Bitkisel Yollarla Zayıflama

Posted by on Ağustos 23, 2013 in Makaleler | 0 comments

Bitkisel Yollarla ZayıflamaBitkisel yollarla zayıflama yöntemleri kilo vermek isteyen birçok insanın ilk araştırdığı yöntemler arasında önemli bir yere sahiptir. Fazla kilo problemi olan insanların öncelikli olarak bitkisel yollarla zayıflama metotlarını tercih etmelerinin nedeni sağlıklarına verdikleri önemdir. Hepimizin bildiği üzere günümüzde sağlığımızı sürekli olarak tehdit eden kimyasallar sofralarımıza kadar gelmiş durumdadırlar ve bu sebeple kilo verme gibi vücudun bütün düzeninin bozan bir durumda bu kimyasallardan olabildiğince uzak durmak sağlığınız açısından atacağınız önemli bir adım olacaktır.

Bitkisel yollar veya kürler ile zayıflama tekniklerini araştırdığınız zaman karşınıza birçok farklı malzeme ve farklı yöntem gelecektir. Burada önemli olan güvenebileceğiniz bir kaynak bulmak olacaktır. Bitkisel hazırlanan kürler kimyasal içermediğinden ötürü yanlış uygulama ve hazırlamalarda genellikle ciddi sağlık sorunları doğurmaz ama olumlu sonuçlar da sağlamaz. Yani yanlış tercih uygulamalar kilo vermek adına size yardımcı olamazlar. Bu sebeple, bitkisel zayıflama kürlerini hazırlar ve uygularken size verilmiş olan talimatları birebir uygulamanız kilo vermenizi sağlarken sağlığınıza herhangi bir olumsuz etki oluşmasının da önüne geçer.

Daha önce bazı bitkisel kürlerden bahsetmiştik ve Bitkisel Zayıflama Yöntemleri yazımızda domatesin faydaları ve domates kürüne değindikten sonra maydanoz ile ilgili bilgiler ve bazı maydanoz kürlerinden bahsetmiştik. Fakat maydanozun faydaları ve farklı problemler için hazırlanan farklı maydanoz kürleri o yazımızla sınırlı kalsın istemedik. Şimdi sağlığınız açısından maydanozun önemine ve hangi sağlık problemlerine karşı hangi maydanoz kürlerini uygulayabileceğiniz konusuna biraz daha yakından değinmek istiyoruz.

  • Sağlıklı zayıflamak için

Bitkisel Yollarla Zayıflama 1Sağlıklı zayıflamak için başvurmanızda fayda olan kür beyaz lahana-maydanoz-limon kürüdür. Bu kür için kullanılacak olan malzemeler, iri yeşil sarımsı lahana, taze maydanoz ve taze sıkılmış limon suyudur. Lahanaları ve maydanozları pazaryerlerinden almayı tercih etmeniz, kürünüzün işe yararlığı bakımından faydalı olacaktır. Maydanozlar taze, sararmamış ve de küçük yapraklı olmalıdır. İri yapraklı olan maydanozlar maydanoz kürümüzün amacına uygun değildir.

Bu kürü uygularken tokluk duygunuz hızlı bir şekilde gelişecektir. Maydanoz ve limon suyunun beyaz lahana ile beraber kullanılmasının bir diğer avantajı da ruh sağlığınızın ne kadar güçlendiğini hissedebilecek olmanızdır. Bununla kastetmek istediğimiz şey, bazı insanların psikolojileri diğerlerine göre daha hızlı bir şekilde etkilenir ve bu grupta olan insanlar genelde sıkıntıdan fazla yemek yemeye başlayarak kilo alırlar. Eğer siz de bu gruptansanız, maydanozun bu şekilde uygulandığı bir kür sizin için uygun olacaktır.

Peki, bu kürün hazırlanması ve uygulaması nasıl olacak?

Kaynamakta olan yarım litre klorsuz suya 4 adet iri lahana yaprağını çok fazla parçalamadan ilave ediniz. Ağzı kapalı olarak kısık ateşte 3 dakika kaynatınız. 3 dakika tamamlanınca kapağı açarak içerisine yarım demet gövde saplarıyla beraber taze yeşil maydanozu ilave ediniz ve kaşıkla içeriğin iyice karışmasını sağlayın. Tencerenin ağzını tekrar kapatarak 2 dakika daha kaynatmaya devam edin. Toplam 5 dakika tamamlanınca ocağın altını kapatın ve ılımasını bekleyin. Ilıdıktan sonra süzüp suyunu arındırın. Bir kaşık yardımıyla lahana ve maydanozlara biraz bastırarak suyunu bırakmasını sağlayın. Cam kaba ayıracağını bu haşlama suyunu dilerseniz 3’e bölerek sabah, öğle ve akşam içebilirsiniz. Veya ikiye bölerek sabah ve akşam olarak günde 2 kere de uygulamanız mümkündür.

Bu kürün aç karnına içilmesi çok daha etkilidir. Aç karnına içmek istemiyorsanız öğünlerden en erken 2 saat sonra içmelisiniz. Burada dikkat edilecek bir konu da her içimden önce iki yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu ilave edip karıştırdıktan sonra içmektir.

Kısaca, süzüp ayırdığınız lahana-maydanoz suyuna ılıyınca taze sıkılmış limon suyu ilave edin. İçeceğiniz miktar kadarına 2 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu ilave edilmelidir. Bu kür günlük olarak hazırlanmak zorundadır.

Bitkisel Yollarla Zayıflama Yukarıda kürün hazırlanma şeklinde yarım demet maydanozdan bahsetmiştik. Demetlerin içeriğindeki maydanozların sayısı farklı olabilir. 4 adet büyük yaprak beyaz lahanaya ilave edilecek olan maydanoz sayısı 20–25 adettir. Maydanozların gövde saplarıyla beraber kullanılmasını da unutmamak gerekir.

Lahana-maydanoz-limon suyu kürü, 3 defa 7 günlük süre zarflarında uygulanır ve her 7 gün tamamlandığında 3 gün ara verilir. Bu kürün toplam uygulama süresi 21 gündür fakat bu uygulama süresine 3 günlük aralar dâhil değildir.

Lahana-maydanoz-limon kürü ile ilgili son olarak değinmenin faydalı olacağı nokta; bu kürün yılda 2 veya 3 kez uygulanabilir olmasıdır. Özellikle bahar aylarına girerken gelişen bahar yorgunluğuna karşı da mükemmel bir önleyicidir. Kış aylarında alınan kiloları bahar mevsimine girerken bu kür sayesinde hem kolaylıkla verebilir hem de bahar yorgunluğuna bağlı şikâyetleri de yaşamamış olursunuz.

Lahana- maydanoz ve limon suyu kürü kilo vermenize yardımcı olacaktır fakat kaç kilo vereceğiniz veya bu kiloları tekrar alıp almayacağınızın herhangi bir garantisi yoktur çünkü her vücut bitkisel kürlere farklı tepkiler vermektedir. Eğer kilo verme konusunda aceleniz yok ve bitkilerle sağlığınıza destek olmak istiyorsanız bu kür size uygundur.

Fakat fazla kilolarınızdan kısa bir sürede, geri almamak üzere ve daha profesyonelce hazırlanmış olan bitkisel kürlerle kurtulmak istiyorsanız, İnka Diyet ile iletişime geçebilir ve İnka Diyet Sağlıklı Yaşam Kürü’nün kısa sürede yarattığı mucizelere tanık olabilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir