var mı?

Fazla miktarda içilmesi uykusuzluğa neden olabilir. Hamile kadınlar, süt verenler, hipertansiyon hastaları, kardiyak bozuk yaşayanlar mate çayı tüketmemelidir.  Mate yüksek kafein içeriği ile bilinmektedir. Mate’deki kafein uyarıcı olarak görev yapar ve kalp ritminiz ile tansiyonunuzu yükseltebilir.
Kafein içeriği yüzünden hamile ve emziren kadınların kullanmaması gerekmektedir. Bazı araştırmacılara göre kafeinin bazı kadınlarda sakat doğum, düşük olasılığı ya da prematüre doğuma sebebiyet verebileceğini bildirmiştir.

Bitkisel zayıflama kürlerinin güvenli olduğu düşüncesi ile birçoğumuz tercih etmekteyiz. İnka Diyet Sağlıklı Yaşam Kürleri de tamamen bitkisel içerikli olup Türkiye’den Tarım Bakanlığı iznine sahip olup Amerika’dan da FDA onayını almıştır. Sizde sağlıklı kilo vermek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir ve tamamen bitkisel içerikli İnka Diyet Kürü ile kilo verebilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir