Acil Kilo Vermek

Posted by on Haziran 28, 2013 in Makaleler | 0 comments

Acil Kilo VermekÇok fazla sayıda, çeşit çeşit diyet listeleri vardır ve bunların bazıları acil kilo verdiren diyet listeleridir, bu diyetler ile acil kilo vermek mümkün olmaktadır.

Yaz mevsiminin gelmesi ve deniz sezonunun açılması, kısa sürede kilo verdiren bu diyetleri insanların talep etmesinde etkili olmuştur. Ne yazık ki, sağlıklı olsun ya da olmasın kilo vermeye çalışan bir topluluk oluşmaya başladı. Bazı uzmanlar bu diyetlerin çok kısa sürede kilo verdirmesini sakıncalı bulsa da birçok uzman acilen kilo vermeleri gereken kalp hastalarına bu diyetleri öneriyor.

Belirli bir yaşın üstündeki kişilerin ve sağlık problemi olanların acil kilo vermek için bu tarzda bir diyeti yapmaları sağlıklarını daha fazla riske atacağı için önerilmemektedir. Kısa süreli olan bu diyetler hızlı kilo verdirir fakat dikkat edilmediği takdirde verilen kilonun geri alınması da bir o kadar hızlı olur.  Acil kilo verdiren bir diyet uyguladıysak mutlaka kilomuzu sabitlemek için dikkat etmeliyiz ve uzunca bir süre kilomuzun aynı kalması için özen göstermeliyiz.

Acil kilo verdiren diyetlerden en çok duyduklarımızın başında 3 gün diyeti, 7 gün diyeti, 1100 kalorilik diyet, domates diyeti, limonata diyeti, lahana diyeti vb. gelir.

Acil kilo vermek için uygulanan bu diyet listeleri gerçekten işe yarıyor mu ve sağlığımızı olumsuz etkiliyor mu?

Öncelikle diyet yapmak için kararlı olunmalı, siz eğer kendinizi hazır hissetmiyorsanız asla diyet yapmaya çalışmayın. Zayıflamanız sizin sağlığınız için önemli olmalıdır; çevrenizdeki insanların kilolarınız hakkında ne düşündüğü için olmamalıdır. Acil kilo vermek için mutlaka uzman desteği alınmalıdır.  Çünkü acil kilo vermek için uygulanan diyet listesi herkeste aynı etkiyi göstermez. Acil kilo vermeye çalışan birçok kişi ya aç kalır ya da tek besin ile kilo vermeye çalışır. Yanlış uygulanan bir diyet listesiyle kaybedilen kilo değil vücudumuz için yaralı olan su ve kas oranlarıdır.

Uzman desteği aldığımızda, uzmanında bize yaptırdığı aslında sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmak ve kilo verim hızını en etkili duruma çıkarmaktır. Karbonhidratları azaltmak, meyve ve sebze ağırlıklı öğünler yapmak, yemeklerimizde yağ ve tuzu mümkün oldukça az kullanmak ya da kullanmamak da bizim kilo vermemizi kolaylaştıracak önemli ipuçlarıdır.

Acil Kilo Vermek YollarıAcil ve Etkili Kilo Vermenin İpuçları

 • Öncelikle kendiniz ve sağlığınız için kilo verin. Yaz geldi, nişan, düğün yaklaştı diye düşünerek zayıflamaya kalkmayın. Başkaları için değil, kendiniz için değişin ve zayıflayabileceğinize mutlaka inanın.
 • Zayıflamakla ilgili iyimser olun ve zayıflamayı işkence olarak algılamayın.
 • Kısa süreli çözümler vaat eden 3 gün, 5 gün diyetlerden uzak durun ve acil kilo vermeye profesyonelce bakın.
 • Diyetiniz bitince sağlıklı beslenme alışkanlığınızı bırakmayın ve hayat boyu uygulayabileceğin bir beslenme düzenine geçin.
 • Mutlaka düzenli olarak tartılın ki kilonuzu kontrol etmeniz daha kolay olsun.
 • Tek tip beslenme düzeninden kaçının.
 • Hazır gıdaları mümkün oldukça tüketmeyin; aşırı katkılı, şekerli ve yağlı yiyeceklerden uzak durun.
 • Yiyeceklerinizi tatlandırmak için yağlı soslar yerine, baharatları tercih edin.
 • Vücudunuzdaki kas ve su değerlerinizi düzenli olarak ölçtürün. Çünkü gerçek kilo kaybı yağ kaybıdır.
 • Doyduğunuz zaman tabağı yarım bırakmayı öğrenin ve mümkün oldukça yemek masasından aç kalkın.
 • Ara öğün yemeyi ihmal etmeyin, ara öğün yemek diğer öğünleri aşırı yemenizi engeller.
 • Acil kilo vermek istiyorsak spor yapmak bizim için olmazsa olmazdır. Spor yapmaya zamanınız yok ise hayatınıza hareketlilik katarak spor yapma olursunuz.
 • Tatlı ihtiyacınız doğal besinlerden almayı deneyin. Meyve yiyerek hem tatlı ihtiyacınızı karşılayabilir hem de meyvelerin liflerinden faydalanarak uzun süreli tokluk sağlayabilirsiniz. Meyve konusunda aşırıya kaçmayın. Günde en fazla iki defaya mahsus olmak üzere, şeker oranı düşük, lifi yüksek türden meyveler yiyin. Elma, armut, erik, çilek ve kiraz gibi meyvelerin hepsi çok iyi seçimlerdir. Muz bu sınıfa girmez. Şimdilik meyveler tek başına ya da kuruyemiş veya peynir gibi hafif şeyler eşliğinde yenmelidir. Meyve suyu içmeyi ise bırakmalısınız.
 • Alkol tükettiğinizde seçiminizi bilinçli yapın. Araştırmacılar ne derlerse desinler alkolü bırakmanız size sağlığınızdan hiçbir şey kaybettirmez. Alkolde meyvelerden ve sebzelerden alamayacağınız hiçbir şey yoktur.
 • Yemeğe eşlik etmesi için ekmek, patates püresi, makarna yerine sebzeyi tercih edin. Tahıllı ve unlu gıdaları şimdilik ortadan kaldırın. Ekmek ve makarna da kesinlikle bunların arasında yer alıyor.Acil Kilo Vermek-Kaçamak
 • Süt ve süt ürünlerini, özellikle de inek sütünü şimdilik azaltın ya da acil kilo verme süreciniz bitene kadar ortadan kaldırın.
 • Ayçiçeği ve mısırözü gibi bitkisel yağlar kullanmayı bırakın. Bunların yerine zeytinyağı kullanın. Ne türden yağlarla beslendiğinize dikkat edin. Aldığınız yağ miktarı, bu yağın türünden belki de daha az önem taşır. En kötüleri de kızartmalar, margarin ve hidrojenli yağlar içeren türden olanlarıdır. En iyisi balıkta bulunan Omega-3’lerdir.
 • Her gün en az sekiz ya da daha fazla büyük bir bardak su için ve su içmeyi zorunlu hale getirmek için kendinize su içme zamanlar ayarlayın.

Hepimiz acil kilo vermek istiyoruz ve bu kiloları verirken de zaman kaybetmeden hemen kilolardan kurtulalım istiyoruz. Fakat biz bu kiloları alırken bir günde almadık ya da beş günde almadık; o sebeple sizde üç gün, beş gün diyetleri ile kilo vermeyi unutun.

En sağlıklı olanı uzman yardımı alarak kişiye özel hazırlanan diyet programı ile acil kilo vermektir. Kilo verirken en önemli şey sabırlı olmaktır. İlk haftalar vücudun alışma sürecidir ve beynimiz ne olduğuna anlam vermeye çalıştığı için hangi diyeti uygularsanız uygulayın diyetin ilk haftaları sıkıntılı geçer.

İlk hafta bitince vücut doğru beslenmeyi öğrenir ve kilolar bir bir gitmeye başlar. İşte kilo vermenin keyifli süreci o zaman başlar. Her gün tartıda gün gün zayıfladığınızı görünce daha çok motive olursunuz ve daha şevkle diyete sarılırsınız. Kilo verme sürecini keyifli hale getirmek sizin elinizde. Asla pes etmeyin ve inancınızı kaybetmeyin.

Artık daha fazla zaman kaybetmeyin şuan okuduğunuz bu yazıyla birlikte silkelenip kendinize gelin ve İnka Diyetin kapısını çalın.

İnka Diyet acil kilo verme yöntemlerini sizlerle paylaşıp sağlıklı kilo vermeniz için beslenme programları ve doğal gıda takviyeleri ile size yaşam koçluğu sunuyor. Siz de acil kilo vermek istiyorsanız İnka Diyet ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir